KARMA KOEMA 90% MIĘSA   Sprawdź teraz » 

Pethomer

Co warto zwiedzić w Karpaczu z psem?

Spis treści
3 Jak dojechać do Karpacza z psem?

Co warto zwiedzić w Karpaczu z psem? część I Coraz częściej wybieramy się na wakacje z psem. Dzięki wspólnej podróży, możemy poznać fantastycznych ludzi oraz z innej perspektywy spojrzeć na krajobrazy. Wspólne wojaże to wielki stres, ale również radość dla naszego podopiecznego. Dlatego nie ma się co dziwić, że amatorów wypraw z psem jest coraz więcej. Ponadto pies zapewnia nieustający dobry humor…

Dzisiejszy wpis o podróży w nasze ukochane, „psiolubne” góry, mowa o Karkonoszach. W tym roku pojechaliśmy z naszą psią ekipą do miejscowości: Karpacz. O tym, czy łatwo znaleźć kwaterę z psem, jak dojechać, i oczywiście co zwiedzić dowiecie się z dzisiejszego wpisu.

Jak dojechać do Karpacza z psem?

Z Rico podróżujemy zawsze pociągiem. Inni przewoźnicy, np.: PKS nie zawsze zgadzają się na przewóz psa. . Na dłuższą wyprawę polecamy pociągi Inter City, najlepiej Expres Intercity bo jak sama nazwa wskazuje jest dostatecznie szybki i bezpieczny. Pod siedzeniami jest dostateczna ilość miejsca dla psa. Pociąg jest klimatyzowany i co najważniejsze – cichy! Pies może w spokoju podróżować z zamkniętymi oczami. Koszt za przewóz psa to 15,2pln. Pies musi mieć aktualne szczepienia i kaganiec. Choć przyznam, że odkąd podróżuję z Rico nigdy nie zdarzyło mi się by ktoś sprawdzał książeczkę szczepień psa. Niestety pociągi kursują tylko do Jeleniej Góry, by dostać się do Karpacza trzeba skorzystać z Busa, Taxi, albo PKS. Cennik wygląda następująco:Taxi- 110zł – 3 osoby plus pies, Bus- 12zł – zależy od przewoźnika, czy zgodzi się na przewóz psa. Nam odmówili transportu z dwoma psami, PKS- 6zł/osoba dorosła, pies 1,5pln. Oczywiście, my wybraliśmy najtańszą opcję: PKS. Dworzec PKS znajduję się około 2 km w linii prostej od dworca PKP na ulicy Obrońców Pokoju, przy Centrum Handlowym. PKS Jelenia Góra- Karpacz zabiera psy:)

Gdzie nocować z psem w Karpaczu?

Na e-holiday.pl można wybrać opcję ze zwierzętami. Jednak uwaga, niektórzy oszukują. Piszą, że można z psem, a kiedy dzwonię i pytam czy z owczarkiem można? W odpowiedzi słyszę tylko trzask odkładanej słuchawki. W tym roku mieliśmy trudniej ze znalezieniem kwatery, bo jechała z nami druga psia blogerka- Lenka. Na szczęście po długich poszukiwaniach znaleźliśmy kwatery, naprawdę przyjazne psom.

Morskie Oko, na ul. Karkonoskiej 7, oferował nocleg w cenie 50zł/dobę plus 15 zł za cały pobyt psa. Pensjonat Morskie Oko oferował miejsce przyjazne psom i takie rzeczywiście było. Właściciele mieli dobre podejście do zwierząt.  Rico i Lenka po obiekcie mogli się poruszać bez smyczy i kagańca. Właściciele na obiekcie posiadają owczarka beligijskiego, ich pies jest dobrze ułożony. Próbował się nawet skumplować z Rico. Tymczasem, mój psiak trochę z dystansem podchodził do tej nowej znajomości. Dodatkowym plusem Ośrodka Wypoczynkowego Morskie Oko jest jego lokalizacja. Na górnym Karpaczu, przy samym przystanku autobusowym, w bliskiej odległości od hotelu Gołębiewskiego, oraz górskich szlaków! Ponadto nocleg w Morskim Oku to spotkanie z historią, w XVIII wieku w tym budynku mieściła się karczma sądowa.

Co warto zwiedzić w Karpaczu z psem?

Co warto zwiedzić w Karpaczu z psem?  Świątynia Wang

Oczywiście na teren świątyni nie można z psem. Dodatkowo dla ludzi wejście kosztuje 8zł. Jednak można ominąć opłaty ;P Jeśli przy świątyni, pójdziemy górny szlakiem, uda się nam ją obejrzeć w całej okazałości i to z psem. Obok Świątyni Wang jest wejście do Karkonoskiego Parku Narodowego. Żółty Szlak prowadzi, pod górę na Polanę. To nie tylko miejsce w którym turyści nabierają sił na dalsze wędrówki, to przede wszystkim piękny punkt widokowy. 

Co warto zwiedzić w Karpaczu z psem? Polana i droga na Kotki

Dalej mijaliśmy po prawej stronie zespół skalny Kotki, następnie pod górę, szlakiem żółtym doszliśmy do grup skalnych Pielgrzymy ( 1204 m.n.p.m).

Co warto zwiedzić w Karpaczu z psem: Pielgrzymy

Pielgrzymy to zespół skalny, ale karkonoska legenda głosi, że to grzeszni ludzie zamienieni w skały. Na szczęście nasze psy mają czyste sumienie, więc byliśmy bezpieczni. Pielgrzymy to bardzo ciekawe miejsce na spacer i zdjęcia. Było tam chłodno i przyjemnie. Tego dnia nie było turystów, więc mogliśmy pozwolić psom na odrobinę swobody, dzięki temu zdjęcia były ciekawsze.

Co warto zwiedzić w Karpaczu z psem?Słoneczniki

Na słoneczniki wejście dla psa nie jest proste. Wchodzi się na nie stromo, pośród kosodrzewin, droga jest długa i trudna. Jednak nasz wysiłek jest rekompensowany przez piękne widoki, pod warunkiem, że nie ma mgły. Mniej więcej w połowie drogi można dojrzeć upragniony cel:

Co warto zwiedzić w Karpaczu z psem? Słoneczniki

Odtąd droga jest przyjemniejsza…mniej więcej po 45 minutach wspinaczki od Pielgrzymów doszliśmy do Słoneczników (1423 m.n.p.m). Tutaj zrobiliśmy zasłużony odpoczynek na ławce skalnej i pamiątkowe zdjęcia. Po odpoczynku ruszyliśmy zielonym szlakiem w dół na Polanę i już łagodnym wejściem skierowaliśmy się do Samotni. Najbardziej urokliwego miejsca w Karkonoskich górach!

Co warto zwiedzić w Karpaczu z psem? Schronisko Samotnia 

Schronisko Samotnia znajduję się w kotle Małego Stawu, u stóp Smogorni zwanej Śląskim Grzbietem. Ciekawostką jest, że schronisko te jest jednym z najstarszych w Polsce. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z XVII w. Może to właśnie ta wiekowość budynku nadaje mu tego pięknego klimatu,  czy może otoczenie gór i stawu. W każdym bądź razie w  Samotni jest bardzo pięknie i mniej tłoczno niż nad Morskim Okiem w Tatrach. Samotnia to obowiązkowy punkt wycieczki. Nasze psy schłodziły się w stawie i biegały po łące. Zadowolone, że ich właściciele są szczęśliwi. Naprawdę w takich miejscach jak te, warto przystanąć i powiedzieć: „Trwaj chwilo, boś piękna”

 

Najciekawsze propozycje z naszego sklepu

2 odpowiedzi na “Co warto zwiedzić w Karpaczu z psem?”

  1. Jola pisze:

    Ja szukałam noclegu ze zwierzakiem na https://noclegi.pl/karpacz. Byłam z całą rodziną rok temu. Dzięki za inspirację, chyba jeszcze tam wrócę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły