KARMA KOEMA 90% MIĘSA   Sprawdź teraz » 

Pethomer

Spacer z psem, forty Bema

Spacer z psem, forty Bema – Mając psa w mieście, można z nim aktywnie i przyjemnie spędzić czas. Spacer z psem to okazja do socjalizacji psa, a dla człowieka to same korzyści… jakie miejsca są  przyjazne dla psów w Warszawie?

Spacer z psem, jakie korzyści zdrowotne?

  • Podczas takiego 2 godziny spaceru można spalić około 500 kcal
  • Spacery z psem poprawiają krążenie
  • Obniżają ciśnienie krwi
  • Regulują przemianę materii. Serio, odkąd mam Rico zrzuciłam kilka zbędnych kg
  • Poprawiają humor. Podczas aktywności wydzielają się endorfiny, które są odpowiedzialne za odczuwanie szczęścia!
  • Obserwowanie bawiącego psa również obniża ciśnienie i poprawia humor
  • Podczas spacerów można spotkać wiele pozytywnych osób
  • Regularne spacery chronią mózg przed słabnięciem pamięci i starczym otępieniem
  • Zmniejsza się ryzyko wystąpienia cukrzycy o 60% !!!

Nawet 30 minut spaceru dziennie, poprawi naszą kondycję i co najważniejsze nasze samopoczucie! Stres jest największym wrogiem człowieka. Zawsze kiedy się denerwuję, albo mam dużo na głowie, zabieram Rico na wycieczkę.  Wówczas, wszystkie problemy odchodzą w zapomnienie. Jeśli do tego dzięki spacerom, mogę pozwolić sobie na zjedzenie ciasteczka to pozostaje mi tylko dziękować Rico za to, że jest!

Spacer z psem

Najczęściej obierane kierunki psich wędrówek to: Las Bielański, Lasek Lindego, Pole Mokotowskie, Las Kabacki, Park Skaryszewski, okolice Mostu Gdańskiego, spacer nad Wisłę. W ten weekend pojechaliśmy na Fort Bema.

Zawsze na moje spacery staram się zwerbować jakiegoś psiego kompana dla Rico. Najczęściej towarzyszy nam Lenka, suczka, która nie ma jednego oczka. Tym razem do naszej ekipy dołączyła również  Hela – urocza labradorka znana z bloga: http://przezswiatzlabradorem.pl/

spacer z psem

Hela przyzwyczajona do pozowania, wiecznie uśmiechnięty labrador i zmęczony Rico. Mina mojego psa mówi: długo mam tak leżeć bez żadnej nagrody?

 

Trochę historii

Pierwotna nazwa to Fort Parysów, powstał w latach 1886-1890. Nazwę zawdzięcza od położonej na północ od niego wsi – Parysów.  Dopiero w 1921 roku Fort uzyskał swoją obecną nazwę. Tereny te do II wojny Światowej były składowiskiem amunicji. Podczas wojny mieściły się tam niemieckie magazyny wojskowe. Następnie teren ten przekazano pod obóz niemieckich jeńców wojennych. Po wojnie Fort Bema zostały oddany do użytku Wojskowemu Klubowi Sportowemu Legia Warszawa. Dziś miejsce te zostało odnowione, zarząd od 2000 roku przejęła dzielnica Bemowo. Dokonała wielkiej rewitalizacji, wycieli większość drzew, odnowiono mosty, wytyczono alejki oraz ścieżki rowerowe. Obecnie przez Fort przepływa kanał, który zasiedliły kaczki. O nich również pomyśleli zarządcy, bowiem kaczki na terenie znajdują się pod ochroną. Dodatkowo przy mos

spacer z psem

Fort Bema na spacer z psem – oczami psa:

Patrząc na Fort Bema można powiedzieć, że to doskonałe miejsce na spacer z psem. Jest tam wszystko czego on potrzebuje:

  • Akwen wodny do pływania i picia
  • Urozmaicony teren, liczne pagórki i wzniesienia
  • Przyjazne psy
  • Dużo zieleni
  • Kaczki
  • Przyjaźnie nastawieni spacerowicze, przyzwyczajeni do obecności psów

Podsumowanie

Czas na Fortach psy  spędziły bardzo aktywnie i myślę, że bawiły się wspaniale. Po zwiedzaniu, z właścicielką Lenki poczułyśmy nagły przypływ dodatkowej energii i dlatego wróciłyśmy na piechotę do domu – Centrum. Spacer wzdłuż cmentarza Powązkowskiego, następnie al. Jana Pawła II zakończył się miłą niespodzianką dla psów. Na koniec wstąpiłyśmy na bazarek pod Halę Mirowską po kości cielęce. Sprzedawca był tak miły, że sprezentował naszym psom kości. Dodatkowe 8 km spaceru całej ekipie wyszedł na zdrowie. Dodatkowo ominął nas stres związany z podróżą komunikacją miejską, zakładaniem kagańca itp. Efekt był taki, że po powrocie pies był tak zmęczony, że na wieczorny spacer zjeżdżaliśmy windą:

Najciekawsze propozycje z naszego sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły