Fiprex krople na pchły i kleszcze dla psa S (do 10kg)

Kod produktu: PFIP005
Producent: VET-AGRO
 • Dostępność: Dostępny
 • Cena produktu:
  15,90 zł
 • Ilość: - +
 •  

 • LUB
 • Koszt dostawy: Dostawa gratis od 99zł
  Planowana wysyłka: Wysyłka w 24h
  Czas na wymianę i zwrot: 30 dni
Informacje

Fiprex Spot on dla psa do 10kg

Charakterystyka produktu:
Fiprex Spot on dla psa do 10kg Preparat biobójczy przeznaczony do zwalczania pcheł, kleszczy, wszy i wszołów u psów. Fiprex Spot on dla psa do 10kg zawiera substancję czynną *fipronil. Eliminuje większość kleszczy wgryzionych w skórę Twojego czworonoga w ciągu 24-48 godzin od zaaplikowania, natomiast w stosunku do pcheł obecnych i wgryzionych w skórę – działają praktycznie natychmiastowo. Fiprex tworzy na skórze zwierzęcia warstwę ochronną skutecznie zabezpieczając przed ponowną inwazją kleszczy do 4 tygodni oraz przed ponowną inwazją pcheł do 8 tygodni. Preparaty nie zabezpieczają przed przyczepieniem się kleszcza do skóry zwierzęcia. Po zabiciu kleszcze zazwyczaj spadają z psa, kota, natomiast te, które pozostaną mogą być usunięte przez delikatne strzepnięcie.

Fiprex jest odporny na działanie wody i promieni słonecznych.

Preparat wykazuje natychmiastowe działanie bójcze w stosunku do pcheł, a kleszcze giną w czasie 24-48 godzin.

Czas działania:

 • 4 tygodnie na kleszcze
 • 8 tygodni na pchły

Wskazanie do stosowania:

 • Inwazja pcheł ( ctenoceuphadelis spp
 • kleszczy ( Ixodes spp.)
 • wszy (Linognatus spp)

Składniki: 1 tubka 1 ml (S) zawierająca 75 mg fipronilu na psa o masie
do 10 kg

 • Sposób podania:
  Nanieść zawartość tubki – bezpośrednio na skórę, wzdłuż linii kręgosłupa – poczynając od miejsca między łopatkami a kończąc u nasady ogona (w przypadku kota i psów o wadze do 20 kg wystarczy nanieść zawartość odpowiedniej tubki na skórę między łopatkami). Nie należy kąpać psa 2 dni przed oraz 2 dni po podaniu preparatu.

Działania niepożądanie
W przypadku polizania przez zwierzę miejsca zastosowania preparatu, może wystąpić ślinotok, wymioty oraz inne objawy ze strony układu nerwowego (nadwrażliwość, osowiałość). W miejscu podania może wystąpić tymczasowe odbarwienie futra, miejscowe wyłysienie, zaczerwienienie, świąd lub
przetłuszczony wygląd. Działania niepożądane ustępują zwykle po 24 godzinach.O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego produktu lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojących objawów nie wymienionych w ulotce (w tym również objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej http://www.urpl.gov.pl (Wydział Produktów Leczniczych Weterynaryjnych)

Dawkowanie

Dawkowanie: 1 tubka 1 ml (S-zawierająca 75 mg fipronilu) na psa do 10 kg.

Produkty z linii Fiprex® SPOT-ON można stosować u szczeniąt powyżej 8 tygodnia życia i/lub ważących więcej niż 2 kg oraz u kociąt powyżej 8 tygodnia życia i/lub ważących więcej niż 1 kg. Fiprex® jest odporny na działanie wody i promieni słonecznych przy czym nie należy kąpać zwierząt 2 dni przed oraz 2 dni po podaniu preparatu. W celu uzyskania optymalnego efektu działania produkty należy podawać z zachowaniem minimum 4-tygodniowych odstępów pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Należy zawsze mieć na uwadze aktualny stopień nasilenia inwazji pcheł i kleszczy na danym terenie.

Informacje dodatkowe

Producent VET-AGRO
Waga [kg] 0.2000
Kod towaru PFIP005
Kod kreskowy 5909997066660
Opinie

Jeszcze nikt nie ocenił tego produktu