ScanVet ArthroFlex 250ml

Kod produktu: PART003
Producent: SCAN VET
 • Dostępność: Dostępny
 • Cena produktu:
  135,90 zł
 • Ilość: - +
 •  

 • LUB
 • Koszt dostawy: Dostawa gratis od 99zł
  Planowana wysyłka: Wysyłka w 24h
  Czas na wymianę i zwrot: 30 dni
Informacje

ScanVet ArthroFlex 250ml

ScanVet ArthroFlex w płynie, chroniący stawy i kościec psa. Zalecany szczególnie wszystkim rasom o podwyższonym ryzyku wystąpienia chorób związanych z aparatem ruchu oraz zwierzętom w starszym wieku.

Charakterystyka produktu:
ScanVet ArthroFlex zawiera składniki pozwalające na odnowę chrząstek stawowych, od których zależy właściwa czynność stawów i sprawność ruchowa Twojego psa. Chrząstki stawowe zapewniają idealnie gładkie powierzchnie pomiędzy kośćmi tworzącymi staw, dzięki czemu podczas obciążenia stawów tarcie jest minimalne. Uszkodzenia chrząstek prowadzą nie tylko do zmniejszenia aktywności psa, ale utrudnia wykonywanie wszelkich podstawowych czynności życiowych zwierzęcia.
Podawanie preparatu jako dodatku pokarmowego:
Pierwsza kuracja powinna trwać sześć tygodni. Dla większości psów jest to okres wystarczający. Poprawa zdrowia po zastosowaniu Arthroflex może być stopniowa lub nagła Jeżeli poprawa postępuje stopniowo może nie zostać zauważona przez właściciela. W związku z tym należy kontynuować stosowanie dawki podstawowej w ciągu przynajmniej sześciu tygodni zanim podejmie się decyzję o rezygnacji z podawaniu preparatu. W przypadkach gdy poprawa stanu zwierzęcia następuje stopniowo odstawienie preparatu może powodować nawrót choroby.

Bardzo prosimy sprawdzić w obecności kuriera czy przesyłka nie została uszkodzona podczas transportu, gdyż tylko protokół spisany w obecności kuriera będzie podstawą reklamacji.

Dawkowanie

Czas trwania pierwszej kuracji – 2 do 6 tygodni – Psy w zależności od masy ciała:

poniżej 5 kg do 1 ml dziennie
5- 15 kg 1 1/2-2 ml dziennie
15 – 25 kg 2 – 3 ml dziennie
25 – 50 kg 3 – 5 ml dziennie 5 ml dziennie

Kuracja podtrzymująca- Psy – w zależności od masy ciała:

poniżej 5 kg 1/2 dawki dziennej lub 1/2 ml co drugi dzień
5 – 15 kg najczęściej 1 ml dziennie
15 – 25 kg najczęściej 1/2 dawki stosowanej podczas kuracji początkowej
powyżej 25 kg najczęściej 1 /2 dawki stosowanej podczas kuracji początkowej

Dawkowanie można zwiększać kiedy jest to dla zwierzęcia konieczne. Jeżeli reakcja na zmniejszoną dawkę preparatu nie spełnia oczekiwań, należy powrócić do dawki początkowej. Powinno się ją utrzymać w ciągu miesiąca, po czym ponownie spróbować stopniowo zmniejszyć dawkę. Czasami korzystne jest stosowanie 1 /2 dawki lub podawanie pełnej dawki co drugi dzień. Niektóre psy latem wymagają mniejszych dawek niż zimą. Dawkowanie powinno zależeć również od aktywności zwierzęcia. W okresach zwiększonego wysiłku fizycznego zaleca się podawać więcej preparatu Arthroflex. Odpowiednią ilością specyfiku należy polać pokarm. Lepiej, aby był to pokarm płynny lub wilgotny, gdyż polewanie pokarmu suchego może prowadzić do straty części dawki.

Informacje dodatkowe

Producent SCAN VET
Waga [kg] 0.2500
Kod towaru PART003
Kod kreskowy 5390790003103
Opinie

Jeszcze nikt nie ocenił tego produktu

Mogą Cię również zainteresować następujące produkty