Advantix krople na pchły i kleszcze 4 x 2,5 ml (10-25 kg)

Kod produktu: PBAY008
Producent: BAYER
Advantix krople na pchły i kleszcze 4 x 2,5 ml (10-25 kg) Bestseller
84,90 zł
 • - +
 • Informacje

  Produkty znajdujące się na liście OTC nie mogą być sprzedawane przez sklep do gabinetów weterynaryjnych oraz sklepów zoologicznych.
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami, produkt jest dostępny do sprzedaży tylko w przypadku odbioru osobistego lub zlecenia odbioru w wybranej firmie kurierskiej.

  Advantix krople na pchły i kleszcze 4×2,5 ml (10-25 kg)

  Podstawowe cechy produktu: Advantix krople na pchły i kleszcze 4 × 2,5 ml (10-25 kg)

  • Producent: Bayer
  • Skład 1ml roztworu zawiera:
  • 100mg imidaklpridu
  • 500mg permetryny
  • Przeznaczenie: dla psów o wadze od 10 do 25kg
  • Nie stosować u psów poniżej 7 tygodnia życia oraz u kotów
  • Opakowanie: 4 pipety (2,5ml) dla psa o wadze od 10 do 25kg
  • Produktu tego nie wolno stosować u kotów.
  • Można stosować u suk w ciąży oraz suk karmiących,
  • 4 tygodnie ochrony przeciwko pchłom i kleszczom, meszkom i komarom.
  • Nie kąpać psa przed i po nałożeniu prepartu w ciągu 48h
  odstrasza i/lub zabija kleszcze, pchły, komary i muchówki, - redukuje ryzyko zarażenia chorobami przez nie przenoszonymi, - jest bezpieczny i wygodny w użyciu, - jest wodoodporny, - aplikuj co miesiąc.

  UWAGA: stosować 1 pipetę na miesiąc dla psa o wadzę 10-25kg masy ciała.

  Wskazania do stosowania:
  zapobieganie i zwalczanie infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor spp.) oraz pcheł (Ctenocephalides spp.) u psów, a także odstraszanie komarów i muchówek (Phlebotomus sp.).
  Może być stosowany jako element terapii alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).

  Dawkowanie i sposób podawania:
  Zalecana minimalna dawka wynosi 10 mg/kg masy ciała imidaklopridu i 50 mg/kg masy ciała permetryny.
  Wyłącznie do stosowania na skórę.

  Jednorazowe zastosowanie zapobiega dalszej infestacji kleszczy i pcheł przez cztery tygodnie, przez co ogranicza się ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych.

  Ponowna infestacja związana z pojawieniem się w otoczeniu zwierzęcia nowych pcheł może trwać przez sześć tygodni lub dłużej po rozpoczęciu leczenia.
  W takim przypadku może być konieczne więcej, niż jednorazowe użycie preparatu, w zależności od ilości pasożytów w otoczeniu. Aby utrudnić pchłom bytowanie w środowisku, zaleca się stosowanie środków zwalczających dorosłe pchły i osobniki w stadiach rozwojowych w otoczeniu zwierzęcia.
  Jednorazowe leczenie zapewnia widoczne działanie odstraszające wobec meszek i komarów w ciągu czterech tygodni, zmniejszając przez to ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych.

  Preparat zachowuje skuteczność po zmoczeniu sierści zwierzęcia. Jednakże w przypadku częstego kontaktu z wodą, konieczne może być ponowne naniesienie preparatu, w zależności od obecności ektopasożytów w otoczeniu zwierzęcia. W takim przypadku nie należy stosować preparatu częściej, niż raz na tydzień.

  W przypadku zaistnienia konieczności umycia psa szamponem, zaleca się uczynić to przed naniesieniem preparatu lub przynajmniej w tydzień po jego zastosowaniu, w celu uniknięcia konieczności powtarzania zabiegu.

  Działania niepożądane:
  W rzadkich przypadkach może wystąpić u psów przejściowa nadwrażliwość skóry (łącznie z objawami świądu i rumieniem w miejscu podania) i osowiałość.

  Ostrzeżenia specjalne:
  Należy zachować ostrożność, aby nie dopuścić do kontaktu zawartości pipety z oczami lub pyskiem psa, u którego stosuje się preparat. Należy dopilnować, aby produkt został podany we właściwy sposób, zgodnie z opisem w części (dawkowanie).

  W szczególności należy nie dopuszczać do wylizywania miejsca podania preparatu przez zwierzę leczone, lub przez inne zwierzęta, z którymi przebywa.

  Z uwagi na specyficzne uwarunkowania fizjologiczne oraz brak zdolności do metabolizowania niektórych związków, produktu tego nie wolno stosować u kotów.
  Produkt ten może wywierać poważne i szkodliwe działanie w przypadku jego użycia u kota, lub połknięcia go przez kota wylizującego psa, u którego dopiero co zastosowano preparat.

  Jeżeli miały miejsce takie okoliczności, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem weterynarii.
  Wyłącznie dla zwierząt.

  Zawartość opakowania: pipety 2,5ml – 4 sztuki

  Informacje dodatkowe

  Kod towaru PBAY008
  Kod kreskowy 5909997024219
  Waga [kg] 0.0200
  Producent BAYER
  Opinie

  Jeszcze nikt nie ocenił tego produktu, bądź pierwszy i podziel sie swoją opinią.
  Mogą Cię również zainteresować następujące produkty