KARMA KOEMA 90% MIĘSA   Sprawdź teraz » 

Pethomer

Karma dla psa Brit

Karma dla psa Brit – nowe opakowanie, najwyższa jakość, Karma dla psa Brit należy do produktów popularnych i często wybieranych przez konsumentów w niemal całej Europie. Brit to czeska firma, która od ponad 20 lat produkuje żywność dla psów i kotów różnych ras i na każdym etapie życia. Karmy Brit plasują się na wysokich pozycjach w wielu rankingach dotyczących najlepszej diety dla psa, co wpływa na taką popularność karmy?

 

Karma dla psa Brit najwyższa jakość?

Brit jest marką, pod którą sprzedawana jest żywność dla zwierząt. Producentem karmy dla psa Brit jest firma VAFO PRAHA, której siedziba mieści się w Czechach. Produkty tej marki określa się mianem pełnowartościowego pokarmu dla psów i kotów. Wszystkie karmy zostały dostosowany do specyficznych potrzeb żywieniowych domowych pupili.  Sukces marki tkwi w jej składzie:  bogata w kurczaka, bez dodatku substancji chemicznych i konserwantów, czy oby na pewno?

Psy i koty to zwierzęta mięsożerne, więc zawartość białka pochodzenia zwierzęcego uznawana jest za wyznacznik jakości produktu. Jak jest w przypadku żywności tej marki? Przekonajmy się analizując skład karmy Brit.

W karmie Brit Premium średnia ilość:

• białka w suchej masie 28%
• tłuszczu – 17%
• węglowodanów – 48%
oprócz tego znajdziemy w niej:
• olej z łososia – dobre źródło kwasów omega-3,
• drożdże browarniane – źródło witamin z grupy B, choliny i minerałów
• mannooligosacharydy i fruktooligosacharydy – naturalne probiotyki wspomagające
trawienie

 

Stosunek tłuszczu do białka w tej karmie wynosi ok. 60%.

Jak widać na pierwszym miejscu umieszczono kurczaka, który jest dobrym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego. Kolejne trzy pozycje na liście zajmują zboża: kukurydza, pszenica i ryż, posiadające niewielkie wartości odżywcze. Stosunek białka zwierzęcego do węglowodanów stanowił pół na pół.

Obecnie karmy Brit Premium została przekształcona w karmę Brit Premium By Nature i stosunek wygląda następująco: (analiza karmy Brit Premium By Nature Adult Large)

Białko surowe27.0 %
Tłuszcz surowy14.0 %
Włókno surowe2.0 %
Popiół surowy7.0 %
Wapń1.5 %
Fosfor1.1 %
Wilgotność10.0 %
Kwasy tłuszczowe Omega 30.2 %
Kwasy tłuszczowe Omega 61.6 %

Skład karmy Brit Premium By Nature Adult Large

Przeanalizowaliśmy skład karmy Brit Premium By Nature i na zielono zaznaczyliśmy produkty pożądane w diecie psa, na czerwono produkty niewskazane, ale wg internautów

Mięso kurczaka (45%, w tym 25 % dehydrolizowanego mięsa i 20% mięsa oddzielonego mechanicznie), owies, pszenica, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszanym tokoferolem), kukurydza, suszone jabłka, olej z łososia (2%), hydrolizowane wątróbki drobiowe, drożdże piwne, kolagen, skorupy skorupiaków (źródło glukozaminy – 210 mg/kg), chrząstka (źródło chondroityny – 150 ml/kg), owoce i zioła (goździki, cytrusy, rozmaryn, kurkuma – 120 mg/kg), mannooligosacharydy (120 mg/kg), fruktooligosacharydy (90 mg/kg), jukka schidigera (90 mg/kg), suszony rumianek (80 mg/kg), nowozelandzka małża zielona (glikozaminoglikany – 50 mg/kg), suszone jagody (50 mg/kg).

Jak widać w karmie dla psa Brit występuje kukurydza, która obecnie uznawana jest za wroga nr 1 w diecie psów. Pszenica również ponieważ „przeniesiono idee powstawania chorób ludzkich na nasze psy”. Dziś według nas za większość alergii odpowiedzialny jest wszech obecny gluten.. Tymczasem gluten to tylko część problemu, tak naprawdę przyczyną alergii pokarmowych jest dużo bardziej złożona ( stres, szybkie tempo życia, nieodpowiednie jedzenie, środowisko, chemia w pokarmach).

Wobec tego skąd tyle alergii u psów? Z tego samego powodu: stres, nieodpowiednie warunki hodowlane. Również: brak szczepień, odrobaczeń. Wszystko wpływa na wzrost problemu alergii również u psów. Mimo wszystko, nasze psy dużo rzadziej wykazują nietolerancję pokarmową na gluten, czy ogólnie zboża. Dużo częściej mogą wykazywać problemy gastryczne  z powodu złych proporcji w dicie, czy alergii na niektóre białka zwierzęce. Natomiast karmy gluten free tak naprawdę są odpowiedzią na niefachową literaturę coraz częściej pojawiającą się w Internecie i na portalach społecznościowych.

Czy pies może jeść kukurydzę?

Kontrowersyjne pytanie wymaga kontrowersyjnej odpowiedzi 😛 Według zespołu ds. Żywienia klinicznego: „alergie pokarmowe u zwierząt domowych są rzadkie, alergie na ziarna są jeszcze rzadsze”. Mniej niż jeden procent badanych psów przejawiało nietolerancję na kukurydzę! To czy pies jest uczulony na gluten, kukurydzę czy białko kurczaka albo innego zwierzęcia może sprawdzić tylko odpowiedni lekarz weterynarii po wykonaniu testów alergicznych – nie zaś osoba na portalu społecznościowym, która po przeczytaniu objawów wystawia diagnozę. Wiedz, że brak włókna pokarmowego w diecie psów i kotów powoduje problemy w postaci zaparć. Psy również mogą cierpieć z powodu zakłaczenia, dlatego włókno pokarmowe powinno znaleźć się w diecie psa. To ono pełni rolę substancji balastowych, dlatego odpowiedź na pytanie czy pies może jeść kukurydzę brzmi: TAK, ale tylko tą przetworzoną, nie podawaj psu kukurydzy z masłem, ani z solą, ani kolb kukurydzy!. Surowa kukurydza a zwłaszcza jej kolby są niebezpieczne dla psa – pies może się udusić podczas ich konsumpcji. Kawałki kolby mogą zablokować ujście w jelitach!

Pies może jeść ziarna, a kukurydza nie jest tylko pustym wypełniaczem

Według ekspertów ds. żywienia, kukurydza jest dobrym źródłem białka, węglowodanów, kwasu linolowego i przeciwutleniaczy. Pomimo tego, że węglowodany mają złą opinię to niektóre z nich w tym np: kukurydza dostarczają również niezbędnych składników odżywczych, takich jak białko, tłuszcz, błonnik . Węglowodany mogą być również dobrym źródłem błonnika, który wspomaga zdrowie jelit ich pracę.

 

Wracając do Brita…

Aktualnie dostępne są dwie  linie suchych karm dla psów

  • Brit Care
  • Brit Premium by Nature

Linia Brit Premium, obejmuje 16 suchych karm dla psów.  Oferowane przez czeskiego producenta karmy mają dobrze zbilansowany skład. Zapewniają czworonogom zdrowie oraz świetną kondycję.  O tym jaką karmę Brit wybierzemy dla swojego psa powinny decydować dwa czynniki: wiek psa, poziom aktywności. Psy do 12 miesiąca życia powinny być żywione karmą dla szczeniąt (Brit junior), następnie po ukończeniu etapu szczenięcego przechodzą na karmy Adult. Zazwyczaj powinno się je podawać do 7 roku życia, dla starszych psów przewidziane są karmy senior – z odpowiednią ilością witamin i minerałów oraz przeciwutleniaczy spowalniających procesy starzenia się.

Czy ten artykuł był pomocny? a wy jakie karmy dla psów stosujecie w diecie pupila?

Najciekawsze propozycje z naszego sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły