KARMA KOEMA 90% MIĘSA   Sprawdź teraz » 

Pethomer

Przebarwienia skóry u psa – jak sobie z nimi radzić?

Przebarwienia skóry u psa  to częsty problem, wynikiem może być alergia, niedobory żywnościowe, zła dieta, środowisko a nawet stres. Takie objawy to również symptomy poważniejszych chorób.

Opiekunowie czworonogów często zgłaszają się do weterynarza z problemem jakim są przebarwienia skóry u psa. Jednak to co dla specjalisty jest drobnostką, może niepokoić i urastać do rangi problemu w oczach laika. Kiedy skóra psa ma prawo zmienić kolor a kiedy powinno nas to zaniepokoić. Co zrobić z przebarwieniami skóry u psa?

Co wpływa na przebarwienia skóry u psa?

Pytania o przyczyny zmiany koloru skóry, czy nagłego pojawiania się na niej plam są w tej sprawie zasadniczą i niezwykle istotną kwestią.

  • Naturalna łata -Na przykład w przypadku maltańczyków, przebarwienia skóry u psa wiążą się z umaszczeniem sierści charakterystycznym dla tej rasy. Zupełnie naturalny też jest fakt, że szczeniaki mają mniej plam na skórze a z wiekiem u dorosłego psa mogą pojawiać się kolejne przebarwienia. Podobnie rzecz się ma z wieloma innymi rasami, u których plama na skórze pojawia się w miejscu silniejszej pigmentacji i jest tożsama z ciemniejszym ubarwieniem sierści wyrastającej z tego miejsca.


  • Ciemne plamy – Zupełnie inaczej wygląda sprawa, gdy plamy na skórze psa pojawiają się nagle, w dorosłym lub nawet podeszłym wieku. Takie ciemne plamy powinny nas niepokoić ponieważ ich przyczyną niestety mogą być zmiany nowotworowe lub zaburzenia hormonalne.
  • Zaczerwienienie – Ważny jest też kolor jaki przybrała po zmianie skóra psa. Na przykład rumień czy zaczerwienienie może świadczyć o podrażnieniu, infekcji lub być odczynem alergicznym.

 

Szampon dla skóry wrażliwej

 

Jak leczyć przebarwienia skóry u psa? Co zrobić z przebarwieniami skóry u psa?

Sposób leczenie zmian skórnych występujących u psa zależy od ich przyczyny. To jasne, że inaczej należy postępować z zaczerwienieniem wywołanym infekcją, inaczej gdy jest ono efektem otarcia a jeszcze inaczej gdy w grę wchodzi alergia. W przypadku infekcji czy otarcia wystarczy odkazić miejsce, utrzymać w czystości przez jakiś czas, może podać antybiotyk. Jednak gdy skóra psa pokrywa się rumieniem lub występują na niej czerwone plamy pokrywające całe ciało zwierzęcia, możemy podejrzewać że nasz pupil jest na coś uczulony. Alergenem może być szampon, środek na pchły i kleszcze, ale w rzadkich przypadkach może chodzić o coś co psiak zjadł. Dużo poważniejszą sprawą są zmiany skórne wywołane przez zmiany nowotworowe. Te wymagać mogą nawet interwencji chirurgicznej. Każda z tych ewentualności musi być odpowiednio zdiagnozowana i potwierdzona lub wykluczona. Zamiast wiec gdybać – co wpływa na przebarwienia skóry mojego psa -najlepiej zasięgnąć porady weterynarza.

suplement diety poprawia wygląd skóry i sierści psa

Najciekawsze propozycje z naszego sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły