smycze, obroże, szelki dla kota

1-30 of 231

W tym dziale odnajdziesz produkty, które ułatwią spacery i transport z kotem. Smycze, szelki, obroże z identyfikatorami. Wszystkie te produkty pozwolą zachować bezpieczeństwo Twojemu kotu podczas spacerów, czy podróży np: do weterynarza. Koty w przeciwieństwie do psów, nie muszą wychodzić na spacer w celu załatwienia swoich potrzeb. Większość czasu zwierzęta te spędzają w domu. Czasem jednak kota trzeba przewieść do rodziny, na wystawę, do groomera, czy weterynarza. 
Temat wypuszczania kotów luzem jest dość kontrowersyjny. Z jednej strony to dzikie zwierzęta udomowione, z drugiej na samotnego kota w rzeczywistości czeka wiele niebezpieczeństw. Dlatego ogólnie przyjęło się, że kot nie powinien wychodzić tzw. luzem poza dom. Na szczęście coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw jakie czekają na kota na dworze. Kot może zostać potrącony przez samochód, pogryziony przez psa itp. Właściciel nie jest w stanie zapanować i przewidzieć wszystkich sytuacje. Kot w mieście jest narażony na bardzo dużą ilość niebezpieczeństw. Największym dla niego zagrożeniem jest inny człowiek. Niestety nie wszyscy kochają koty i opiekun powinien o tym pamiętać. Ponadto w mieście kot jest narażony na duży ruch uliczny, co powoduje, że wiele kotów wychodzących bezpowrotnie ginie pod kołami samochodów. Ostatecznym zagrożeniem są inne zwierzęta, jak również inne koty, które mogą przenosić różne choroby. W celu uniknięcia tych wszystkich niebezpiecznych sytuacji zalecane jest wyprowadzanie kota pod kontrolą. Bezpieczeństwo zapewnią, odpowiednio dobrane akcesoria z tego działu. Poniżej lista niezbędnych gadżetów dla kota wychodzącego:

  • szelki dla kota ze względu na swoją drobną budowę weterynarze polecają stosowanie szelek dla kotów, a nie obroży. Kot ma delikatną tchawice, którą obroża przy mocniejszym pociągnięciu może naruszyć. Ponadto z obroży kotu dużo łatwiej się wyślizgnąć. Szelki mają specjalne zapięcia pod łapkami, które utrudniają ucieczkę. Ponadto w szelkach jest inaczej rozłożony nacisk, wobec tego kot nie czuję dużego dyskomfortu.godne polecenia są materiałowe szelki firmy Trixie Trixie Szelki dla kota X-cat, które w przeciwieństwie do standardowych szelek są zabudowane i wyposażone w miękką wyściółkę, która zapewnia kotu komfort spaceru.
  • obroża dla kota trzeba przyznać, że obroża wygląda ładnie na kotach. To bardzo ładny gadżet, który ozdabia futro naszego przyjaciela. Istotne jest to, aby obróżka była przeznaczona specjalnie dla kotów. Obroża dla kotka powinna mieć mechanizm, który uwalnia go kiedy on zawiśnie na drzewie, dzięki czemu kotu nie grozi uduszenie. Obroże kocie mają różne dodatki, dzwoneczki, miejsce na adresówkę, kokardkę. W sklepie apetete.pl odnajdziesz obroże z miejscem na wpisanie adresu Trixie obroża dla kota z adresem, obroże z dzwoneczkiem, które pozwala szybciej zlokalizować naszego mruczącego uciekiniera: Trixie obroża nylonowa dla kota z dzwonkiem
  • szelki samochodowe dla kota jeśli zwierzę nie jest przewożone w transporterze, to szelki są koniecznością. Błąkający się kot po samochodzie, może rozpraszać uwagę kierowcy, co zwiększa ryzyko wypadku samochodowego. Ponadto podczas gwałtownego hamowania, zwierze może się silnie potłuc. Szelki samochodowe zapewniają bezpieczeństwo podróży, dlatego każdy właściciel podróżującego kota, powinien mieć taki gadżet. np: Trixie Szelki samochodowe dla kota

Znajdziesz u nas wszystko, co ułatwi kontrolę nad Twoim pupilem. Szeroki wybór zarówno pod względem materiału jak i wielkości. W naszym sklepie znajdziecie obroże i szelki dla kotów renomowanych marek takich jak: Trixie w różnych rozmiarach i kolorach.