miski, akcesoria do karmienia

1-30 of 108

Podstawowym wyposażeniem psa poza smyczą i obrożą jest miska. Miski na karmę powinny być dostosowane do wielkości psa. To znaczy, że muszą być na tyle szerokie, aby pies bez problemu pobierał z nich pokarm. Mały Yorkshire z trudem dostanie się do miski o wysokich ściankach, a basetowi z długimi uszami będzie prościej pobrać pokarm z miski o wysokiej podstawie.
Miski powinny być na tyle ciężkie, aby zwierzę nie przesuwało ich po mieszkaniu. Dobra miska jest stworzona z nietoksycznego materiału, który nie zmienia smaku posiłku.

 

W sklepie zoologicznym apetete.pl dostępne różne rodzaje misek:

  • Miski metalowe zdecydowanie są trwalsze od misek plastikowych. Z tego względu, że pies nie jest w stanie ich pogryźć. Do wyboru mamy wiele pojemności i wariantów. Dobrze kiedy miska wyposażona jest w gumową podstawę, zapobiegającą przesuwaniu się miski.
  • Miski plastikowe ich zaletą jest różnorodność kolorów, to że są stosunkowo tańsze od metalowych, jednak taką miskę z łatwością piesek pogryzie i przesunie. Nadal popularne ze względu na różnorodność kształtów i kolorów, które można dopasować do wnętrza.
  • Miski dla psów o długich uszach genialny wynalazek dla wszystkich opiekunów psów o długich uszach takich jak cocker spanielbaset, większość psów myśliwskich posiada długie uszy, które pozwalają im lepiej zbierać zapachy. Te uszy bardzo często brudzą się od jedzenia. dlatego zastosowanie miski o wysokim podeście zapobiegnie niechcianym resztkom jedzenia na uszach. np.Yarro Miska dla spanieli, albo Sum Plast Miska dla Spaniela 0.63l
  • Miska spowalniająca jedzenie zbyt szybkie jedzenie powoduje, że pies łyka za dużo powietrza, które gromadzi się w żołądku psa w postaci gazów. Ponadto zbyt szybkie jedzenie może być również powodem skrętów żołądka - zwanego piruetem śmierci. Skręt żołądka to śmiertelna dolegliwość, która polega na tym, że żołądek częściowo lub całkowicie rotuje wokół własnej osi. W wyniku tej rotacji pokarm nie może opuścić żołądka. Najbardziej narażone na skręt są psy o głębokich klatkach piersiowych: dogi, wyżły, owczarki niemieckie oraz dobermany. Miska została zaprojektowano w celu utrudnienia natychmiastowego spożycia karmy. Dno z wypustkami, które znacznie spowalniają pupila, pomaga uniknąć problemów żołądkowych w wyniku przejedzenia i ogranicza zadławienia.

Miska to podstawowe wyposażenia każdego właściciela psa. W ofercie apetete.pl posiadamy szeroki wybór misek pod względem materiału i wielkości. Znajdziesz u nas miski plastikowe, metalowe, składane, butelki podróżne, pojemniki na karmę, torby, automatyczne karmniki i poidła, a nawet miski spowalniające jedzenie.

 

W celu dobrania odpowiedniego produktu, proponujemy skorzystać z filtrów. Ewentualnie, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem obsługi Klienta. Nasi doradcy chętnie pomogą w wyborze odpowiedniego produktu. Ich doświadczenie pozwoli na znalezienie optymalnego rozwiązania, korzystnego dla zdrowia Twojego pupila.