Przysmaki serowe dla kota

13 produkt(ów)

Przysmaki serowe dla kota

Większość diety twojego kotka powinna stanowić doskonałej jakości karma dla kota, którą znajdziesz w naszym sklepie apetete. Jednak z uwagi na fakt, że lubimy rozpieszczać podniebienia naszych ulubieńców stworzyliśmy dział w którym znajdziesz pyszne dodatki do karmy, Mowa o doskonałej formie nagrody dla kota – przekąskach serowych. Możesz je podawać do posiłku, albo jako nagroda między posiłkami.

Wiele kotów uwielbia ser i jest dla nich dobrym źródłem białka. I chociaż niektóre koty są w stanie jeść serek bez problemu, przekonasz się, że produkty mleczne nie są odpowiednie dla Twojego kota. To dlatego, że wraz z wiekiem zanika enzym, który jest odpowiedzialny za trawienie laktozy. W przypadku tych dorosłych kotów każdy ser, mleko lub inna nabiał spowoduje biegunkę i wzdęcia.
Jeśli chcesz karmić swojego kota serem, najpierw podaj mu jego bardzo małą ilość, aby sprawdzić, jak zareaguje jego układ trawienny. Może być w stanie bezpiecznie poradzić sobie z małymi porcjami twarogu, a nawet jogurtu i kwaśnej śmietany. Możesz także spróbować podać swojemu kotu niskotłuszczowe odmiany sera i mleka.

Ser w diecie kota

Ser jest wysokobiałkową przekąską, która jest dobra dla Twojego kota, ale podawany w nadmiarze może zaszkodzić. Białko w serze jest mniej “wartościowe” niż białko zawarte w prawdziwym mięsie czy rybach, a nawet jajkach. Również brzuszki wielu kotów nie są w stanie poradzić sobie z produktami mleczarskim, to oznacza że jeśli kot nie toleruje mleka może podanie czystego miękkiego sera wywołać u niego biegunki czy wzdęcia. Większość kotów nie toleruje laktozy. Laktoza to białko krowie, którego trawienie odbywa się za pomocą laktazy. To specjalny enzym, które dorosłe koty mogą posiadać mniej. Czasem jest to tak mała ilość, że nie wystarcza do rozłożenia pokarmów zawierających laktozę. “

Czy przysmaki z serem dla kota są bezpieczne

Jeśli sami lubimy ser, trudno jest go odmówić naszemu kotu. Doskonałe proporcje białka i tłuszczu i ten doskonały smak. Niektórym może nie odpowiadać zapach sera, jednak większość kotów bardzo lubi taką przekąskę. Nie oznacza to, że powinny jeść go dowoli. Zwłaszcza dorosłe koty, raczej powinny unikać nabiału. Lepszym rozwiązaniem jest podawanie pysznych, przekąsek serowych dla kotów. To doskonała alternatywa dla sero żerców – Przysmaki serowe dla kotów są bezpieczne, zawierają obniżoną wartość laktozy, a niektóre niezbędne witaminy.

Rodzaje przysmaków serowych

Przysmaki serowe mogą być zdrowe i odpowiednie dla Twojego kota, pod warunkiem że są to przysmaki dla kotów, a nie dla ludzi. Sery które kupujemy w sklepie spożywczym zawierają za dużo białka, trudnego do strawienia. Dlatego w sklepie apetete prezentujemy zestawy pysznych przysmaków serowych dla kota. Koci smakosz do wyboru ma:
Przysmaki serowe w formie dropsów – łatwe do podania między posiłkami a także doskonale pasują do większości kocich zabawek, można nimi wypchać kieszenie i iść z kotem do weterynarza, czy na spacer.
Przysmaki serowe w formie pasty nie tylko przydadzą się jako przyprawa do nudnej, suchej karmy. Serowy przysmak w paście na pewno wpłynie dodatnio na walory smakowe posiłku. W pastę serową można włożyć tabletkę i podać kotu. Dzięki temu nie będzie potrzeby ganiać kota po całym mieszkaniu w celu podania tabletki. Pasta doskonale ukryje gorzki smak tabletki dla kota np.: na odrobaczanie.
Kremy i sosy dla kotów mleczne przekąski z obniżoną zawartością lakotozy wspaniale zmodyfikują smak diety, to doskonała forma nagrody, przekąski a także przyprawa do kociej karmy. W sklepie apetete znajdziesz produkty od Vitakraft oraz MiAmor