• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Royal Canin - darmowe wagi

9 produkt(ów)

Sprawa Wielkiej Wagi, czyli jak pomóc psu w zachowaniu dobrej wagi?

Chcesz, by Twój Pupil dłużej cieszył się zdrowiem, a może pragniesz w nowym roku popracować nad jego wagą! Jak pokazują badania, problem otyłości wśród zwierząt jest dość powszechny, a najczęstszą jej przyczyną jest złe dawkowanie karmy! Teraz możesz zadbać o wygląd i zdrowie Twojego pupila! Wystarczy, że kupisz karmę Royal Canin a waga do odmierzania karmy będzie Twoja.

Poza prezentem od Royal Canin-pokażemy Ci jak skutecznie odchudzić pupila, bez szkody dla jego zdrowia. Bez drastycznych diet! Zastopuj te zasady, a sprawisz, że Twój czworonóg poczuje się lżej!

Jak prawidłowo ważyć karmę dla psa?

Na opakowaniu każdej karmy dla zwierząt jest rozpisane dawkowanie w gramach. Jednak niektórzy podają dawkowanie w przeliczeniu na kubeczki… Mierzenie na kubki, choć wydawałoby się łatwiejsze, bywa bardzo mylące. Chociażby ze względu na fakt, że kubki występują w różnych pojemnościach. Wynika z tego, że jeśli chcielibyśmy prawidłowo podać karmę dla psa, to najpierw musimy dowiedzieć się, jaką miarką posługiwał się producent? Na szczęście coraz mniej producentów posługuje się miarą na kubeczki, czy tzw. Cup filiżanki. Dla wyjaśnienia zazwyczaj jest to miara około 120gram.

Jak prawidłowo ważyć karmę dla psa?

Przed zważeniem czegokolwiek wagę należy wytarować! Bez tego uzyskamy błędny wynik. Następnie do miseczki na wadzę – wsypujemy karmę i sprawdzamy wartość. Uzyskany wynik porównujemy z zaleceniem producenta (dawkowanie karmy).

*Kiedy już wiesz jak używać naszej wagi od Royal Canin pora na szczegółowy plan odchudzenia Twojego pupila.

Czy wiesz, że utrzymanie idealnej wagi psa jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możemy zrobić, aby polepszyć jego życie. Badania pokazują, że szczupły pies, czy kot żyje dłużej o 2- 5 lat!

Poniżej otrzymasz obiecane zasady zdrowego żywienia zwierząt, czyli jak pomóc psu/kotu odzyskać wagę!

Jak pomóc psu/kotu odzyskać wagę – Kontroluj przekąski i notuj to, co je…

Pierwszą zasadą odchudzania jest zaprzestanie podawania niekontrolowanych przekąsek między posiłkami! To właśnie podjadanie jest najczęstszą przyczyną otyłości u domowych zwierzaków. Z pozoru niewielki plasterek serka, dla psa ważącego 2 kg jest dużym dodatkiem kalorycznym! Od teraz wszystko, co podasz swojemu pupilowi do miski, ale także poza nią – dokładnie zanotuj. Najlepiej przed podaniem zważ każde ciasteczko, czy plasterek. Nie musisz zupełnie rezygnować z przekąsek! Pamiętaj, że powinny stanowić tylko 10% wartości kalorycznej!

Możesz także podawać przysmaki dla kota/psa (odpowiednie do gatunku) przeznaczone dla zwierząt otyłych, z nadwagą, czy po kastracji/sterylizacji.

Jaką karmę dla psa otyłego?

Jeśli do tej pory pies otrzymywał karmę dla psów o normalnej aktywności, warto będzie zmienić ją na karmę dla psów z nadwagą, albo taką przeznaczoną dla psów po kastracji. Karmy tego typu zawierają odpowiednie wartości mineralne i witaminowe. Pozwalają również na dłuższe utrzymanie sytości w żołądku. Dzięki czemu Twój pies nie będzie głodny na diecie!

Jak odchudzić psa? Podawaj mu posiłki 2- 3 razy dziennie

Najczęstszą przyczyną otyłości u psów jest karmienie do woli. To znaczy, że piesek ma dostęp do suchej karmy przez cały dzień i je na tak zwane żądanie. Tymczasem prawidłowe żywienie pupila, polega na kontrolowaniu nie tylko tego, co je ale przede wszystkim ILE?

Jak odchudzić psa – więcej ćwicz z psem

Co można robić z psem będącym na diecie? Przede wszystkim dużo chodzić, zmień smycz na dłuższą, taką która pozwoli pupilowi na węszenie i poznawanie otoczenia! Zwykłe spacery z psem przyspieszają metabolizm, dlatego zacznij stopniowo wydłużać spacery i zadbaj o widoczność psa po zmroku i w ciągu dnia. Zimą niektóre psy są zupełnie niewidoczne, nie tylko dla nas, ale i dla kierowców. W naszym sklepie zoologicznym Apetete znajdziesz fantastyczne akcesoria spacerowe dla psów i kotów (smycze i szelki i obroże dla psa).

Dlaczego mój pupil jest gruby?

Badania pokazują, że właściciele kotów o normalnej wadze częściej bawią się z psami, niż właściciele zwierząt z nadwagą. W naszym sklepie on line znajdziesz zabawki dla psa i kota, które zachęcą do pogoni i pobudzą myśliwskie instynkty. Piłeczki, szarpaki, kule smakule, wędki.

Bardzo ważne dla zdrowia i samopoczucia psa jest by zachował on odpowiednią masę. Pies otyły żyje krócej! Pamiętaj by przed wprowadzeniem zmian w diecie zrobić psu badania…

W Apetete dbamy o dobre samopoczucie naszych Klientów, zwłaszcza tych czworonożnych