ACANA

Acana to od 17 lat pionier wśród ekologicznych karm dla psów i kotów.

Firma ta, jako pierwsza wprowadziła nowy model żywienia zwierząt oparty przede wszystkim na świeżych składnikach mięsnych z pominięciem produktów glutenowych kukurydzy – koncepcja podawania każdego rodzaju mięsa (Whole Prey).

Zobacz pełen opis

Acana to od 17 lat pionier wśród ekologicznych karm dla psów i kotów.

Firma ta, jako pierwsza wprowadziła nowy model żywienia zwierząt oparty przede wszystkim na świeżych składnikach mięsnych z pominięciem produktów glutenowych kukurydzy – koncepcja podawania każdego rodzaju mięsa (Whole Prey).

Acana szczyci się tym, że składniki do swoich karm pozyskuje z ekologicznych źródeł – mięso drobiowe pochodzi od kur z wolnego wybiegu, mięso czerwone od „szczęśliwych krówek”- wypasanych na trawie, a ryby poławiane są tylko z naturalnego środowiska i to krystalicznych, czystych wód.
Dodatkowo warzywa i owoce do karm Acana są wolne od pestycydów i GMO, co zapewniają tradycyjni, rodzinni farmerzy od których skupowane są składniki od początku istnienia firmy. Na szczególną uwagę zasługuje również sposób przygotowania karm, który odbywa się w wielokrotnie nagradzanej w Kanadzie kuchni: Chempion Food.

Acana dla psa

Wszystkie składniki karmy Acana posiadają atest zdatnych do spożycia dla ludzi – tzw. Human Grade. Ponadto od wielu lat produkty Acana wygrywają w rankingach karm dla zwierząt, a w samej Polsce nie mają równie silnych konkurentów żywieniowych.
Karma Acana uwzględnia wszystkie potrzeby zwierząt domowych, dlatego poza tradycyjnym podziałem na wiek i wielkość psa zostały uwzględnione preferencje smakowe karm i tak wyróżnia się kilka linii.

Rodzaje karm dla psów Acana

  • Acana Classic – Acana Classic Red, Acana Classic Wild Coast, Acana Classic Praire Polutry, karma dla wszystkich ras psów i w każdym wieku, zawiera 50% składników mięsnych, w tym 1/3 stanowią świeże mięsne składniki oraz 50% owoców, warzyw, ziół.
  • Acana Heritage – Linia karm z wysoką zawartością mięsa od 65-75% mięsa, z podziałem na zapotrzebowanie energetyczne, wielkość oraz wiek psa: Acana Puppy Small Breed, Acana Puppy & Junior, Acana Puppy Large Breed, Acana Adult Small Breed, Acana Adult Large Breed, Acana Light & Fit oraz Acana Senior, Acana Sport& Agility, Acana Cobb Chicken &Greens ( dla wszystkich psów, na każdym etapie życia).
  • Acana Regionals – Karma z linii hipoalergicznych, dla wszystkich psów, niezależnie od rasy, wielkości psa i wieku. Zawiera obniżoną zawartość węglowodanów na rzecz świeżego mięsa z regionów Kanady. Aż 70% składników mięsnych, zaliczane są do niej produkty: Acana Wild Prairie, Acana Pacifica, Acana Grassland, Acana Rachland.
  • Acana Singles – Podstawą diety Acana Singels jest jeden składnik białkowy, co jest pomocne i zalecane do stosowania przy dietach eliminacyjnych. Przeznaczona dla psów wszystkich ras, niezależnie od wieku i wielkości. Doskonała dla matek karmiących i szczeniąt, polecana przy alergiach pokarmowych: Acana Grass Fed, Acana Yorkshire Pork, Acana Pacific Pilchard, Acana Free Run Duck (dostępna tylko w USA i Kanadzie).

Acana produkuje również przysmaki, które są zgodne z koncepcją Acana Singles, przeznaczona dla psów na każdym etapie życia. Przysmaki te są doskonałym rozwiązaniem żywieniowym dla psów z alergią pokarmową. Również jak ich odpowiednik w karmie zawierają tylko jedno źródło białka, dodatkowo są delikatnie liofilizowane – dla lepszej konserwacji produktu. Wyodrębnia się smaki: Acana Lamb&Apple; Acana Duck&Pear; Acana Pork&Squash; Acana Mackrel&Greens.

Acana dla kota

Acana Regionals czyli wysokobiałkowa karma dla kotów bez dodatków zbóż. Podstawą diety Acana jest bogactwo różnego rodzaju mięs, pochodzących z ekologicznych źródeł i regionów Kanady. Acana rozumie biologiczne potrzeby kotów, ich zapotrzebowanie na białko, taurynę oraz witaminy.

Rodzaje karm dla kotów Acana

  • Acana Wild Prairie Cat – dla wszystkich kotów, bez zbożowa z mięsem kurczaka i rybami.
  • Acana Grasslands Cat and Kitten – dla wszystkich kotów, bezzbożowa z mięsem jagnięcym.
  • Acana Pacifica – dla wszystkich kotów, bezzbożowa w składzie śledź, sardynki, flądra, łosoś.
  • Acana Rachnland – to sucha karma dla wszystkich kotów, wszystkich ras. W jej składzie znajdziemy świeże mięso z wołowiny, jagnięciny, bizona, wieprzowiny yorkshire i ryby oraz warzywa i owoce.

Karmy Acana dla kotów są dokładnie według tej samej filozofii produkowane, składają się z najlepszych i świeżych regionalnych składników, stworzone z myślą o mięsożernej naturze kota. Bogate w mięso, pozbawione zbóż przygotowane w najlepszej, Kanadyjskiej kuchni- żywienie Acana spełnia wszystkie potrzeby kota i zapewnia mu prawidłowo zbilansowaną dietę.

Schowaj pełen opis

27 produkt(ów)