BAZYL

Bazyl to żwirki dla kotów z dodatkiem jonami nano srebra – naturalne antybiotyki w kuwecie Twojego kota

Bazyl należy do polskiej firmy Celpap, która działa na rynku zoologicznym od 1998 r. Jako pierwsza uzyskała dostęp do złóż geologicznych, które wykorzystała do produkcji żwirków.

Zobacz pełen opis

Bazyl to żwirki dla kotów z dodatkiem jonami nano srebra – naturalne antybiotyki w kuwecie Twojego kota

Bazyl należy do polskiej firmy Celpap, która działa na rynku zoologicznym od 1998 r. Jako pierwsza uzyskała dostęp do złóż geologicznych, które wykorzystała do produkcji żwirków. Obecnie główną sferą działalności spółki jest przetwarzanie surowców mineralnych: bentonitów, kaolinów, magnezytów, talków, trasów itp.

W należącym do firmy Laboratorium i Zakładzie Przerobu Surowców Mineralnych opracowywane są premiksy chemii specjalistycznej, inżynierskiej oraz budowlanej między innymi mieszanki mineralne stanowiące ceniony dodatek do pasz oraz ściółki dla zwierząt domowych i hodowlanych.

Bogata wiedza i doświadczenie pracowników pozwala firmie Celpap tworzyć kompleksowe rozwiązania mieszanek surowców mineralnych, znajdujących zastosowanie zarówno w obszarach inżynieryjnych, zoologicznych jak i w agrobiznesie. Czołową marką firmy Celpap, dedykowaną dla zwierząt jest żwirek Bazyl.

Produkty dla kotów

Celpap jest właścicielem marki Bazyl – producenta żwirów bentonitowych, silikonowych i drewnianych, jak również pyłów kosmetycznych i pochłaniaczy zapachów.

  • Żwirek Bazyl Ag+ reklamowany, jako pierwszy i jedyny na polskim rynku. Żwirek z dodatkiem jonów nano srebra, które ma właściwości antyseptyczne i dezynfekujące. Jest najbardziej znaną marką tej firmy. W linii produktów Bazyl Ag+ znajdują się żwirki zbrylające o drobnej i grubszej gramaturze, białe i szare, bezzapachowe oraz w wersjach zapachowych: morski, leśnym oraz lawendowy. Zastosowanie jonów nano srebra w ściółkach, jest wynalazkiem opatentowanym przez Celpap w Urzędzie Patentowym RP.
  • Żwirki silikonowe Bazyl składają się w 100% z silica gel. Żwirki są lekkie, mają bardzo dobre właściwości higroskopijne, nie zbrylają się i mogą być wyrzucane do toalety.
  • Pellet drewniany Bazyl to całkowicie naturalna ściółka drzewna, która nie zawiera żadnych dodatków chemicznych i jest całkowicie biodegradowalna. Żwirek można wyrzucać do toalety lub kompostować. Dostępny w wersji uniwersalnej i zbrylającej.
  • Pyły bentonitowe Bazyl Ag+ – służące do pielęgnacji szynszyli i koszatniczek lub jako pochłaniacze zapachów. To naturalne pyły bentonitowe, wzbogacone o jony nano srebra: naturalny antybiotyk, który nie uczula i jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt.

Produkty marki Bazyl są cenione za wysoką, jakość i przystępną cenę. Wybierane są przez klientów, którzy cenią produkty naturalne. Żwirki są przyjazne dla alergików i bezpieczne dla dzieci. Firma Celpap produkuje żwirki z czystego, bentonitu – najwyższej, jakości, który ma wysoką, bo 80% zawartością montmorylonitu. Jest to minerał, który ma dużą zdolność pochłaniania wilgoci i zapachów oraz posiada doskonałe własności zbrylające.
To jedyne na rynku polskim żwirki z dodatkiem jonów nano srebra, które uważane są za naturalne antybiotyki. Mają właściwości antyseptyczne, dezynfekujące i grzybobójcze. Produkty Bazyl Ag+ posiadają atest wydany przez Państwowy Zakład Higieny.

Schowaj pełen opis

20 produkt(ów)