BOTANIQA

Botaniqua naturalne i świeże kosmetyki dla psów i kotów o wyjątkowych zapachach

Producentem kosmetyków dla psów i kotów marki Botaniqua jest Zygmunt Stelmach, który jest kynologiem i utytułowanym hodowcą psów rasy Golden Retriever, Foxterier szorstkowłosy i Cocker Spaniel Amerykański.

Zobacz pełen opis

Botaniqua naturalne i świeże kosmetyki dla psów i kotów o wyjątkowych zapachach

Producentem kosmetyków dla psów i kotów marki Botaniqua jest Zygmunt Stelmach, który jest kynologiem i utytułowanym hodowcą psów rasy Golden Retriever, Foxterier szorstkowłosy i Cocker Spaniel Amerykański. Jego psy znane są jako zwierzęta „z Zagłębia”, i wielokrotnie były nagradzane na wystawach w Polsce i za granicą. Zygmunt Stelmach jako wielokrotnie nagradzany groomer i Prezes Polskiego Stowarzyszenia Groomerów doskonale zna specyfikę pielęgnacji psiej i kociej sierści. Swoją wszechstronną wiedzą z tej dziedziny, dzieli się szkoląc nowych psich fryzjerów. Jest między innymi założycielem Ośrodka Doskonalenia Groomerów “ Zygmunt Stelmach Grooming Academy” i pierwszego w Polsce portalu Strefa Groomera oraz organizatorem interaktywnych szkoleń dla groomerów. W produkcji kosmetyków marki Botaniqua wykorzystał całą swą wiedzę i długoletnie doświadczenie hodowcy i grommera. To sprawia, że kosmetyki pielęgnacyjne – szampony i odżywki – skomponowane z naturalnych składników, nie zawierają parabenów, alkoholu, kolorantów i silikonów. Mają odpowiednie pH i swym zapachem nie podrażniają węchu psa.- Jednym słowem są idealnie dopasowane do potrzeb zwierząt towarzyszących.

Produkty dla psów i kotów

W ofercie firmy Botaniqua znajdziemy zarówno kosmetyki dedykowane konkretnym rasom o specyficznym rodzaju sierści, jak również produkty, które sprawdzą się do pielęgnacji każdego rodzaju sierści.

  • Szampony do codziennej pielęgnacji sierści- zawierają naturalne ekstrakty z roślin, które delikatnie oczyszczają, nie wywołując podrażnień, ich zapach jest neutralny dla człowieka, ale też nie drażni węchu psa, co ułatwia kąpanie i inne zabiegi.
  • Odżywki – nabłyszczają sierść w sposób naturalny, dostarczając jej niezbędnych składników odżywczych.
  • Spraye i mleczka do włosów.

Znaczącą część oferty Botaniqua stanowią kosmetyki dla psów długowłosych, takich jak: chart afgański, maltańczyk czy yorkshire terier, jednak produkty te sprawdzą się też do pielęgnacji długowłosych mieszańców.

Dziś nikt z nas nie ma już wątpliwości, że do pielęgnacji psów i kotów nie powinno się stosować ludzkich kosmetyków, choćby z tego względu, że pH skóry człowieka wynosi 5,5 (odczyn kwaśny) a psa czy kota 7,5 (odczyn neutralny). Kosmetyki dla zwierząt nie wywołują podrażnień.
To co wyróżnia kosmetyki Botaniqua jest ich naturalny zapach, który nie tylko nie drażni nozdrzy psów, czy kotów ale również odpowiada ich właścicielom. Takie dobranie składników sprawia, że produkty Botaniqua są jedyne w swoim rodzaju bezpieczne i przyjemne do stosowania.

Schowaj pełen opis

8 produkt(ów)