BOZITA

Bozita szwedzkie karmy dla zwierząt, stworzone z naturalnych składników

Historia szwedzkiej marki Bozita rozpoczyna się w 1903 roku. Wówczas to młody mieszkaniec Gothenburga, Aaron Heyman postanowił wykorzystać specjalnie preparowaną owsiankę do produkcji pierwszej karmy dla psów.

Zobacz pełen opis

Bozita szwedzkie karmy dla zwierząt, stworzone z naturalnych składników

Historia szwedzkiej marki Bozita rozpoczyna się w 1903 roku. Wówczas to młody mieszkaniec Gothenburga, Aaron Heyman postanowił wykorzystać specjalnie preparowaną owsiankę do produkcji pierwszej karmy dla psów. Vårgårda Dog Flour bo tak nazywał się pierwotnie produkt szwedzki wykorzystywała składniki uboczne,marnowane w zakładach w okolicy. Można powiedzieć, że było to pierwsze spotkanie z recyclingiem składników.

Dziśm, ta sama firma założona w 1903 roku w miasteczku Vårgårda jest największym producentem karmy dla zwierząt domowych w Szwecji i szczyci się ponad stuletnimi tradycjami. W jej zakładach pracuje około 160 pracowników, którzy tworzą roczny obrót na poziomie 520 milionów koron szwedzkich.

Produkty dla psów

  • Bozita – mokre i suche karmy dla psów, produkowane są z naturalnych składników pozyskiwanych od lokalnych producentów, zawierają tylko białko pochodzenia zwierzęcego, nie zawierają zbóż.
  • Robur – wysokiej jakości karma bezglutenowa dla psów (pszenicę zastąpiono kukurydzą lub ryżem) białko w niej zawarte jest wyłącznie pochodzenia zwierzęcego. Bez sztucznych barwników i aromatów.

Karmy Bozita zostały zapakowane w puszki oraz opakowania kartonowe Tetra Pak, posiadają 16 wariacji smakowych i bardzo logiczny podział wiekowy.

Produkty dla kotów

  • Bozita Feline Funktion – kawałki mięsa zanurzone w mięsnej galaretce zapewniającej odpowiednie nawodnienie, wzbogacone o witaminy i minerały wzmacniają odporność kota.
  • Bozita Feline Smaksensation – cechuje się wysoką zawartością świeżych składników zwierzęcych, zapewniający optymalnie skomponowaną karmę dla kotów wzbogaconą o witaminy i minerały, w lekkostrawnej formie.

Karmy dla psów i kotów marki Bozita produkowane są z najwyższą starannością w najprostszy możliwy sposób. Wytwarzane z naturalnych, najlepszej jakości produktów, bez sztucznych dodatków. Nie posiadają też zbędnego dodatku soi, czy zbóż zawierających alergizujący gluten. Szwecja wciąż może szczycić się nieskażonym środowiskiem naturalnym, czystym powietrzem i wodą. Nic wiec dziwnego, że Bozita wciąż tworzy swoje karmy w samym sercu szwedzkiej wsi, wykorzystując lokalne produkty do ich produkcji. Firma Doggy AB korzysta jedynie z energii ze źródeł odnawialnych, opakowania karm tworzone są tylko z produktów nadających się do recyklingu. Wszystko po to by swą działalnością nie wpływać negatywnie na środowisko naturalne. Dużym plusem tej marki, zwłaszcza dla świadomych właścicieli czworonogów, którzy dbają o środowisko naturalne, jest fakt, że mokre karmy Bozita dostępne są w kartonowych puszkach a suche zostały zapakowane w ekologiczne opakowania, umożliwiające łatwe otwarcie i ponownie zamknięcie.

Schowaj pełen opis

15 produkt(ów)