FARMINA

Farmina tradycja oraz doświadczenie są podstawą do tworzenia najlepszej diety dla Twojego pupila

Farmina to tradycyjna, włoska firma, która wytwarza wysokiej jakości karmy dla zwierząt. Wszystkie receptury powstają we współpracy z najlepszymi uniwersytetami i klinikami weterynaryjnymi.

Zobacz pełen opis

Farmina tradycja oraz doświadczenie są podstawą do tworzenia najlepszej diety dla Twojego pupila

Farmina to tradycyjna, włoska firma, która wytwarza wysokiej jakości karmy dla zwierząt. Wszystkie receptury powstają we współpracy z najlepszymi uniwersytetami i klinikami weterynaryjnymi. Dzięki temu produkty wyróżniają się starannie dobranymi składnikami.

Historia Farminy rozpoczyna się w roku 1965 roku. Wtedy to doktor Francesco Russo założył na południu Włoch – Russo Feed. Następnie w 1999 roku do ojca dołączył syn Angelo Russo, który widział potencjał rynku pasz dla zwierząt. Postanowił rozbudować firmę i jej ofertę, wchodząc we współpracę z angielską firmą Farmina Pet Foods, która miała na swym koncie wiele odkryć z dziedziny dietetyki psów i kotów.

Współpraca obu firm pozwoliła zwiększyć produkcję z 1,5 tony do 12 ton na godzinę. Jednocześnie opracowano nowe linie produktów, które spełniały coraz wyższe wymagania i potrzeby rynku.

Produkty dla psów i kotów

Obecnie we współpracy Russo Feed z grupą Farmina Pet Foods firma produkuje 10 linii karmy. Pięć przeznaczonych dla kotów i pięć dla psów:

  • Cibau – pełnoporcjowa karma w wersjach dla szczeniąt, ciężarnych suk, dorosłych psów ras mini, średnich i olbrzymich, alergicznych itp.
  • Natural & Delicious linia bezzbożowych lub o niskiej zawartości zbóż karm dla zwierząt mięsożernych, kotów i psów.
  • Team Breeder Dog/Cat – kompletne pożywienie – zbilansowane i zdrowe, zaprojektowane tak, aby zaspokoić wszystkie potrzeby, wszystkich psów i kotów niezależnie od wieku i rasy.
  • Ecopet, Fun Dog – pełnoporcjowe karmy zbożowe dla psów.
  • Vet Life Formula Dog and Cat –potwierdzona badaniami skuteczność dietetycznych karm weterynaryjnych (z linii Vet Life Formula Dog i Cat) w leczeniu otyłości, cukrzycy, kamicy moczowej szczawianowej i struwitowej.
  • Cimiao – karmy dla kotów wszystkich ras.
  • Matisse – pełnoporcjowa karma dla kotów, w wersjach dla kociąt, ciężarnych i karmiących kotek, dla alergików itp.
  • Fun Cat pełnoporcjowa karma dla dorosłych kotów.

Każda z linii oferuje asortyment dostosowany do wieku, wielkości, rasy oraz stylu życia czworonogów. Karma jest sprzedawana w Europie, krajach arabskich oraz Ameryce Łacińskiej dostępna jest w opakowaniach od 400 g do 20 kg. Wydajność produkcyjną zakładu w Noli (Neapol) powiększono niedawno o dwie nowe siedziby: w São Paulo w Brazylii oraz w Serbii.

Firma zapewnia, że skład produkowanych przez nią karm opiera się na bogactwie świeżych (4 dniowych) składników odżywczych takich jak: białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały. Warto podkreślić, że receptury karm powstają we współpracy z uniwersytetami i klinikami weterynaryjnymi. Karmy Farmina to również posiłki dietetyczne, skuteczne w leczeniu otyłości i innych zwierzęcych problemów zdrowotnych, jak cukrzyca i kamica nerkowa.

Schowaj pełen opis

9 produkt(ów)