FLEXI

Flexi – ta smycz zmieniła oblicze spacerów z psem

Smycz Flexi to nazwa, którą dobrze znają miliony właścicieli psów. Ten produkt w postaci automatycznej smyczy dla psów zrewolucjonizował rynek zoologiczny. Dziś większość z nas nie wyobraża sobie spacerów bez tej niezwykłej smyczy.

Zobacz pełen opis

Flexi – ta smycz zmieniła oblicze spacerów z psem

Smycz Flexi to nazwa, którą dobrze znają miliony właścicieli psów. Ten produkt w postaci automatycznej smyczy dla psów zrewolucjonizował rynek zoologiczny. Dziś większość z nas nie wyobraża sobie spacerów bez tej niezwykłej smyczy. Tymczasem ten niezwykły wynalazek jest dość młody. Istnieje na rynku dopiero od 46 lat a wydaje się jakby był tu od zawsze…

Historia Flexi – o tym jak pies pomógł zarobić pierwszy milion

Historia Flexi spokojnie mogłaby stanowić scenariusz do hollywoodzkiej produkcji. Jej właściciel – Niemiec Flexard podczas spaceru ze swoją nieznośną suczką Topple wpadł na pomysł zaprojektowania mechanizmu do smyczy. Miał on dość zwijana linki za każdym razem kiedy pies oddalił się od niego. Zdarzenie to miało miejsce w 1972 w Niemczech.
Od wynalezienia Flexi minęło przeszło 40 lat, a już zdążył podbić rynek światowy.
Niemiecka firma z Bargteheide stała się nie tylko liderem rynku w ponad 90 krajach na całym świecie, ale w 2010 roku została okrzyknięta jedną z marek stulecia.

Produkty dla psów

Firma Flexi ma w swej aktualnej ofercie 9 kolekcji smyczy w 211 różnorodnych wariantach, które są dostępne w 90 krajach.

  • Flexi Comfort – idealnie zaprojektowana dwukolorowa smycz. Dzięki zastosowaniu dwóch przeciwstawnych kolorów zdecydowanie bardziej przykuwa wzrok. Ponadto posiada lepsze hamulce, możliwość dokupienia do niej akcesoriów Vario: oświetlenia, rączki, smycze z amortyzatorem, oświetlenie led, itp.
  • Flexi Vario – imponująca lista funkcji i akcesoriów zapewnia jeszcze większy komfort spacerów. Smycz zdobyła nagrodę Red Dot Design Award , wyznaczajac nowe standardy dla wszystkich wysuwanych smyczy.
  • Flexi Design – kolorowy design i modne funkcje łączą się ze sztywną jakością i standardami inżynieryjnymi, tworząc niezwykłą elegancką smycz spacerową.
  • Flexi New Classic – nowoczesny design, komfortowa rękojeść oraz możliwość dokupienia wszystkich akcesoriów Vario czynią tę smycz wyjątkową w swojej klasie.
  • Flexi Giant – automatyczna smycz bardzo wytrzymała przeznaczona dla naprawdę dużych psów > 50kg masy ciała
  • Flexi Neon – smycz jest widoczna w każdych warunkach pogodowych dzięki naklejkom odblaskowym i neonowym elementom
  • Flexi Leather – skórzana smycz Flexi – wybór dla naprawdę wymagających klientów.
  • Flexi Glam – wyjątkowo elegancka linia smyczy, ozdobiona kryształkami. Dostępne w czterech ekskluzywnych wzorach
  • Flexi Colection – imponująca kolekcja Flexi, która łączy matowe wykończenie z błyszczącymi elementami.

Flexi to wysokiej jakości zwijane smycze produkowane w Niemczech. Smycz typu Flexi składa się z wygodnej rączki, długiej taśmy(mocne i cięższe przeznaczone dla dużych ras) lub linki(lekkie i mniej wytrzymałe, dedykowane małym psom) oraz mechanizmu, który pozwala na automatyczną regulację długości smyczy. Mechanizm zwijający, zamknięty jest w ergonomicznym i estetycznym korpusie. Odpowiednio dobrana do masy ciała psa smycz doskonale nadaje się na spacer np. po parku gdzie niezbędna jest kontrolowana swoboda.

Smycz posiada wygodną rączkę, która pozwala na pełną kontrole i nowoczesny design.
Smycze mają określoną wytrzymałość dostosowaną do wagi psa. Automatyczne smycze Flexi dostępne są dziś w różnych rozmiarach, typach, wariantach kolorystycznych, i wzorach.

Smycze produkowane przez niemiecką firmę Flexi, od czterdziestu lat cieszą się dobrą renomą na całym świecie. Wykonane z niezwykle trwałych materiałów o dużej wytrzymałości, są praktycznie niezniszczalne. Oczywiście jeśli stosuje się je zgodnie z przeznaczeniem. Są szczególnie polecane właścicielom psów ras aktywnych. Odpowiednio dobrana do masy ciała psa smycz pozwala na bezpieczne spacery z psem, po parku gdzie niezbędna jest kontrolowana swoboda. Smycz Flexi jest wyjątkowo stabilna i wytrzymała, automat rolujący zapewnia gładkie zwijanie taśmy, dzięki czemu smycz nie zwisa. Wszystkie smycze firmy Flexi objęte są gwarancją.

Schowaj pełen opis

1-30 of 39