MARS POLSKA

MARS – więcej niż czekoladowy baton

Wytworzony w domowej kuchni batonik Mars z nadzieniem karmelowym ma swoją 100 letnią tradycję. Dziś to Grupa Mars, która zajmuje się wytwarzaniem nie tylko czekoladowych słodyczy. Zakres działalności firmy jest szeroki. Obejmuje sześć segmentów:

Zobacz pełen opis

MARS – więcej niż czekoladowy baton

Wytworzony w domowej kuchni batonik Mars z nadzieniem karmelowym ma swoją 100 letnią tradycję. Dziś to Grupa Mars, która zajmuje się wytwarzaniem nie tylko czekoladowych słodyczy. Zakres działalności firmy jest szeroki. Obejmuje sześć segmentów: Petcare, Chocolate, Wrigley, Food, Drinks oraz Symbioscience. Mars zajmuje się również sprzedażą karm dla psów Pedigree w Nowej Zelandii po wysiew nasion Seeds of Change w Afryce Południowej.

Krótka historia Marsa

Amatorzy czekoladowego batonika Mars nie wiedzą zapewne, że jego twórca Frank C. Mars opracował jego skład w domowej kuchni. Przygotowany przez niego domowy przysmak szybko zyskał zwolenników. Jego następcy opracowali receptury kolejnych produktów z mlecznej czekolady. Znane Milky Way, Snickers, M&M’s, czy Twix również mają swoją bogatą tradycję.

Obecnie firma Mars zatrudnia 80 000 osób i ma zakłady produkcyjne w 78 krajach na świecie a od 1992 również w Polsce. Od 2002 r. częścią grupy jest Royal Canin Polska.

Produkty dla psów i kotów

 • Pedigree – bardzo znana i ceniona wśród posiadaczy psów karma, w swojej ofercie ma karmy suche i mokre oraz przysmaki dla psów z dodatkiem witamin i minerałów.
 • Chappi – jeden z najpopularniejszych rodzajów karmy dla psów na polskim rynku. Swoją ofertą obejmuje karmy suche i mokre oraz przysmaki dla psów.
 • Royal Canin – jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek karm dla psów i kotów w Polsce. Zdrowy pokarm, dostosowany do potrzeb zwierząt w zależności od ich wielkości, wieku, trybu życia, stanu zdrowia. W ofercie diety bytowe oraz weterynaryjne, obejmujące aktualnie aż 140 rodzajów karmy dla psów oraz 82 rodzaje karmy dla kotów.
 • Sheba – popularna i uznawana za ekskluzywną, mokra karma dla kotów. Linia obejmuje kilka wyselekcjonowanych smaków spełniających wymagania nawet najbardziej wybrednych kotów
 • Whiskas – sucha i mokra, właściwie zbilansowana, ciesząca się dużym powodzeniem, kompletna karma dla kotów. Stworzona z myślą o specyficznych kocich potrzebach na różnych etapach życia.
 • Perfect Fit – mniej znana na polskim rynku marka specjalistycznych karm dla psów i kotów, wyróżnia się holistycznym podejściem do zdrowia czworonogów
 • Catsan – producent żwirków z systemem aktywnego pochłaniania wilgoci i zapachu
 • Cesar – delikatne karmy mokre dla psów małych ras.
 • Frolic – karmy i przysmaki dla psów, łączą zalety suchej i wilgotnej karmy.
 • Kitekat – producent suchych i mokrych karm dla kotów stworzonych ze starannie dobranej kompozycji protein, warzyw i pełnoziarnistych zbóż, dostosowanych do wieku i zapotrzebowań energetyczny. Wiele różnorodnych smaków i wygodnych opakowań.
 • Dreamies – przysmaki dla kotów chrupkie na zewnątrz z miękkim wnętrzem. Różne smaki i gramatura.

Marki karm należących do grupy MARS, to dobrze znana i najchętniej kupowana żywność dla psów i kotów w Polsce. Popularność jaką cieszą się wśród wielbicieli czworonogów oraz obecność na rynku od dziesiątków lat, mówi sama za siebie.

Schowaj pełen opis

7 produkt(ów)