ROYAL CANIN

Royal Canin to francuska firma, założona w 1968 r. przez doktora weterynarii Jeana Cathary’ego

Firma, która swoje istnienie zapoczątkowała własnymi doświadczeniami.
Weterynarz odkrył, że odpowiednio skomponowana dieta zbożowa może korzystnie wpłynąć na stan zdrowia jego psa owczarka alzackiego.

Zobacz pełen opis

Royal Canin to francuska firma, założona w 1968 r. przez doktora weterynarii Jeana Cathary’ego

Firma, która swoje istnienie zapoczątkowała własnymi doświadczeniami.
Weterynarz odkrył, że odpowiednio skomponowana dieta zbożowa może korzystnie wpłynąć na stan zdrowia jego psa owczarka alzackiego.

Po sukcesie na domowym polu postanowił rozszerzyć swoją działalność o produkcję pasz dla zwierząt, opartą na sprowadzanym ekstruderze z USA.

Skrócona wersja historii firmy Royal Canin wyjaśnia jej idee, opartą na starożytnej zasadzie opracowanej przez Hipokratesa: „niech twoja żywność będzie twoim pierwszym lekarstwem”.

Royal Canin to producent, którego nie trzeba przedstawiać, firma ma swoje oddziały na całym świecie. W 2007 w Niepołomicach powstał polski zakład Royal Canin, który jest uważany za najnowocześniejszą fabrykę produkcyjną na świecie. Najnowsza technologia zastosowanej produkcji w Niepołomicach daje konsumentowi gwarancje najwyższej jakości otrzymywanych diet dla psów i kotów.

Przystosowanie karm na potrzeby konkretnych ras

Rasy, dla których Royal Canin dedykuje swoje produkty: jack russell terier, beagle, maltańczyk, shih tzu, chihuahua, yorkshire terier, buldog francuski, labrador retriever, golden retriever, owczarek niemiecki, west highland white terier, cavalier king charles spaniel, jamnik miniaturowy ,sznaucer miniaturowy, mops, pudel miniaturowy, owczarek podhalański, polski owczarek nizinny, gończy polski, chart polski, rottweiler.

Karmy z podziałem na specyfikacje ras

wiek, wielkość (psy małe do 10 kg, psy średnie 11-25 kg, psy duże 26-44 kg, psy olbrzymie powyżej 45 kg), podział na aktywność oraz specjalne potrzeby, np: sterylizacje/ kastrację.

Urban Life
To również jedyny producent, który stworzył karmy dla psów mieszkających w mieście – występują one pod nazwą: „Urban life”. Karmy te wyróżnia wysoka zawartość związków usuwających zanieczyszczenia z psiego organizmu.

Psy Sportowcy
Również dla psów sportowych stworzyli diety z uwzględnieniem rodzaju i poziomu aktywności: Sporting Life Endurance 4800, Sporting Life Trail, Agility 4100 Large, Agility 4100 Small.

Karmy weterynaryjne
Royal Canin to przede wszystkim największy dostawca karm weterynaryjnych. Zarówno suche jak i mokre diety są sprzedawane tylko po konsultacji z lekarzem weterynarii. Obecnie leczą takie schorzenia, jak: problemy dermatologiczne, cukrzyca, otyłość/nadwaga, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, schorzenia wątroby, niewydolność nerek, schorzenia dolnych dróg moczowych, niewydolność serca, problemy stawowe, terapia stresu, problemy stomatologiczne, okres rekonwalescencji.

Karmy dla kotów Royal Canin

Podobnie do psich produktów, zostały podzielone ze względu na nieswoiste potrzeby kotów. Uwzględniono ich wiek, kondycję fizyczną. Również wyróżnili karmy mokre i suche dla kotów sterylizowanych, dojrzałych, wybrednych, ze zdrową skórą i lśniącą sierścią, dla przebywających w domu i wychodzących.
Nadal najchętniej kupowanym produktem jest linia karm z podziałem na rasy, takie jak: brytyjski krótkowłosy, ragdoll, norweski leśny, maine coon, kot bengalski.
Ponadto Royal Canin przygotował specjalne diety weterynaryjne dla kotów, które pomagają w leczeniu takich schorzeń jak: problemy dermatologiczne, cukrzyca, otyłość/nadwaga, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, schorzenia wątroby, niewydolność nerek, schorzenia dolnych dróg moczowych, problemy stawowe, terapia stresu, problemy stomatologiczne, okres rekonwalescencji.

Warto wiedzieć, że tylko najlepsi naukowcy, weterynarze i dietetycy analizują skład karmy Royal Canin, co pozwala na tworzenie idealnego produktu, dostosowanego do potrzeb zwierząt domowych. W związku z tym, porównywanie jej składu i sprawdzanie zawartości mięsa w stosunku do innych produktów „bytowych” mija się z celem.
Wybrane komponenty Royal Canin przechodzą ścisłą analizę i są dobierane pod kątem zdrowia zwierzęcia, dlatego jeśli określony składnik znajduje się w karmie, świadczy o tym, że jest to najbezpieczniejsze źródło białka i witamin, które zostało zastosowane w celu wyleczenia konkretnej jednostki chorobowej.

Firmie Royal Canin zaufało kilkadziesiąt milionów właścicieli psów i kotów i ta liczba stale rośnie – Twój pupil możesz dołączyć do szczęśliwych i zdrowych konsumentów, wybór należy do Ciebie.

Schowaj pełen opis

1-30 of 245