Trawa dla kota

2 produkt(ów)

W ochronie domowych roślin podaj kotu trawę dla kota

Skubanie trawy jest naturalnym zachowaniem wszystkich kotów. Jeśli masz kota, który wychodzi na zewnątrz, prawdopodobnie nawet nie zauważyłeś, że To część jego codziennej rutyny. Opiekun kota domowego jednak zauważy zainteresowanie pupila domowymi roślinami, nawet jeśli nie przyłapie kota na gorącym uczynku, to dziwnie obgryzione liście mogą świadczyć o ingerencji kota. Nie ma co się złościć na przyjaciela bo to naturalne zachowanie. Jeśli chcesz usunąć ten problem polecamy zakup trawy dla kota. W sklepie apetete znajdziesz trawki do posiadania w domowym ogródku, czy nawet w doniczce, są bezpieczne dla kotów i co najważniejsze dla kotów bardzo atrakcyjne. Na tyle że potrafią zrezygnować z obgryzania Twoich roślin.

Dlaczego koty jedzą trawę

W naturze koty jedzą trawę po zjedzeniu swojej ofiary. W wielu przypadkach zjedzona trawa drążni żołądek i jelita, powodując wymioty. Ponadto trawa jest dla kotów rodzajem lekkostrawnego i naturalnego błonnika, który pomaga kotom albo wyrzucać kłosy lub trawić je. Jednym słowem ma działanie porównywalne do środka przeczyszczającego .”
Inna teoria, która tłumaczy dlaczego kot je trawę? Głosi, że koty mogą jeść trawę ponieważ zawiera ona minerały śladowe takie jak: witaminy A i D. Oczywiście trawa jak każda roślina zawiera również chlorofil, który przed odkryciem antybiotyków był lekarstwem na ból, infekcje, wrzody, choroby skóry i anemię a także jak niedawno odkryto neutralizuje brzydkie zapachy z jamy ustnej. A więc trawa odświeża oddech. Trawa zawiera również kwas foliowy, który pomaga w wytwarzaniu hemoglobiny, która transportuje tlen.

Czym jest trawa dla kota

Nie należy go mylić z kocimiętką, która jest członkiem rodziny mięty, trawa dla kotów jest zwykle uprawiana z nasion żyta, jęczmienia, owsa lub pszenicy. W sklepie zoologicznym znajdziesz różnorodne zestawy trawy dla kotów, które zawierają wszystko, czego potrzeba do jej uprawy w tym nasiona. Wszystko, co musisz zapewnić, to woda i światło słoneczne, a w ciągu tygodnia Twój kot będzie miał swój własny organiczny ogród przeznaczony do zdrowego i bezpiecznego skubania. Dlaczego warto zakupić trawę dla kota a nie zrywać na dworze? Ze względu na zanieczyszczenia, trawa wychodowana na zewnątrz pełna jest w mieście – ołowiu i różnych spalin, które na niej osiadają, zaś poza miastem jest pełna pestycydów, a także zrywając trawę możesz podać niechcący trujące rośliny dla kota.

Jak uprawiać trawę dla kota

Twój zestaw do uprawy trawy dla kota dostępny w sklepie apetete to głownie nasionka. Aby dobrze uprawiać trawę należy przestrzegać kilku wskazówek dotyczących pielęgnacji trawy dla kota

  • przed kiełkowaniem nasiona powinny być wilgotne, ale nigdy nie moczone. Gdy pojawiają się pędy, zużywaj mniej wody
  • trawa w ciągu 3-7 dni powinna wykiełkować, w tym czasie podlewaj, ale nie namaczaj
  • trawa po 10 -14 dniach od wykiełkowania będzie gotowa do zerwania dla kota
  • pozwól kotu jeść bezpośrednio z doniczki
  • kiedy zacznie więdnąć, zasiej nowe ziarnka.=