Jak przygotować psa na jesień czyli jesień z psem
Gdy upalne słoneczne dni się kończą, a liście zaczynają się zmieniać, zmieniają się także potrzeby Twojego psa. Zmiana pór roku przynosi zmiany w sposobie odżywiania i stylu życia. W artykule przedstawiamy kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, przygotowując psa na nadchodzące chłodne dni. Jesień z psem może być bardzo przyjemna, pod warunkiem że się do niej odpowiednio przygotujemy!
Tej jesieni upewnij się, Twój pies został do niej odpowiednio przygotowany. Niezależnie od tego czy mieszka w domu, czy w bloku może odczuwać zmiany związane ze zmianą temperatury. Co najważniejsze jesienią łatwiej o chorobę, to jest przeziębienie ale także nie można zapominać o kleszczach!
Jesienne alergie
Jesień wbrew pozorom jest czasem dużej aktywności alergenów. Kiedy rośliny zaczynają przechodzić w stan hibernacji na zimę, zaczynają uwalniać potencjalne alergeny do powietrza. Wówczas mogą pojawić się sezonowe alergię, których objawem będzie: kichanie, podrażnienie skóry lub swędzenie. Jeśli Twój pies ma alergie sezonowe lub zauważysz jakiekolwiek objawy, porozmawiaj ze swoim weterynarzem tak szybko, jak to możliwe. Weterynarz może wówczas zalecić zmianę diety na odpowiednią dla alergików.

Royal Canin Veterinary Diet Canine Hypoallergenic
Jesień z psem – zadbaj o jego skórę i sierść
Wraz ze spadkiem temperatury zaczynają grzać w naszych domach, co niekorzystnie odbija się na stanie skóry naszej jak i podopiecznych. Jednym słowem ciepłe powietrze strasznie wysusza skórę i powoduje zwiększone wypadanie sierści. Z tego względu tak ważne jest aby do diety włączyć ryby, albo chociaż oleje z ryb.
Jeśli nie chcesz dodawać suplementów to przemyśl zmianę karmy na taką, która zawiera ryby: Acana Pacifica, Acana, Taste of The Wild, Wolfsblut, i oczywiście FISH4DOGS. Zmiana na karmę z rybą pomoże dostarczyć dodatkowe kwasy tłuszczowe omega-3 tam, gdzie są najbardziej potrzebne.
Znajdziesz w preparatach na sierść i skórę np.: Gammolen, czy Vetoskin.
Chroń psa przed kleszczami
Jesienią chętniej chodzimy do lasu, chociażby dlatego że jest naprawdę ładnie, a po za tym można zebrać grzyby. Jednak nim zabierzemy psa do lasu zabezpieczmy go przed kleszczami. W sklepie zoologicznych znajdziemy pełno produktów odstraszających kleszcze, pudry, spraye, krople, obroże. Można również posiłkować się naturalnymi metodami, np: podawać psu czystek, czosnek, albo spryskać sierść octem jabłkowym.
Najskuteczniejsze są metody których nie widać: tabletki przeciwko kleszczom oraz obroże.

Kleszczołapki pozwolą wyciągnąć szybko i bezpiecznie kleszcza, nie wymagają specjalnych umiejętności
Jesień z psem na sportowo
Ponieważ aktywność na świeżym powietrzu jesienią staje się coraz rzadsza, spróbuj zaktywizować psa w pomieszczeniu w jaki sposób?
- Może to być edukacyjna zabawka typu psie szachy
- Gryzak do żucia np: poroże jelenia, kość prasowana,
- Kong więcej o tej zabawce przeczytasz tutaj
To nie prawda, że jesienią możemy już przestać dbać o naszą figurę bo i tak wszystko zakrywają obszerne swetry i długie spodnie. By wyrobić formę do lata, dobrze jest już teraz zacząć, a pies może nam pomóc uzyskać upragnioną sylwetkę! Ćwiczenia mają kluczowe znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia Twojego jak i pupila. Teraz po prostu ubierz się cieplej, kup smycz z amortyzatorem i zacznij biegać z psem.
Najciekawsze propozycje z naszego sklepu