• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

legowiska, budki dla kota

1-30 of 48

Budka dla kota to miejsce, które zapewnia naszemu mruczącemu pupilowi komfort oraz własny kąt. To miejsce, które będzie przeznaczone tylko dla niego, co w przypadku kotów jest niezwykle istotne. Budka dla kota to bezpieczny azyl naszego mruczka, w którym, będzie mógł odpocząć oraz zregenerować siły.

Budka dla kota

Domek dla kota czy posłania takie jak budki dla kota, legowiska dla kota czy po porostu wydzielone miejsce do spania powinno być miękkie, przytulne oraz dostoswane do indywidualnych potrzeb naszego mruczka. Idealnie dobrany domek dla kota powinien zapewnić kotu ciepło oraz spokojny sen, co sprawi że nasz mruczący pupil z wielką chęci uda się na odpoczynek. Legowisko dla kota to obowiązkowy element każdego domowego wyposażenia, w którym przybywa mruczący przyjaciel.

Budki dla kota czy po prostu miejsce do spania powinno znajdować się w zasięgu wzroku opiekuna, aby kot pomimo odosobnionego kąta widział cały czas, że ktoś jest obok niego.

Przeczytaj na naszym blogu:

Budka dla kota w Apetete

W sklepie online Apetete znajdziesz zarówno domek dla kota dorosłego jak i posłanie dla kota najmłodszego, które zapewni kotu przyjemne schronienie oraz własny, bezpieczny kąt. Budki dla kota idealnie sprawdzą się w przypadku kota, który ceni sobie intymność oraz spokojny, niezakłócony sen.

Legowiska dla kotów występują w różnych wersjach kolorystycznych oraz w różnych formach, dopasowanych do specyfiki danej rasy, wieku zwierzęcia oraz jego indywidualnych potrzeb. Legowiska należy dostosować indywidulanie do każdego kota, do jego wieku, rasy oraz upodobania.

Legowiska i budki dla kotów

Zapewnij kotu spokojny sen dzięki budkom i legowiskom dostępnym w naszym sklepie Apetete. Zapewne wiesz, że koty śpią około 15 godzin dziennie (zazdrosny?). Dodatkowo zaletą kotów jest to, że mogą spać praktycznie w dowolnym miejscu, ale gdzie właściwie jest najlepsze miejsce do spania? Czy powinni mieć własne łóżko dla kota? Czy mogą spać z ludźmi? Co powiesz na nowe kocięta kontra starsze koty? Oto, co powinieneś wiedzieć.

Gdzie powinien spać kot

Czy kot może spać z opiekunem? Spanie w towarzystwie kota z pewnością nie jest szkodliwe dla kota i może przynieść Ci ogromne korzyści zdrowotne. Koty zapewniają naturalne źródło ciepła, zmniejszają stres i gwarantują poczucie bezpieczeństwa. Badania wykazały, że ludzie często mają głębszy i bardziej spokojny sen, kiedy śpią z kotami. Jedyne wady spania z twoim kotem to: jeśli masz alergie na kota, czy obawiasz się pasożytów.

Nawet jeśli Twój kot śpi z Tobą i tak powinien mieć swoje legowisko. Dobrze jest zapewnić wygodne *łóżko, budkę, kocyk, czy legowisko na kaloryfer albo parapet dla kota*. Ważne by ochronić kota przed wyziębieniem. Z resztą to gatunek ciepłolubny, koty instynktownie wybierają miejsca na legowisko które są ciepłe. Jeśli chcesz, aby kot używał łóżka dla kota zamiast spędzać dzień na meblach, należy umieścić łóżko w miejscu, które sam wybrał np.: na szafie. Dobrze jest zakupić kilka rodzajów różnych legowisk i rozmieścić je po mieszkaniu. W sklepie dla kota Apetete znajdziesz szeroki wybór koców i legowisk dla kota. Niektóre koty lubią widzieć swoje otoczenie. Upewnij się, że łóżko Twojego kota jest umieszczone w stabilnym miejscu, takim jak podłoga. Jeśli umieścisz go na wysokim grzędzie, takim jak parapet, upewnij się, że dno jest zabezpieczone, aby się nie ześlizgnęło. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup specjalnych legowisk na parapet.

Jak dobrać łóżko dla kota

Poza miejscem na łóżko dla kota ważne jest rozpatrzenie takich cech jak: wielkość oraz wysokość legowiska. Niektóre łóżka dla kotów będą miały wysokie boki, aby zapewnić Twojemu kotu dodatkowy komfort. Jeśli masz kotka lub starszego kota z problemami z poruszaniem, chcesz mieć pewność, że Twój kot może z łatwością wejść i wyjść z łóżka. Kup łóżko z jednym niskim bokiem, aby Twój kot mógł bez problemu do niego wejść. Najlepsze dla starszych kotów będą budki dla kotów. W naszym sklepie znajdziesz ładne butki dla kotów firmy CozyDog, które zapewnią ochronę. Budki dla kotów to rozwiązanie dla pupili które wolą zaciszne miejsca. Na przykład Twój kot może spędzać większość dnia ukryty pod meblami. W takim przypadku powinieneś wypróbować budki.

Wracając do wymagań podstawowych, przed zakupem łóżka, czy budki postaraj się zmierzyć kota na długość. Ważne jest, aby wybrać łóżko, które pasuje do wielkości kota. Użyj miarki i zmierz swojego kota od głowy do podstawy jego ogona. Następnie dodaj kilka centymetrów. Teraz możesz wybrać łóżko, które pasuje do tego pomiaru. Zapewni to, że łóżko jest przytulne, ale nie jest zbyt ciasne.