• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karmy Weterynaryjne

Twój pies kot zachorował i poszukujesz informacji na temat jego schorzenia?
Z myślą o opiekunach chorych zwierząt stworzyliśmy dział weterynaryjny w którym pomagamy zrozumieć zmiany jakie zachodzą w organizmie Twojego ukochanego towarzysza. Pamiętaj, że ryzyko wystąpienia chorób wzrasta wraz z wiekiem oraz, że istnieją rasy psów i kotów bardziej podatne na różnego rodzaju dolegliwości. Zapoznaj się z najpopularniejszymi chorobami oraz zobacz jak im przeciwdziałać.

Choroby i schorzenia

Profilaktyka

Pamiętaj, że artykuły na stronie apetete.pl mają charakter informacyjny i nie zastępują wizyty u lekarza weterynarii. W przypadku zaobserwowania niepokojących objawów skonsultuj się z lekarzem prowadzącym pupila!

Karmy weterynaryjne ukierunkowane są na daną jednostkę chorobową lub grupę chorób kota lub psa. To żywienie specjalistyczne wspomagające leczenie zwierzęcia na każdym etapie jego życia. Karma weterynaryjna przeznaczona jest zarówno dla kotów jak i psów cierpiących na ostre lub przewlekłe schorzenia. Karmy weterynaryjne dobierane są indywidulanie, po konsultacji weterynaryjnej, poprzedzonej szczegółową diagnostyką oraz postawieniem trafnego rozpoznania. Dzięki rozpoznaniu oraz diagnozie, lekarz weterynarii może dobrać odpowiednie leczenie, które przyniesie efekt oraz nie zaszkodzi zwierzęciu. Zastosowanie diety weterynaryjnej u naszego pupila, zapewni mu szybszą rekonwalescencję, dobre samopoczucie oraz lepszą kondycje.

Karmy weterynaryjne dla psów i kotów

Karmy weterynaryjne zostały stworzone z myślą o poprawie zdrowia i samopoczucia cierpiącego na różnie schorzenia kota i psa. Karma weterynaryjna dla kota oraz karmy weterynaryjne dla psa dzielimy na dwa rodzaje. Karmę suchą oraz mokrą. Wybierając karmy weterynaryjne zawsze należy sugerować się zaleceniami lekarza weterynarii, składem oraz jak najwyższą jakością karmy. Karmy weterynaryjne należy włączyć do diety zwierzęcia tylko po wcześniejszej diagnozie postawionej przez lekarza weterynarii. Karmy weterynaryjne zawierają wyjątkowy, leczniczy skład, który poprawia zdrowie naszego pupila. To produkt leczniczy, dlatego nie powinien być stosowany przez zdrowe psy oraz koty.

Karma weterynaryjna dla kota i psa

Karma weterynaryjne dla kota oraz karmy weterynaryjne dla psa występują w formie leczniczej diety dla naszego zwierzęcia. Karma weterynaryjna, dostosowana jest do indywidulanych potrzeb każdego zwierzęcia, cierpiącego na różne schorzenia. Karmy weterynaryjne wspomagają prace serca, układ moczowy, układ pokarmowy oraz poszczególne narządy naszego ulubieńca. Karma weterynaryjna to także źródło cennych wartości odżywczych, bez których nasz ulubieniec nie będzie funkcjonował prawidłowo. Karmy specjalistyczne dla psów i kotów mają również pozytywny wpływ na układ pokarmowy naszego zwierzęcia. Wspomagają prawidłowe funkcjonowanie kota i psa. Kupując swojemu pupilowi dobre karmy weterynaryjne zapewniasz mu lepsze zdrowie oraz niezbędną dietę do prawidłowego funkcjonowania.

Karmy Weterynaryjne - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Dlaczego warto kupować karmy weterynaryjne w internetowym sklepie zoologicznym apetete.pl?

Sklep Apetete posiada w swojej ofercie szereg weterynaryjnych karm dla kotów oraz psów w każdym wieku, każdej rasy oraz dla zwierząt ze specjalnymi zaleceniami żywieniowymi. Sklep Apetete to gwarancja najwyższej jakości, posiadamy karmy od najlepszych producentów w przystępnych cenach.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu karmy weterynaryjnej?

Nie ma jednej i uniwersalnej diety weterynaryjne dostosowanej do wszystkich zwierząt jednocześnie, ponieważ nawet gdy pies i kot cierpią na tę samą jednostkę chorobową, ich diety będą zupełnie inne. Karmę weterynaryjną należy dobierać indywidualnie, biorąc pod uwagę jednostkę chorobową zwierzęcia, jego rasę, wiek, tryb życia, a także preferencje smakowe. Karmę weterynaryjną można stosować tylko po uprzedniej diagnostyce oraz zaleceniu jej przez lekarza weterynarii. Przy zakupie karmy weterynaryjnej, warto zwrócić uwagę na jej skład, aby była jak najlepszy, aby zawierał niezbędne wartości odżywcze zapewniające prawidłowe funkcjonowanie zwierzęcia.

Czy karmy weterynaryjne są zdrowe?

Odpowiednie żywienie w przypadku stwierdzonych chorób u psa oraz kota w postaci cukrzycy, chorób nerek, niewydolności wątroby i tym podobnych, jest niezwykle ważne, aby wspierać prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dobrze dobrana specjalistyczna dieta, ułatwi leczenie, ale pozwoli także na szybszą regenerację i powrót do zdrowia naszego zwierzęcia. Na rynku dostępnych jest wiele karm weterynaryjnych, które stanowią dietę ułożoną specjalnie na potrzeby psów i kotów z daną chorobą. Odpowiednia karma weterynaryjna poza właściwościami leczniczymi, powinna posiadać precyzyjnie dobrane ilości poszczególnych składników, jak białko, tłuszcz, węglowodany, makro i mikroelementy oraz witaminy. Idealnie skomponowany skład poza właściwościami leczniczymi, zaspokoi wszystkie potrzeby psa i kota.

Czym różnią się karmy weterynaryjne od zwykłej karmy?

Większość karm weterynaryjnych została stworzona na bazie prostych składników, które trafiają typowo w problem naszego zwierzęcia, nie zapewniając mu przy tym lśniącego futra czy też mocnych zębów. Takie karmy są stosowane głównie przez krótki, określony czas. Istnieją również karmy weterynaryjne, których producenci mogą poszczycić się składem najwyższej jakości, który poza leczeniem danej jednostki chorobowej zwierzęcia, zapewni mu prawidłowe w pełni zbilansowany posiłek. Karma weterynaryjna może być stosowana tylko po uprzednim zaleceniu przez lekarza weterynarii. W przypadku wątpliwości, czy jedynie zalecona karma weterynaryjna wystarczy, aby zapewnić psu wszelkich niezbędnych wartości odżywczych, należy zasięgnąć opinii lekarza weterynarii.