KARMA KOEMA 90% MIĘSA   Sprawdź teraz » 

Pethomer

Pedigree Dentastix – higiena jamy ustnej Twojego psa

  1. Zadbaj o codzienną pielegnację zębów. Najlepiej zacząć już od szczenięcia. Szczotkowanie zębów jest najskuteczniejszą metodą, ale możesz połączyć je z innymi działaniami takimi jak stosowanie przysmaków Pedigree® DentastixTM (Daily Fresh i Daily Oral Care) oraz Pedigree® Denta Junior Tubos.
  2. Jeśli Twój pies jest starszy, wciąż możesz u niego rozpocząć codzienną pielęgnację zębów. Najpierw sprawdź jamę ustną psa u lekarza weterynarii, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.
  3. Zapewnij psu kontrolne badanie jamy ustnej przez lekarza weterynarii przynajmniej raz w roku.
  4. Podawaj psu bezpieczne dla zębów gryzaki i zabawki. Nie pozwalaj psu gryźć zbyt twardych przedmiotów (takich jak kości, poroża, patyki z sękami, piłki tenisowe) – tego typu „gryzaki” mogą uszkadzać zęby i dziąsła. W czasie zabawy nie używaj także twardych lub ciężkich zabawek, takich jak np. plastikowe frisbee.

Ponad 80 procent psów powyżej trzeciego roku życia cierpi z powodu chorób przyzębia. Co czwarty czworonóg ma ukruszone lub złamane zęby, przede wszystkim z powodu gryzienia zbyt twardych zabawek czy kości.  Choroby zębów i dziąseł wpływają negatywnie na cały organizm zwierzęcia i mogą powodować poważne problemy zdrowotne. Dlatego istotna jest codzienna profilaktyka i higiena jamy ustnej psów.

O zdrowie zębów i dziąseł czworonogów warto dbać każdego dnia. Nie jest to tylko kwestia estetyki i przykrego zapachu, ale przede wszystkim ich zdrowia. Bakterie, tworzące płytkę nazębną, mogą krążyć po organizmie i prowadzić do wielu chorób np. nerek, serca, czy płuc. Dlatego należy troszczyć się o higienę psiej jamy ustnej. Poza codziennymi zabiegami szczotkowania zębów warto sięgnąć po jedną z form tzw. higieny pasywnej, czyli: stosowanie gryzaków dentystycznych o udowodnionym działaniu.

Kształt, wyjątkowa tekstura oraz odpowiednio dobrana do rozmiaru psa wielkość przysmaków Pedigree Dentastix stymulują gryzienie i tym samym wspomagają zdrowie dziąseł oraz oczyszczanie nawet trudno dostępnych zębów. Dodatkowo zawierają one specjalne składniki aktywne, które hamują mineralizację płytki nazębnej, co spowalnia tworzenie kamienia nazębnego.

Codzienne podawanie Pedigree® DentaStix™ ogranicza powstawanie kamienia nazębnego nawet o 80%.

Zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć, ale w trosce o zdrowie jamy ustnej swojego psa warto również wiedzieć, jakie objawy powinny zaniepokoić opiekuna i skłonić do wizyty z psem u lekarza weterynarii. Symptomy nie są specyficzne, dlatego należy zwracać uwagę na wszelkie odstępstwa od normy. Do najczęściej obserwowanych przejawów chorób przyzębia należą: przykry zapach z jamy ustnej (tak, brzydki zapach z psiego pyszczka, to nie jest norma), złogi żółtawego osadu lub kamienia nazębnego, zaczerwienienie dziąseł, posmutnienie zwierzęcia, brak zainteresowania zabawą, obniżony apetyt, ocieranie pyszczka o różne przedmioty, uwypuklenie tkanek w okolicy szczęki.

 

Jak działają przysmaki dentystyczne Pedigree® DentastixTM

Pedigree® DentastixTM pomagają usuwać płytkę nazębną, zmniejszają tworzenie kamienia nazębnego oraz wspierają „dobre bakterie” w jamie ustnej psów. Działają one na kilka sposobów:

  • Aktywne składniki (np. trójpolifosforan sodu) hamują mineralizację płytki bakteryjnej i redukują przyrost kamienia nazębnego.
  • Specjalnie zaprojektowana tekstura stymuluje żucie i gryzienie. Z kolei żucie dodatkowo pobudza produkcję śliny, która stanowi ważny mechanizm usuwający płytkę nazębną.
  • Receptura stymuluje “dobre bakterie” związane ze zdrowiem przyzębia.

Nawet jeśli pies zjada PEDIGREE® DentaStix™ naprawdę szybko, wykonuje przy tym dużo ruchów żujących. W badaniu naukowym pokazano, że pies, który je przysmak w czasie 40-50 sekund wykonuje aż od 90 do 130 ruchów żujących!

 

Co zrobić, gdy psu nieświeżo pachnie z pyszczka?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że brzydki zapach z psiej jamy ustnej nie jest normą (powinien być on neutralny). Dlatego jeśli zauważysz ten objaw, warto skonsultować stan zębów i dziąseł czworonoga z lekarzem weterynarii. Gdy specjalista potwierdzi, że pies jest zdrowy, można podawać mu specjalne przysmaki, które sprawiają, że zapach z jamy ustnej psa staje się wręcz przyjemny.

 

Przyczyny brzydkiego zapachu i jak temu zaradzić

Nieświeży oddech jest powodowany przez lotne związki siarki (VSCs- ang. Volatile Sulphur Compounds).  Przysmaki dentystyczne PEDIGREE® DentaStix™ Daily Fresh zawierają wyjątkową mieszankę składników aktywnych aby obniżać poziom lotnych związków siarki, działając na zapach z psiej jamy ustnej u źródła, a nie jedynie maskując go. Jak to się dzieje? Przysmaki Pedigree® DentaStix™ Daily Fresh mają w swoim składzie ekstrakt z zielonej herbaty oraz opatentowany olejek eukaliptusowy o udowodnionym działaniu zmniejszania ilości lotnych związków siarki, co odświeża psi oddech. Olejek eukaliptusowy pomaga odświeżać oddech zaraz po zjedzeniu przysmaku, a ekstrakt z zielonej herbaty przedłuża ten efekt.

Niska zawartość tłuszczu w trosce o szczupłą sylwetkę czworonoga

PEDIGREE® DentaStix™ Daily Oral Care oraz DentaStix™ Daily Fresh zawierają mniej niż 1,7% tłuszczu, tak aby ułatwić dbanie nie tylko o zdrowie jamy ustnej psa ale też jego prawidłową masę ciała. Przysmaki Pedigree® DentastixTM nie mają w swoim składzie żadnych sztucznych barwników ani aromatów. Dla najlepszego efektu warto stosować je codziennie (1 sztuka dziennie). Nie należy przekraczać zalecanej ilości przysmaków, ponieważ z tzw. karm uzupełniających może pochodzić maksymalnie 10% dziennej dawki kalorii.

A co ze szczeniętami?

O zdrowie zębów i dziąseł najlepiej troszczyć się od początku. Dlatego już u szczeniąt należy rozpocząć naukę mycia zębów, a u czworonogów powyżej czwartego miesiąca życia można stosować już przysmaki dentystyczne Pedigree® Denta Junior Tubos. Szczenięta uwielbiają przeżuwać, ale ważne jest, aby nie żuły niczego zbyt twardego, co mogłoby uszkodzić ich zęby. Przysmaki Pedigree®  Denta Junior Tubos™ mają unikalny kształt i konsystencję delikatną dla jamy ustnej dorastającego pupila. Są bogate w wapń, aby wspierać zdrowy wzrost i rozwój, a do tego świetnie smakują! Podawanie Pedigree® Denta Junior Tubos pomaga od wczesnego wieku dbać o pielęgnację jamy ustnej. A gdy pies będzie mieć już stałe zęby można przejść na Pedigree® DentaStix™.

Najciekawsze propozycje z naszego sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły