• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Karmy suche dla psa

Karma sucha dla psa stanowi najczęściej wybierany sposób żywienia. Sucha karma dla psa powinna być pełnowartościowa oraz zbilansowana, dzięki czemu dostarczy psu wszystkich niezbędnych wartości odżywczych. Karma sucha dla psa powinna być dobierana pod preferencje żywieniowe psa oraz jego wiek i stan zdrowia.

1-30 of 507

Żywienie psa suchą karmą

Żywienie suchą karmą jest bardzo popularnym oraz wygodnym sposobem utrzymania naszych podopiecznych. Dzięki temu psy wszystkich ras, rozmiarów oraz na każdym etapie wzrostu mogą otrzymywać wszystkie elementy i składniki odżywcze niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania oraz wzrostu. 

Dzisiejszy rynek karm suchych dla psów oferuje bardzo bogaty wybór produktów dla czworonogów. W sklepie internetowym Apetete znajduje się wiele rekomendowanych przez psich dietetyków i lekarzy weterynarii – w naszej karmie dostępna jest nie tylko sucha karma dla psa, ale też mokra karma dla psa. Dzięki żywieniu suchą karmą opiekunowie zwierząt nie muszą martwić się o suplementację oraz wzbogacanie diety swoich czworonogów. Wszystkie składowe znajdują się w jednym miejscu! 

Pamiętaj o tym, aby suche karmy dla psa była dostosowana nie tylko ze względu na wielkość i wiek zwierzęcia – dużą rolę gra także indywidualny wybór czworonoga – czasami pupile wolą suche karmy dla psa o wysokiej zawartości jagnięciny, inne za to będą przepadać za drobiem, a jeszcze inne uwielbiają karmy suche dla psa o rybnym smaku. Warto sprawdzić, który wariant to najlepsza sucha karma dla psa mieszkającego razem z Tobą.

Jak powstaje sucha karma dla psa?

Sucha karma dla psa powstaje w procesie suszenia i przetwarzania różnych składników pokarmowych, takich jak mięso, ryby, warzywa, owoce, zboża oraz dodatków witaminowych i mineralnych. Chociaż niektóre składniki karm, takie jak tusze wołowe, korpusy drobiowe, serca, skóra, płuca, śledziony, nerki, wątroby, jelita czy krew mogą wydawać się nieatrakcyjne dla ludzi – są dostosowane do wymagań żywieniowych psów, a także zawierają ważne składniki odżywcze. 

Surowce pochodzenia zwierzęcego używane do produkcji karm dla psów pochodzą z tych samych źródeł, co produkty spożywcze dla ludzi, a ich ilość i rodzaj zależą od opracowanej receptury, aby uzyskać kompletną i zbilansowaną karmę. Składniki te są zwykle wcześniej obrabiane i mieszane w odpowiednich proporcjach, a następnie formowane w kawałki lub granulki. Następnie są one suszone w piekarniku lub w specjalnych suszarkach, aby usunąć wilgoć i wytworzyć trwałą i wygodną w użyciu karmę dla psa. Cały proces produkcji suchej karmy jest starannie kontrolowany, aby zapewnić właściwą jakość i skład produktu końcowego.

Zalety karmy suchej dla psa

Karmienie psów karmą suchą ma zdecydowanie wiele zalet w porównaniu z na przykład stosowaniem diety gotowanej samodzielnie lub tzw. BARF, a niektóre z nich wymienione są poniżej:

 • Wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze znajdują się w jednym źródle pożywienia – opiekun psa nie musi martwić się tym, aby suplementować dobrze zbilansowaną i dostosowaną do wieku karmę dla psa suchą.
 • Wygoda podania, możliwość rozdysponowania na mniejsze porcje – sucha karma dla psów umożliwia podanie jej w wielu formach – klasycznie w misce albo dla przykładu, rozdzielona na wiele porcji w formie smaczków. Bardziej łakome psy ze skłonnością do nadwagi mogą mieć wydzielaną część swojej dziennej porcji na nagrody w trakcie treningu, dzięki czemu ogranicza się ryzyko przytycia. Sucha karma nie pozostawia tylu plam co jej mokry odpowiednik, jest wygodna w przypadku karmienia psów z długą sierścią, nie brudzi ich pysków. 
 • Wiele możliwości doboru produktów – dzisiejszy rynek karm suchych dla psów oferuje bardzo duży wybór karm dla psów wszelkiej maści, rodzaju, rasy, a także schorzeń. Na rynku pojawiło się wiele karm weterynaryjnych dostosowanych do konkretnych problemów zdrowotnych. Podawanie karm weterynaryjnych zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii może być idealnym dopełnieniem kuracji psa.
 • Wygoda przechowywania – suche karmy dla psów posiadają bardzo długie terminy ważności, a odpowiednio zabezpieczone potrafią być zdatne do spożycia po otwarciu przez dłuższy czas. Są także mniejsze objętościowo od karm mokrych dla psów, co zdecydowanie ułatwia zabranie ich na dłuższą wycieczkę z psem. 

Jaki skład powinna mieć karma sucha dla psa

Najważniejsze, aby karma dla psa sucha miała zrozumiały i przejrzysty skład. Im mniej zbóż w karmie – tym lepiej. Karma stworzona z tzw. wypełniaczy to najczęściej karma bezzbożowa. Skład zawarty z na opakowaniu powinien mieć jak najwięcej składowych, a przede wszystkim procentowy skład zawartych produktów z dokładnym uwzględnieniem czym są. 

W przypadku braku podania procentowej zawartości danego składnika w karmie należy kierować się produktem, którego jest najwięcej – znajduje się na pierwszym miejscu składu. 

Dobra sucha karma dla psa nie zawiera sformułowań takich jak „mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego”, „dodatki roślinne” itp. Producent powinien konkretnie określić, co znajduje się w produkcie oraz w jakiej ilości. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy opiekujesz się psem z alergiami pokarmowymi lub innymi nadwrażliwościami. Podanie suchej karmy bez dokładnego opisu użytych do jej produkcji białek może spowodować nawrót problemów skórnych, gastrologicznych i podobnych, a następnie skutkować dyskomfortem zwierzęcia i wizytą u lekarza weterynarii.

Najlepsza sucha karma dla psa powinna mieć w swoim składzie: 

 • Białka zwierzęce – mięso, ryby, jaja, w ilości zapewniającej około 20-30% dziennego zapotrzebowania psa na białko.
 • Węglowodany – np. ryż, kukurydza, ziemniaki, fasola, w ilości zapewniającej około 50% dziennego zapotrzebowania psa na węglowodany.
 • Tłuszcze – np. olej z ryb, olej słonecznikowy, w ilości zapewniającej około 10-15% dziennego zapotrzebowania psa na tłuszcze.
 • Błonnik – np. celuloza, pektyna, w ilości zapewniającej około 2-5% dziennego zapotrzebowania psa na błonnik.
 • Witaminy i minerały – np. witamina A, D, E, B kompleks, wapń, fosfor, żelazo, w ilości zapewniającej wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach.

Jak podawać psu suchą karmę, żeby jadł ją z przyjemnością?

Aby Twój zwierzak zjadał suche karmy dla psa z przyjemnością, kieruj się przede wszystkim kilkoma naszymi wskazówkami: 

 1. Dostarczaj wystarczającą ilość wody pupilowi – psy potrzebują dużo wody, aby strawić suche karmy dla psa. Upewnij się, że zawsze mają świeżą wodę do picia.
 2. Dopasuj porcję do wielkości psa – porcja karmy powinna być dostosowana do wielkości i potrzeb energetycznych zwierzaka. Nie karm go zbyt małą ilością, aby uniknąć uczucia głodu, ale również nie podawaj mu zbyt dużej porcji, aby uniknąć nadwagi.
 3. Podawaj suche karmy dla psa w regularnych porach – psom łatwiej jest dostosować swój metabolizm do regularnych porcji jedzenia w ustalonych porach. Spróbuj karmić swojego pupila o stałych porach, aby pomóc mu ułożyć harmonogram trawienia.
 4. Dodaj smakołyki – wprowadzenie do diety psa od czasu do czasu smakołyków lub przysmaków może zwiększyć apetyt i zmotywować go do jedzenia suchej karmy.
 5. Zmieszaj suche karmy dla psa z mokrymi – możesz spróbować dodać do suchej karmy niewielką ilość mokrej karmy, aby zwiększyć jej smakowitość i wilgotność. Pamiętaj, aby zmieniać ilość karmy mokrej w zależności od potrzeb żywieniowych Twojego psa.
 6. Rozdrobnij karmę – jeśli Twój pies ma trudności z przeżuwaniem suchej karmy, możesz spróbować rozdrobnić ją na mniejsze kawałki lub namoczyć w wodzie, aby była łatwiejsza do spożycia.
 7. Użyj specjalnej miseczki – niektóre miseczki dla psów są specjalnie zaprojektowane, aby spowalniać zwierzaka w trakcie jedzenia, co może zwiększyć satysfakcję i zadowolenie z jedzenia karmy.

Co więcej, warto sprawdzić, który smak pasuje Twojemu psu najbardziej – może będzie to dobra sucha karma dla psa z kaczką, a może jednak z wołowiną? Niektóre psy z chęcią jedzą jedynie karmy suche z dużą zawartością ryb. Wiele zwierząt woli mniejsze granulki od większych, co także zdarza się w drugą stronę – ważne, aby produkt był dopasowany do wymagań Twojego podopiecznego. 

Karma sucha dla psa – dlaczego jest tak popularna?

Karma sucha dla psa jest popularna z kilku powodów. Po pierwsze, jest wygodna w przechowywaniu i trwała, dzięki czemu można ją długo przechowywać bez obaw o psucie się. 

Po drugie, łatwo ją dawkować, co jest szczególnie ważne w przypadku psów, których dieta musi być ściśle kontrolowana, np. ze względu na problemy zdrowotne lub problemy z wagą. 

Po trzecie, sucha karma dla psa jest łatwa w transporcie i wygodna w podawaniu, zwłaszcza w porównaniu z karmą mokrą. Dodatkowo, w przeciwieństwie do karmy mokrej, sucha karma jest zwykle tańsza w produkcji i zakupie, co przyciąga wiele osób. 

Ostatecznie, istnieje wiele rodzajów suchych karm dla psów, co umożliwia dobór odpowiedniego produktu dla konkretnego psa, jego potrzeb i preferencji smakowych. Przykładowo, możesz sięgnąć po karmy dedykowane, którymi jest np. sucha karma dla psa labradora bądź sucha karma dla psa jamnika

Sucha karma dla każdego psa

Obecnie rynek karm suchych dla psów posiada szeroki wybór karm dla każdego czworonożnego przyjaciela. Karmy suche dla psów aktywnych powinny zawierać dużo białka oraz węglowodanów, aby prawidłowo odżywić czworonoga i zapewnić mu dużo energii do zabawy. Karma sucha dla psa ceniącego sobie wolniejszy tryb życia, powinna zawierać składniki, które również prawidłowo go odżywią, ale nie doprowadzą do nadwagi.

Sucha karma względem wieku

Karma sucha powinna być dostosowana do psa przede wszystkim ze względu na wiek. Całkiem inne potrzeby żywieniowe potrzebuje pies rosnący, szczenię, pies dorosły oraz psi senior.

 • Sucha karma dla szczeniaka – powinna zawierać odpowiednie składniki odżywcze, aby zapewnić zdrowy rozwój i wzrost szczeniaka. Należy pamiętać o tym, że szczenięta ras olbrzymich mają zdecydowanie inne potrzeby żywieniowe, a sucha karma dla szczeniaka będzie przez takie zwierzaki jedzona szybciej niż przez mniejsze rasy. Warto wybrać dla nich produkty takich firm jak Britsucha karma dla psa ras olbrzymich
 • Karma sucha dla psów dorosłych – ważne, aby produkt był jak najlepszej jakości – przykładem jest sucha karma dla psa Wiejska Zagroda lub karmy suche dla psa Acana. Dawkowanie karmy powinno być dokładnie takie, jak wskazano na opakowaniu, dzięki czemu zapobiegniesz ewentualnym rozstrojom żołądkowym i nadwadze. W przypadku pojawienia się problemów zdrowotnych i dolegliwości należy skupić się na leczeniu zwierzęcia, a także doborze odpowiedniej diety – w takim przypadku spawdzi się karma weterynaryjna dla psów. 
 • Karma dla psiego seniora – psy w podeszłym wieku zaczynają podupadać na zdrowiu. Z tego powodu należy zapewnić im jak największą troskę, a także zapewnić jak najlepszą karmę, w tym wypadku najlepszym wyborem będzie karma bezzbożowa. Dobrym wyborem będzie sucha karma dla psa Royal Canin. Karmy suche dla psa seniora cechuje obniżona zawartości tłuszczu, kaloryczności oraz zdecydowanie delikatniejsze produkty stosowane przy produkcji.

Sucha karma dla psów rasowych

Psy rasowe mogą posiadać specyficzne potrzeby żywieniowe, a także tendencje do wielu schorzeń. Z tego powodu wiele marek produkujących suche karmy dla psa wprowadziło ich podział ze względu na zapotrzebowanie rasowe. Dzięki temu w Apetete możesz zakupić karmy suche dla poszczególnych ras, dedykowane tylko nim, takie jak: 

Karmy te posiadają szczególne składniki wpływające na zdrowie psów poszczególnych ras, biorąc pod uwagę ich predyspozycje rasowe. Z tego powodu sucha karma dla labradora będzie miała zdecydowanie mniejszą kaloryczność od suchej karmy dla owczarka niemieckiego, a pożywienie dedykowane dla shih tzu w swoim składzie posiadać będzie dodatki wpływające na pokrywę włosową. Oczywiście nie oznacza to, że psiaki tych ras nie mogą spożywać innych rodzajów karm. 

Sucha karma dla psów każdej wielkości

Psy różnią się swoim metabolizmem oraz zapotrzebowaniem ze względu na swoją wielkość. Gatunek Canis Lupus Familiaris cechuje się największymi różnicami wielkości pomiędzy osobnikami tego samego gatunku ze wszystkich gatunków zwierząt! Dlatego też karma sucha dla psa podawana rasom miniaturowym nie będzie dobrym wyborem w przypadku ras olbrzymich i odwrotnie. 

Warto pamiętać, że psy poszczególnych wielkości różnią się miedzy sobą procesem rozwoju, dlatego też karmienie psa miniaturowego w wieku 10 miesięcy karmą dla psa dorosłego nie jest niczym niebezpiecznym, a w przypadku psów olbrzymich karmę „juniorską” powinno się stosować w niektórych przypadkach aż do 24 miesiąca życia.

 • Karma sucha dla psów ras małych, miniaturowych przede wszystkim wyróżnia się małymi granulkami, delikatnym składem oraz opakowaniami wielkościowo dopasowanymi do psów ras miniaturowych, takich jak yorkshire terier lub maltańczyk. Psiaki o małej wielkości nie są w stanie zjeść tak dużej ilości karmy jak psy ras średnich, dużych i olbrzymich. 
 • Karma sucha dla psów ras średnich i dużych cechuje się większymi granulkami, nieraz w różnych kształtach i wersjach. Dodatkowo zmieniona jest kaloryczność produktu względem innych grup wielkościowych. Karmy te posiadają najczęściej opakowania od 1 kg do 12 kg – idealna wielkość, aby każdy z psów był zadowolony. 
 • Karma dla psów ras olbrzymich bywa przede wszystkim wzbogacona o produkty pomagające utrzymać kości i stawy w odpowiedniej kondycji. Rasy te znane są ze swoich problemów z utrzymaniem aparatu ruchu w dobrej kondycji. W ich wypadku należy zadbać o żywienie wysokomięsną karmą suchą bardzo dobrej jakości.

Sucha karma dla psów różnych smaków

Obecny rynek karm suchych zapewnia szeroki wybór smaków dla psów. Niektóre ze zwierząt zdecydowanie bardziej wolą suche karmy dla psa z kaczką, innym zaś posmakuje sucha karma dla psa z wołowiną. Warto pamiętać, aby weryfikować składy karm. Pamiętaj też, że bywają psiaki, które uwielbiają gdy ich pożywienie to głównie sucha karma dla psa z rybą – przykładem jest sucha karma dla psa z łososiem. Jeśli Twój dom zamieszkuje zwierzak uwielbiający delikatne smaki, możliwe, że sprawdzi się sucha karma dla psa z królikiem

Dobra sucha karma dla psa posiada kilka rodzajów bezpiecznego dla tych czworonogów białka. Ważne, aby zapamiętać, że niektóre rodzaje smaków, czyli mięs stosowanych w karmach, mają określone właściwości – stąd karma oparta na króliku cechuje się swoją delikatnością, a kaczka większą zawartością tłuszczu. 

Najlepsi producenci karm suchych

Marki takie jak Acana i Orijen oferują kanadyjskiej jakości ekologiczne karmy. Wyróżnia je bezzbożowy skład oraz wysoka jakość mięsa. Dodatkowo mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego są pozyskiwane tylko z ekologicznych farm i regionów Kanady. Marka Taste of The Wild pochodzi z USA. Wyróżnia ją niepowtarzalne połączenie smaków dzikiej natury: mięso bizona, przepiórki, dzikich kaczek oraz saren. 

Z naturalnych karm godna uwagi jest karma z rybami Fish4Dogs – to Norweska jakość karm z odpowiednio dobraną kompozycją składników mineralnych. To sprawia, że te karmy łagodzą m.in. problemy z układem nerwowym, krążenia, sercem, żołądkiem, jelitami.

W sklepie Apetete posiadamy również karmy znanych producentów takich jak Eukanuba – to karmy super premium, a ich głównym składnikiem jest mięso kurczaka, najbogatsze w wartościowe białko. Najbardziej rozpoznawalną marką od lat pozostaje jednak Royal Canin firma wyspecjalizowała się w produkcji diet z rozróżnieniem na najpopularniejsze rasy psów. Ponadto od wielu lat produkują wysokiej jakości, karmy bytowe oraz produkty weterynaryjne z podziałem na poszczególne jednostki chorobowe. 

Od kilku lat na pólkach zoologicznych góruje sucha karma czeskiego pochodzenia – mowa o marce Brit. Karmy Brit odznaczają się dobrą zawartością mięsa, bo jest go ponad 40%. Ich głównym walorem jest niska cena przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości np. W Apetete posiadamy również włoskie karmy Farmina, które wyróżnia wysoka jakość mięsa i niepowtarzalny smak. 

W naszym sklepie internetowym znajduje się też sucha karma dla psa Arion – wśród oferowanych produktów Arion można znaleźć karmy dla szczeniąt, dorosłych psów oraz psów starszych, a także karmy dostosowane do różnych rozmiarów i ras czworonogów. Arion oferuje karmy z wysoką zawartością mięsa, które zapewniają psu odpowiednią ilość białka, tłuszczu i innych składników odżywczych. Karmy Arion zawierają również witaminy i minerały, które pomagają w utrzymaniu zdrowia psa.

Interesuje Cię sucha karma dla psa Canivera? W ofercie Apetete znajdziesz m.in. warianty karm przeznaczone dla szczeniąt oraz dla dorosłych psów. A może poszukujesz wariantów łączących w sobie wysoką zawartość mięsa, dodatki funkcjonalne i jednocześnie – łatwo dostępną dla każdego psiego opiekuna? Właśnie taka będzie sucha karma dla psa Chappi. Oferta Apetete to również Eden – karma sucha dla psa, w której znajdują się tylko wysokiej jakości składniki pochodzące z naturalnych źródeł, oraz sucha karma dla psa Pedigree.

Tak szeroka oferta producentów pozwoli na dobranie odpowiedniej karmy dla Twojego pupila.


Najczęściej polecane na naszym blogu

Ranking karm dla psów

Karmy suche dla psa - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jaka jest najlepsza sucha karma dla psa?

Najlepsza sucha karma dla psa to ta z jak najlepszym składem, małą ilością zbóż i wypełniaczy. Powinna mieć przejrzystą listę składników, opis makro i mikroelementów, a także smakować Twojemu psu. Suchą karmę dla psa należy dobierać pod konkretne zwierzę – niektóre psy z chęcią zjedzą jeden rodzaj produktu, inne zaś będą przechodzić obok niego obojętnie. Zawsze warto skonsultować się z weterynarzem, który pomoże dobrać najlepszą karmę dla Twojego psa, uwzględniając jego indywidualne potrzeby żywieniowe.

Czy psa można karmić wyłącznie suchą karmą?

Jeśli od najmłodszych lat Twój podopieczny jest do tego przyzwyczajony – oczywiście, że tak. Dzięki karmieniu wyłącznie suchą karmą możesz mieć pewność, że pies otrzymuje wszystko, czego potrzebuje jego organizm do prawidłowego rozwoju. Należy jednak pamiętać, że niektóre psy, szczególnie te z problemami trawienia lub alergiami, mogą potrzebować diety specjalnej, która może obejmować również mokrą karmę lub domowe posiłki. Warto także robić kontrolne badania krwi i moczu psa – aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku. W przypadku, gdy zwierzak znudzi się którymś smakiem, w ofercie Apetete znajduje się tak szeroki wybór karm, że na pewno odnajdziesz właściwy wariant dla swojego pupila.

Ile razy dziennie karmić psa suchą karmą?

Liczba posiłków dziennie dla psa zależy od jego wieku, wagi, aktywności fizycznej i innych czynników, takich jak stan zdrowia. Zwykle zaleca się karmienie psa dwoma lub trzema posiłkami dziennie, szczególnie dla dorosłych psów. Jako ogólna zasada, dla psów szczeniąt do 3. miesiąca życia, zaleca się karmienie 4-5 razy dziennie, dla psów między 3. a 6. miesiącem życia, 3-4 razy dziennie, a dla psów powyżej 6. miesiąca życia, 2-3 razy dziennie. Ważne jest, aby zapewnić psu odpowiednią ilość karmy, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb żywieniowych w celu zapewnienia mu odpowiedniej ilości składników odżywczych, które są potrzebne do utrzymania dobrego zdrowia. Warto również pamiętać, że po karmieniu psa należy poczekać około godziny przed zapewnieniem mu aktywności fizycznej, aby uniknąć problemów z trawieniem.

Co jest zdrowsze dla psa – sucha karma czy gotowana?

Zarówno sucha karma, jak i gotowana mogą być zdrowe dla psa, o ile są odpowiednio zbilansowane i dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Karma sucha ma wiele zalet, takich jak dłuższy okres przechowywania, łatwiejszą higienę, a także pozytywny wpływ na zęby i dziąsła psa poprzez mechaniczne usuwanie płytki nazębnej podczas jedzenia. Wiele suchych karm dostępnych na rynku jest również wzbogacanych o dodatkowe składniki odżywcze, które pomagają utrzymać dobry stan zdrowia psa. Gotowana karma dla psów może być również zdrowym wyborem, szczególnie jeśli składniki są starannie dobrane i zbilansowane. Jednak gotowanie posiłków dla psa wymaga czasu i wysiłku, a także wiedzy na temat żywienia psów, aby zapewnić właściwą równowagę składników odżywczych. W każdym przypadku ważne jest, aby karmić psa dobrze zbilansowaną i dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb żywieniowych dietą, której składniki są dobierane zgodnie z zaleceniami weterynarza.

Co dawać psu oprócz suchej karmy?

Oprócz suchej karmy można podawać psu wiele innych zdrowych przysmaków i pokarmów. Warto jednak pamiętać, że niektóre pokarmy, które dla nas są zdrowe, dla psów mogą być trujące lub szkodliwe. Dodatki do diety suchej powinny jedynie pozostać drobnymi urozmaiceniami, niekoniecznie podawanymi codziennie. Śmiało sięgaj po świeże warzywa i owoce takie jak marchew, jabłka, dynia, brukselka czy szpinak. Karmy suche dla psa możesz urozmaicić też gotowanym mięsem kurczaka, indyka bądź wołowiną. Dobrze sprawdzą się tez owoce morza – krewetki lub łosoś. Jeśli chcesz podać swojemu psu surowe kości, pamiętaj aby obserwować psa podczas ich jedzenia.

Czy można mieszać suche karmy?

Mieszanie suchych karm dla psa nie jest zalecane, chyba że jest to zalecenie weterynarza lub producenta karmy. Każda karma sucha jest starannie zbilansowana i dostarcza określonych ilości składników odżywczych, które są niezbędne dla zdrowia psa. Mieszając dwie różne karmy, możemy naruszyć ich równowagę i dostarczyć psu niewłaściwej ilości składników odżywczych. Jeśli chcesz zmienić karmę swojego psa, zaleca się stopniowe wprowadzanie nowej karmy, mieszając ją z dotychczasową karmą w określonych proporcjach przez kilka dni lub tygodni, aż pies całkowicie przejdzie na nową karmę. Dzięki temu organizm psa będzie miał czas na dostosowanie się do nowej diety, a ryzyko zaburzenia trawienia lub problemów z jelitami będzie minimalne. W sprawie zmiany karmy dla swojego psa warto skonsultować się z weterynarzem, który doradzi odpowiednią dietę dla Twojego pupila.

Ile czasu pies trawi suchą karmę?

Czas trawienia suchej karmy przez psa może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak wiek, rasa, aktywność fizyczna, stan zdrowia i dieta. Jednakże suche karmy dla psów są opracowane tak, aby psu zajęło około 6-8 godzin na strawienie jedzenia. Warto jednak pamiętać, że niektóre składniki karmy, takie jak białka i tłuszcze, mogą być trawione dłużej lub krócej w zależności od ich źródła i jakości. Jeśli masz wątpliwości lub obawy dotyczące czasu trawienia suchej karmy przez Twojego psa, warto skonsultować się z weterynarzem.

Czy sucha karma tuczy psa?

Sucha karma dla psa, podobnie jak każdy rodzaj żywności, może przyczynić się do tycia psa, jeśli jest podawana w nadmiarze. Nadmiar kalorii w diecie psa, bez względu na to, czy pochodzą z suchej karmy, gotowanego jedzenia czy przekąsek, może prowadzić do nadwagi i otyłości. Warto zatem zadbać o odpowiednie ilości i porcje karmy dostarczanej psu, w zależności od jego wieku, rasy, wagi i poziomu aktywności fizycznej. Wskazówki dotyczące ilości karmy znajdują się na opakowaniach suchych karm dla psów, jednak należy pamiętać, że każdy pies jest inny i ilość karmy musi być odpowiednio dostosowana do jego potrzeb. Ponadto warto wybierać karmy o wysokiej jakości, bogate w wartości odżywcze, takie jak białko i tłuszcze, a jednocześnie z ograniczoną ilością cukru, soli i wypełniaczy. W ten sposób można zapewnić psu odpowiednią ilość kalorii oraz wartości odżywcze, jednocześnie minimalizując ryzyko nadwagi i otyłości.

Czy można moczyć suchą karmę dla psa?

Tak, można moczyć suchą karmę dla psa, a niektórzy właściciele psów preferują tę metodę karmienia. Moczenie suchej karmy może pomóc psu w trawieniu, zwłaszcza gdy pies ma problemy z zębami lub układem trawiennym, lub gdy karmimy szczeniaka. Karmienie mokrą karmą może pomóc w zmiękczeniu kawałków karmy, co ułatwia psu przełknięcie i trawienie jedzenia. Warto jednak pamiętać, że moczenie suchej karmy może skrócić czas jej przechowywania i sprzyjać rozwojowi bakterii. Dlatego, jeśli zdecydujesz się na moczenie suchej karmy, ważne jest, aby podać ją w ciągu godziny po zmoczeniu i usunąć resztki po jedzeniu, aby uniknąć rozwoju bakterii.

Jak moczyć suchą karmę dla psa?

Jeśli chcesz moczyć suchą karmę dla psa, wlej odpowiednią ilość suchej karmy do miski psa. Dodaj do niej wystarczającą ilość ciepłej wody, aby pokryć karmę. Woda powinna mieć temperaturę pokojową lub być lekko cieplejsza, ale nie gorąca. Odstaw miskę z mokrą karmą na około 10-15 minut, aby karmę dobrze namoczyć. Po upływie tego czasu sprawdź, czy karmę można już podać psu. Karmę można podawać w stanie lekko wilgotnym lub całkowicie namoczonym, w zależności od preferencji psa. Pamiętaj, aby zawsze usunąć pozostałości mokrej karmy z miski psa po jedzeniu i umyć miskę przed kolejnym karmieniem. Można również użyć automatycznego dystrybutora wody do mokrej karmy, aby zapobiec rozwojowi bakterii.

Jak przechowywać suchą karmę dla psa?

Przede wszystkim sucha karma po otwarciu musi być przechowywana w szczelnym pojemniku. Dodatkowo powinna znajdować się w suchym i ciemnym miejscu, co będzie zapobiegać ewentualnemu zawilgoceniu karmy oraz jełczeniu tłuszczy zawartych w produkcie. Warto zastanowić się, czy dana gramatura worka suchej karmy dla psa jest odpowiednia dla Twojego podopiecznego. Niejednokrotnie psiaki niechętnie sięgają po karmę, która leży dłuższy czas.

Czy sucha karma jest dla psa zdrowa?

Sucha karma dobrej jakości, o zbilansowanym składzie, odpowiednich składnikach jest zdrowa. Należy pamiętać o każdorazowej weryfikacji składu karmy w przypadku zmiany producenta oraz dacie ważności na opakowaniu. Bardzo ważnym wyznacznikiem jest to, czy pies po zjedzeniu karmy dobrze się czuje, załatwia się bez zastrzeżeń, a także ma wyniki badań w normie.

Ile waży szklanka suchej karmy dla psa?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Niektóre karmy cechują się wyższą wagą granulki, inną wilgotnością, a także wielkością, co wpływa na wypełnienie szklanki. Niektórzy producenci karm nieodpłatnie wydają specjalne pojemniczki służące do odmierzania karmy, ale są one miarodajne jedynie w przypadku konkretnej karmy konkretnego producenta. Jeśli chcesz mieć pewność, że zwierzak otrzymuje karmę w dobrej ilości, warto jednorazowo zważyć szklankę razem z produktem.