• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karmy weterynaryjne dla psaKarma weterynaryjna dla psa pomaga zwalczać choroby, albo przynajmniej łagodzić ich objawy. Nie można powiedzieć, że mają one działanie lecznicze, jednak ich odpowiednie dobranie pozwala nierzadko przedłużyć życie psa. Warunkiem odpowiedniego efektu leczniczego uzyskanego dzięki karmą weterynaryjnym jest ich odpowiednie dobranie. Karma weterynaryjna dla psa ma tę wadę, że źle dobrana możę odbić się niekorzystnie na kuracji psa. Zazwyczaj lekarz weterynarii, który poleca karmę, uwzględnia nie tylko takie schematy jak: wiek psa, czy wagę, ale przede wszystkim bierze pod uwagę przebyte choroby oraz znając historię psa potrafi dobrać taki produkt, którego stosowanie pozwoli powrócić psu do kondycji sprzed choroby.

1-30 of 78

Czym różnią się karmy weterynaryjne od bytowych

Skład karm weterynaryjnych, zarówno mokrych jak i suchych został opracowany przy ścisłej współpracy z lekarzami weterynarii. Karmy te w przeciwieństwie do większości karm bytowych, suchych dla psa – przechodzą bardzo restrykcyjne inspekcje i testy. Dzięki nim właściciel oraz weterynarz mają pewność, że diety te są bezpieczne dla chorego pupila. Nigdy nie należy stosować diety weterynaryjnej bez udziału, porady lekarza weterynarii. Sklep zoologiczny online nie ponosi odpowiedzialności za źle wybrany produkt weterynaryjny. Rodzaje karm weterynaryjnych dla psa dostępne w sklepie zoologicznym Apetete

Najpopularniejsze i najszerszą grupę karm weterynaryjnych otwierają produkty przeznaczone dla alergików. Karmy suche i mokre dla alergików poza użyciem niestandardowych rodzajów białek, są odpowiednio suplementowane, oraz przygotowane. Odpowiednio dobrane wiązanie cząsteczek białek pozwala zminimalizować skutki alergii u psów. W ofercie sklepu apetete dostępne są karmy weterynaryjne dla psów z alergią firm takich jak: Trovet, Hill’s, karmy Royal Canin oraz karmy Farmina N&D , Dolina Noteci Care. Karma dla psa firmy trovet (producent karm weterynaryjnych) jako pierwszy uwzględnił różne smaki swoich diet weterynaryjnych. Dzięki nim lek dla psa jest lepiej przyswajalny przez psy. Co zdecydowanie podnosi skuteczność kuracji. Klienci sklepu apetete do wyboru mają smak: dziczyzna, jagnięcina, a także są karmy opracowane na bazie białka owadów.

Karmy weterynaryjne dla psów ze schorzeniami nerek wyróżnia je odpowiedni proporcje białek, zalecane w przypadku stwierdzenia niedoczynności nerek, pomagają obniżać ciśnienie osmotyczne w komórkach. Karmy weterynaryjne dla psów z problemami z sercem. Zadaniem tych karm jest odciążenie serca. W tym celu mają odpowiedni skład na który składa się: ograniczoną ilość sodu. Sód zatrzymuje wodę w organizmie, co powoduje zwiększenie ciśnień, karmy takie mają większa ilość potasu, karnityny i tauryny zaś obniżoną zawartość fosforu. Wyróżnia je podwyższoną zawartość witaminy B, która wypłukiwana jest przez leki, a gwarantuje prawidłową pracę układu nerwowego.

Karmy weterynaryjne dla psów z problemem z układem moczowym najczęstszą przyczyną problemów z układem moczowym jest nieodpowiednia dieta, obniżone Ph moczu – pozwala na wytrącanie się kamieni struwitowych. Inną przyczyną są bakterie, które dostają się do układu moczowego. Karmy dla psów z problemami z układem moczowym charakteryzują się: zrównoważoną ilością białka, obniżoną zawartością magnezu. Nadmiar tych substancji w diecie pozwala na wytrącanie się kamieni moczowych, których głównych składnikiem jest właśnie magnez. Karmy dla psów z chorą wątrobą dostępne zarówno w formie mokrej jak i suchej , pomagają odbudować komórki wątroby, przyspieszając jej regenerację a także powodują maksymalne odciążenie tego organu, zalecane przy stwierdzonych schorzeniach wątrobowych z wyjątkiem hiperlipemii. Dieta dla psa z chorą wątrobą powinna zostać skonsultowana z lekarzem weterynarii. Jej przygotowanie wymaga zachowania odpowiednich proporcji wszystkich niezbędnych składników odżywczych( białek, tłuszczy, miedzi, l-karnityny, sodu i potasu) Odpowiednią karmą dla tego schorzenia jest np.: karmy dla psów wątrobowych od Royal Canin Hepatic HF 16, albo Hill’s Prescription Diet Canine l/d Liver Care original, wyróżnia je: niższa zawartość tłuszczu i miedzi – stężenie tych dwóch pierwiastków nie jest wskazane u psów z chorą wątrobą, umiarkowaną zawartością łatwo przyswajalnego białka. – nadmiar białka to wzmożoną produkcją amoniaku, zrównoważony poziom białka w końcu to podstawowy budulec komórkowy.

Karmy dla psów z niestrawnością pokarmową, chorobami gastrycznymi zawierają zdecydowanie mniej tłuszczy, obciążają układ pokarmowy, poprzez liczne substancje balastowe, oraz mannany, które podnoszą odporność i tym samym zwiększają zdolności trawienne organizmu.

Karmy wspomagające kurację i powrót do formy psa

Po zabiegu kastracji i sterylizacji spowalnia metabolizm, zmienia się gospodarka hormonalna i wzrasta ryzyko chorób układu moczowego. Dlatego po zabiegu ważne jest przejście od razu na karmę dla psów po kastracji/sterylizacji, która zapobiegnie problemowi otyłości czy nietrzymania moczu w przyszłości. Karmy dla zwierząt w czasie rekonwalescencji. Zwierzęta wykończone zabiegami, po kontuzjach, bez apetytu, z nowotworami, powinny dostawać specjalnie przygotowane pożywienie, bogate w elektrolity, które wspomoże kurację psa i pozwoli mu na szybszy powrót do zdrowia.

Pożywna i zdrowa karma weterynaryjna dla psa

Prawidłowa dieta stanowi bardzo istotny element kuracji. Karmy specjalistyczne, stosuje się w konkretnych problemach zdrowotnych jako istotny element wspierający właściwe leczenie. Powszechnie uważa się, że to co zdrowe nie musi być smaczne, ta prawda nie znajduje jednak uzasadnienia w odniesieniu do zwierząt. O ile człowieka możemy przekonać do zdrowej diety racjonalnymi argumentami, o tyle karma dla zwierząt musi być zdrowa, smaczna i pożywna, inaczej psy nie zechcą jej jeść. Karmy specjalistyczne stanowią zdrową alternatywę dla normalnej psiej karmy. Różnica między nimi polega jedynie na tym, że są one dostosowane do konkretnych ograniczeń i potrzeb, jakie dyktuje choroba. Jednocześnie jest to wciąż pożywna i zdrowa karma, której skład został przygotowany przez specjalistów od żywienia zwierząt. Warto zauważyć, że niepotrzebne stosowanie karm weterynaryjnych, będących elementem diety wykluczeniowej, jak dieta niskobiałkowa czy niskotłuszczowa, może nie być korzystne dla zdrowego psa naszego. Dlatego stosowanie tych karm musi przebiegać pod kontrolą weterynarza.

Najczęściej polecane na naszym blogu
Karmy weterynaryjne dla psa - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Czy mogę podawać swojemu psu wyłącznie karmę weterynaryjną?

Odpowiednie żywienie w przypadku stwierdzonych chorób u psa, w postaci cukrzycy, chorób nerek, niewydolności wątroby i tym podobnych, jest niezwykle ważne, aby wspierać prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dobrze dobrana specjalistyczna dieta, ułatwi leczenie, ale pozwoli także na szybszą regenerację i powrót do zdrowia naszego psa. Na rynku dostępnych jest wiele karm weterynaryjnych, które stanowią dietę ułożoną specjalnie na potrzeby psów z daną chorobą. Odpowiednia karma weterynaryjna poza właściwościami leczniczymi, powinna posiadać precyzyjnie dobrane ilości poszczególnych składników, jak białko, tłuszcz, węglowodany, makro i mikroelementy oraz witaminy. Idealnie skomponowany skład poza właściwościami leczniczymi, zaspokoi wszystkie potrzeby psa. Większość karm weterynaryjnych została stworzona na bazie prostych składników, które trafiają typowo w problem naszego zwierzęcia, nie zapewniając mu przy tym lśniącego futra czy też mocnych zębów. Takie karmy są stosowane głównie przez krótki, określony czas. Karma weterynaryjna może być stosowana tylko po zaleceniu przez lekarza weterynarii. W przypadku wątpliwości, czy jedynie zalecona karma weterynaryjna wystarczy, aby zapewnić psu wszelkich niezbędnych wartości odżywczych, należy zasięgnąć opinii lekarza weterynarii.

Kiedy stosować weterynaryjne karmy dla psów?

Karmy weterynaryjne należy stosować tylko po wyraźnym zaleceniu przez lekarza weterynarii. Karmy weterynaryjne dzielimy na takie, które przeznaczone są do długotrwałego stosowania oraz takie, które podawane są przez określony czas. Wybór karmy oraz czas jej stosowania zawsze ustala lekarz.

Jakie są rodzaje karmy weterynaryjnej dla psów?

Karmy weterynaryjne ukierunkowane są na dana jednostkę chorobową lub grupę chorób. To żywienie specjalistyczne wspomagające leczenie psa. Karm weterynaryjnych bezwzględnie nie wolno stosować samodzielnie bez konsultacji z lekarzem weterynarii. Karma dobierana jest po konsultacji weterynaryjnej, poprzedzonej szczegółową diagnostyką oraz postawieniem trafnego rozpoznania. Dzięki rozpoznaniu oraz diagnozie, lekarz weterynarii może dobrać odpowiednie leczenie, które przysienie efekt oraz nie zaszkodzi psu.

Na co zwrócić uwagę kupując karmę weterynaryjną dla psa?

Nie ma jednej i uniwersalnej diety weterynaryjne dopasowanej do każdego zwierzęcia, ponieważ nawet gdy pies i kot cierpią na tę samą jednostkę chorobową, ich diety będą zupełnie inne. Karmę weterynaryjną można stosować tylko po uprzednim zaleceniu przez lekarza weterynarii. Przy zakupie karmy weterynaryjnej, warto zwrócić uwagę na jej skład oraz wartości odżywcze.

Dlaczego warto kupować karmę weterynaryjną dla psa w apetete.pl?

Sklep internetowy Apetete dysponuje bardzo szeroką ofertą karm weterynaryjnych. Znajdziesz u nas karmy najlepszych producentów z najlepszym składem w przystępnej cenie. Sklep Apetete to najwyższa jakość, niskie ceny oraz bardzo miła obsługa.