• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karmy weterynaryjne dla kota

1-30 of 51

Dieta dla chorych kotów

Może się tak zdarzyć, że Twój ukochany kot będzie potrzebował specjalistycznej opieki związanej z rozwijającym się procesem chorobowym. Wiedząc, że Twój towarzysz nie czuje się najlepiej może czuć się zły, że nie możesz mu pomóc. Jednak dzięki opracowaniu specjalnego leczenia można pomóc przywrócić Twojemu mruczkowi dawne zdrowie.
W zależności od choroby i stopnia jej zaawansowania lekarz weterynarii zaleci odpowiedni plan żywieniowy. Pamiętaj jednak nim zdecydujesz się na nowy program żywienia pupila powinieneś otrzymać diagnozę od lekarza. W przeciwieństwie do zwykłych karm suchych i mokrych przeznaczonych dla zdrowych kotów. Karmy z linii weterynaryjnych są opracowane pod konkretne jednostki chorobowe. Nie powinien ich otrzymywać zdrowy kot!

Najczęściej diagnozowane choroby przewlekłe u kotów

Koty ze względu na swoją dietę często mogą mieć problem z nerkami, układem moczowym ponadto gatunek ten jest też podatny na inne choroby. Z tego względu naukowcy, weterynarze i dietetycy opracowali specjalistyczne żywienie dla kotów z problemami. Ich odpowiednie stosowanie wspomaga kurację farmakologiczną. Jednak nie należy ich stosować u kotów bez zgody lekarza weterynarii. W sklepie apetete dostępne produkty dla kotów ze zdiagnozowaną:

Z chorobą nerek karmy z linii Renal pomagają pobudzić apetyt, zwiększając spożycie kalorii, wspierają naturalną zdolność do budowania masy mięśniowej oraz wzmacniają funkcjonowanie nerek i serca, przed redukcję sodu.

Z kamieniami dróg moczowych karmy z linii Urinary i Struvite pomagają rozpuszczać kamienie struwitowe. Również wspierają silny układ odpornościowy i zapewniają właściwą równowagę minerałów w pęcherzu moczowym.

Z alergiami i chorobami skóry karmy z linii Dermatosis i Hypoallergenic pomagają zmniejszyć podrażnienia skóry, dzięki zawartym składnikom odbudowującym oraz brakiem alergenów – użycie hydrolizowanego białka w karmach weterynaryjnych dla psów z alergią pomaga minimalizować skutki alergii pokarmowych i skórnych występujących u kotów.

Ze stwierdzoną nietolerancją pokarmową gastric karmy dla kotów ich zadaniem jest odbudowa zniszczonej przez wymioty czy biegunkę pożytecznej flory bakteryjnej.

Suche i mokre karmy dla kotów otyłych, z nadwagą przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej. Ich zbilansowany poziom białek i tłuszczy wspomoże utrzymanie beztłuszczowej masy mięśniowej/ i sprawia, że ??zwierzę nie będzie odczuwało głodu między posiłkami.

Popularne karmy weterynaryjne dla kotów

Royal Canin Veterinary producent karm specjalistycznych dla psów i kotów, od lat ściśle współpracuje z lekarzami weterynarii i pomaga w leczeniu takich jednostek chorobowych jak: choroby nerek, otyłość, nadwaga, cukrzyca, problemy z wątrobą, nietolerancje pokarmowe, alergie, choroby serca.

Hill’s Prescription Diet ekskluzywna marka diet leczniczych dla psów i kotów, diety Hill’s cieszą się najwyższą jakością, w przypadku stwierdzenia choroby u Twojego kota pomagają w leczeniu schorzeń: skóry, serca, wątroby, nerek, pęcherza moczowego. Nowością jest zastosowanie karmy przeznaczonej dla kotów z chorobą tarczycy.

Trovet Veterinary Diet Holenderska marka karm dla psów i kotów, specjalizują się w wytwarzaniu karm prosto do klinik weterynaryjnych. Od ponad 30 lat współpracują z lekarzami weterynarii na całym świecie i prowadzą badania nad działaniem karmy Trovet na zwierzęta. Jako pierwsi stworzyli dietę eliminacyjną opartą na białku owada.

*Animonda Integra Protect*niemiecka marka producent mokrych karm dla kotów o wysokiej zawartości mięsa, stworzył oddzielną nie tyle co smaczną ale leczniczą linię karm dla kotów.

Kattovit Feline Diet to karmy które zostały zaprojektowane przez lekarzy weterynarii a ich działanie zostało poparte badaniami naukowymi.

Gdy weterynarz identyfikuje u Twojego kota chorobę lub problem zdrowotny, będziesz musiał wprowadzić niezbędne zmiany w jego diecie. W sklepie apetete odnajdziesz szeroki zakres produktów leczniczych, które pomogą Twojemu kotu w utrzymaniu doskonałej kondycji i witalności jeszcze przez wiele następnych lat. W sklepie zoologicznym dla kota apetete możesz zamówić karmę wspomagającą leczenie mruczka.