• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Karmy weterynaryjne dla kota

Weterynaryjna karma dla kota przeznaczona jest kotów z cierpiących na ostre lub przewlekłe schorzenia. Koty z różnymi schorzeniami wymagają zastosowania specjalistycznej diety. Weterynaryjna karma dla kota poprawi stan zdrowia domowego zwierzęcia oraz jego samopoczucie.

1-30 of 75

Karmy weterynaryjne dla kota

Karma weterynaryjna dla kota została stworzona z myślą o poprawie zdrowia kota i jego samopoczucia. Karmy weterynaryjne dla kota dzielimy na dwa rodzaje. Karmę suchą oraz mokrą. Wybierając karmy weterynaryjne dla kota zawsze należy sugerować się jej składem.Karmy weterynaryjne dla kota należy włączyć do diety kota tylko po wcześniejszej diagnozie lekarza weterynarii. Karma weterynaryjna to produkt leczniczy nie powinien być stosowany przez zdrowe koty. Karma weterynaryjna dla kota zawiera wyjątkowy, leczniczy skład, który poprawi stan zdrowia naszego kota.

Karma weterynaryjna dla kota

Karma weterynaryjna dla kota występuje w formie leczniczej diety naszego kota. Karma weterynaryjne dla kota, dostosowana jest do indywidulanych potrzeb kota, cierpiącego na różne schorzenia. Karmy weterynaryjne wspomagają prace serca, układ moczowy. Karma weterynaryjna to także źródło cennych wartości odżywczych. Weterynaryjne jedzenie dla kota w postaci karmy ma również pozytywny wpływ na układ pokarmowy kota. Karmy weterynaryjne dla kota sklep Apetete - wspomaga prawidłowe funkcjonowanie kota. Kupując swojemu kotu karmy weterynaryjne zapewniasz mu lepsze zdrowie oraz niezbędną dietę do prawidłowego funkcjonowania.

Dieta dla chorych kotów

Może się tak zdarzyć, że Twój ukochany kot będzie potrzebował specjalistycznej opieki związanej z rozwijającym się procesem chorobowym. Wiedząc, że Twój towarzysz nie czuje się najlepiej może czuć się zły, że nie możesz mu pomóc. Jednak dzięki opracowaniu specjalnego leczenia można pomóc przywrócić Twojemu mruczkowi dawne zdrowie. W zależności od choroby i stopnia jej zaawansowania lekarz weterynarii zaleci odpowiedni plan żywieniowy. Pamiętaj jednak nim zdecydujesz się na nowy program żywienia pupila powinieneś otrzymać diagnozę od lekarza. W przeciwieństwie do zwykłych karm suchych i mokrych przeznaczonych dla zdrowych kotów. Karmy z linii weterynaryjnych są opracowane pod konkretne jednostki chorobowe. Nie powinien ich otrzymywać zdrowy kot!

Najczęściej diagnozowane choroby przewlekłe u kotów

Koty ze względu na swoją dietę często mogą mieć problem z nerkami, układem moczowym ponadto gatunek ten jest też podatny na inne choroby. Z tego względu naukowcy, weterynarze i dietetycy opracowali specjalistyczne żywienie dla kotów z problemami. Ich odpowiednie stosowanie wspomaga kurację farmakologiczną. Jednak nie należy ich stosować u kotów bez zgody lekarza weterynarii. W sklepie Apetete dostępne produkty dla kotów ze zdiagnozowaną:

 • Chorobą nerek karmy z linii Renal pomagają pobudzić apetyt, zwiększając spożycie kalorii, wspierają naturalną zdolność do budowania masy mięśniowej oraz wzmacniają funkcjonowanie nerek i serca, przed redukcję sodu
 • Z kamieniami dróg moczowych karmy z linii Urinary i Struvite pomagają rozpuszczać kamienie struwitowe. Również wspierają silny układ odpornościowy i zapewniają właściwą równowagę minerałów w pęcherzu moczowym
 • Z alergiami i chorobami skóry karmy z linii Dermatosis i Hypoallergenic pomagają zmniejszyć podrażnienia skóry, dzięki zawartym składnikom odbudowującym oraz brakiem alergenów – użycie hydrolizowanego białka w karmach weterynaryjnych dla psów z alergią pomaga minimalizować skutki alergii pokarmowych i skórnych występujących u kotów
 • Ze stwierdzoną nietolerancją pokarmową gastric karmy dla kotów ich zadaniem jest odbudowa zniszczonej przez wymioty czy biegunkę pożytecznej flory bakteryjnej
Suche i mokre karmy dla kotów otyłych, z nadwagą przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej. Ich zbilansowany poziom białek i tłuszczy wspomoże utrzymanie beztłuszczowej masy mięśniowej/ i sprawia, że zwierzę nie będzie odczuwało głodu między posiłkami.

Popularne karmy weterynaryjne dla kotów

 • Royal Canin Veterinary producent karm specjalistycznych dla psów i kotów, od lat ściśle współpracuje z lekarzami weterynarii i pomaga w leczeniu takich jednostek chorobowych jak: choroby nerek, otyłość, nadwaga, cukrzyca, problemy z wątrobą, nietolerancje pokarmowe, alergie, choroby serca.
 • Hill’s Prescription Diet ekskluzywna marka diet leczniczych dla psów i kotów, diety Hill’s cieszą się najwyższą jakością, w przypadku stwierdzenia choroby u Twojego kota pomagają w leczeniu schorzeń: skóry, serca, wątroby, nerek, pęcherza moczowego. Nowością jest zastosowanie karmy przeznaczonej dla kotów z chorobą tarczycy.
 • Trovet Veterinary Diet Holenderska marka karm dla psów i kotów, specjalizują się w wytwarzaniu karm prosto do klinik weterynaryjnych. Od ponad 30 lat współpracują z lekarzami weterynarii na całym świecie i prowadzą badania nad działaniem karmy Trovet na zwierzęta. Jako pierwsi stworzyli dietę eliminacyjną opartą na białku owada.
 • Animonda Integra Protect niemiecka marka producent mokrych karm dla kotów o wysokiej zawartości mięsa, stworzył oddzielną nie tyle co smaczną ale leczniczą linię karm dla kotów.
 • Kattovit Feline Diet to karmy które zostały zaprojektowane przez lekarzy weterynarii a ich działanie zostało poparte badaniami naukowymi.
Gdy weterynarz identyfikuje u Twojego kota chorobę lub problem zdrowotny, będziesz musiał wprowadzić niezbędne zmiany w jego diecie. W sklepie Apetete odnajdziesz szeroki zakres produktów leczniczych, które pomogą Twojemu kotu w utrzymaniu doskonałej kondycji i witalności jeszcze przez wiele następnych lat. W sklepie zoologicznym dla kota Apetete możesz zamówić karmę wspomagającą leczenie mruczka.

Przeczytaj na naszym blogu:

Cukrzyca u kota – objawy, przyczyny i leczenie | blog sklepu Apetete

Kamica moczowa u kotów | blog sklepu Apetete

Karmy weterynaryjne dla kota - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jak przyzwyczaić kotka do nowego rodzaju karmy?

Aby przyzwyczaić kota do nowej karmy należy stopniowo mieszać ją z karmą, którą dotychczas spożywał kot. 25 % dotychczasowego jedzenia należy wymieszać z nowym pokarmem. Stopniowo co 2 – 3 dni zwiększać o 25 % udział nowego pokarmu, aż całkowicie przestawisz kota na nową dietę.

Jaką wybrać karmę dla kota z chorymi nerkami?

Karma dla kota cierpiącego na schorzenia nerek powinna być niskobiałkowa. Chore nerki naszego kota bowiem, mogą nie poradzić sobie ze zbyt dużą ilością białka. Białko znajdujące się w składzie karmy powinno być najwyższej jakości pochodzenia zwierzęcego. Karmę weterynaryjną można stosować po uprzedniej diagnostyce oraz postawieniu trafnej diagnozy lekarza weterynarii. Jeżeli podejrzewasz u swojego kota jakieś nieprawidłowości, zgłoś się do lekarza weterynarii.

Jaką wybrać karmę dla kota z chorą wątrobą?

Karma dla kota z chorą wątrobą powinna być lekkostrawna łatwo przyswajalna oraz bardzo smakowita. Koty cierpiące na choroby wątroby mają dużo większe zapotrzebowanie energetyczne w stosunku do zdrowego kota. Aby nie obciążać wątroby należy podawać kotu posiłki około 4 do 6 razy dziennie, dzięki czemu nie obciążymy układu pokarmowego kota. Karmę weterynaryjną można stosować po uprzedniej diagnozie lekarza weterynarii. Jeżeli podejrzewasz u swojego kota jakieś nieprawidłowości, zgłoś się do lekarza weterynarii.

Jaką wybrać karmę dla kota alergika?

W celu dostosowania indywidualnego sposobu żywienia kota alergika należy ustalić przyczynę jego alergii. Kotu z alergiami należy podawać hypoalergiczne karmy które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie. Karmę weterynaryjną można stosować po uprzedniej diagnozie lekarza weterynarii. Jeżeli podejrzewasz u swojego kota jakieś nieprawidłowości, zgłoś się do lekarza weterynarii.

Jakie karmy weterynaryjne dla kota znajdę w ofercie Apetete?

Sklep internetowy Apetete posiada bogata ofertę karm weterynaryjnych. Posiadamy zarówno karmy suche jak i mokre od najlepszych producentów w przystępnych cenach. Duża różnorodność karm spełni wymagania każdego kota i jego opiekuna.

Dlaczego warto kupować karmę weterynaryjną dla kotów w sklepie internetowym apetete.pl?

Sklep Apetete posiada w swojej ofercie szereg weterynaryjnych karm dla kotów w każdym wieku, każdej rasy oraz dla kotów ze specjalnymi zaleceniami żywieniowymi. Sklep Apetete to gwarancja najwyższej jakości, posiadamy suche karmy od najlepszych producentów w przystępnych cenach.