Przysmaki dla psa Brit Training Snack
Przysmaki dla psa są rodzajem nagrody, przekąski miedzy posiłkami, niektóre mają właściwości pro zdrowotne inne po prostu są smaczne! Mimo wszystko nie powinniśmy podawać psu byle jakich przekąsek bo to może odbić się niekorzystnie na ich ogólnym samopoczuciu. W dzisiejszym artykule podpowiemy jak wybrać najlepszy przysmak dla psa, na co zwracać uwagę i czego unikać? Specjalnie dla Was z moim psem Rico sprawdziliśmy działanie i skład przysmaków Brit Training dla psa.
Przysmaki dla psa czy warto podawać?
Pytanie z tych retorycznych, bo przysmaki dla psa to ciasteczka. Ściślej mówiąc, to forma nagrody, a także doskonała motywacja do szkolenia psa. Dzięki odpowiednio dobranym przysmakom można psa nakłonić do wzorowego posłuszeństwa. Wobec tego pozostaje zadać pytanie, czy każde przysmaki działają tak samo motywująco a jeśli nie to, które warto kupować? Po kolei odpowiadamy, że przysmaki motywują wówczas jeśli są smaczne dla psa – proste. Ponadto wszyscy psi opiekunowie, zgodnie przyznają, że im więcej naturalnego mięsa w przysmaku, tym lepsza jego efektywność.
Jak dobrać przysmaki dla psa?
Dobry, psi przysmak powinien mieć dużo mięsa, może mieć dodatek warzyw i owoców. Unikamy łakoci, które zawierają cukier, pszenicę oraz kukurydzę. Mile widziane są te mięsne, z dodatkiem owoców, warzyw i świeżych ziół.
Druga kwestia przysmaków to ich kaloryczność! Zauważmy, że w początkowej fazie szkolenia psa, tych przysmaków wydaje się naprawdę dużo! Jeśli zależy wam na zdrowiu psa i jego dobrej kondycji musicie sprawdzić ich wartość kaloryczną. Ponadto jeśli podajemy przysmaki to odejmujemy 10% kalorii z głównego posiłku, np: suchej karmy.
W praktyce oznacza to, że jeśli pies dostaje 400kcal dziennie – które pochodzi z suchej karmy. Przysmaki powinny stanowić maksymalnie 10% wartości kalorycznej. Dlatego kiedy podajemy psu łakocie, jego dawkę dobową zmniejszamy o te 10% – czyli karmy suchej dostaje 360 kcal na dobę. Dzięki temu pies podczas szkolenia nie przytyje. > Więcej o otyłości psa przeczytasz tutaj.
Dowiedz się, jakie jest dobowe zapotrzebowanie energetyczne Twojego psa i ustal jego dawkę dobową przysmaków oraz karmy!
Ocena składu przysmaków Brit
Przysmaki dla psa Brit mają krótki skład, co oznacza że są naturalne! Nie zawierają sztucznych dodatków, GMO, za to mięso, ryż, oraz wątróbkę z kurczaka w postaci hydrolizowanej. Dodano w nich kolagen – zapewne dla wzmocnienia stawów psa. Kolejnym ciekawym składnikiem jest olej z łososia, który jest bogactwem kwasów DHA i kwasów tłuszczowych Omega, w połączeniu z kolagenem działa kojąco na stawy dużych, średnich psów. Najważniejsze, że nie ma w nim pszenicy ani kukurydzy, której powinniśmy unikać w diecie psów. Składniki te wywołują niestrawności, a niekiedy są przyczyną alergii. Kukurydza ma również właściwości anty żywieniowe, oraz jak dowiodły ostatnie badania wpływa na złe samopoczucie naszego Pupila!
Minusy przysmaków Brit
Przysmak nie jest idealny, ale jest dobry, choć jak każdy produkt ma swoje minusy. Tak naprawdę to na pierwszym miejscu powinien mieć mięso. Natomiast wg opakowania w przysmakach najwięcej jest tłuszczów, potem ryż, a następnie kurczak. Co jeszcze, jak w każdym produkcie o konsystencji pół miekkiej znajduje się syrop glukozowy – czyli cukier... który jest przyczyną cukrzycy, a także zaburzeń w gospodarce hormonalnej. Po co go dodają do przysmaków dla psa? Tak samo jak w ludzkich słodyczach, wzmacnia efekt uzależnienia…Psy po zjedzeniu jednego kawałka, proszą o więcej…
Skład z opakowania, możecie sami sprawdzić:
olej z łososia ryż, kurczak, syrop glukozowy, hydrolizat wątroby kurczaka, kolagen
Przysmaki dla psa Brita Ocena by Rico
Przysmaki Brita na tle innych trenerków dla psa wypadają naprawdę całkiem nieźle. Po pierwsze są smaczne, co widać po moim psie. Na uwagę zasługuje świetne opakowanie, które jest lekkie oraz posiada strunowe zamknięcie. Dzięki temu po otwraciu psie cukierki nie wysypują się po całym plecaku czy saszetce.

Saszetka na przysmaki idealna na treningi z psem czy spacery np: po górach. My swoją saszetkę Dingo mamy już 4 rok i nadal nam służy!
Ponadto takie rozwiązanie pozwala na zachowanie ich świeżości na dłużej. Co jeszcze ważne, po zjedzeniu przysmaków pies normalnie się załatwia. Bardzo często po tańszych trenerkach mój pies miał silne biegunki. Te kolorowe kosteczki wywoływały natychmiastowy efekt przeczyszczenia. Tutaj tego nie ma. Dodatkowo jeśli trenujecie z psem, nie można było lepiej trafić. Mają półmiękką konsystencję dzięki temu są łatwe do podania! Dodatkowo są lekkie i nie brudzą rąk – idealny sposób by nagrodzić psa podczas codziennych spacerów, czy treningów.
My nasze trenerki zabraliśmy na spacer po ukochanych Karkonoszach, jak widać sprawdziły się świetnie!
O czym należy pamiętać?
Przysmaki dla psa niezależnie jakie wybierzemy, powinny stanowić nie więcej jak 10% dziennych kalorii. Podczas wyboru łakoci i karmy dla psa sprawadzajmy co napisali na etykiecie, stosujmy się do zaleceń producenta i unikajmy mocno przetworzonej żywności a wasz pupil dłużej zostanie z wami.
A wy jakie przysmaki dla psa stosujecie, macie jakieś ulubione?
Najciekawsze propozycje z naszego sklepu