Majówka z psem. Gdzie zabrać psa na urlop?
Majówki czas zacząć, niektórzy już odliczają dni do długiego weekendu, zaś młodsi ostatkami sił próbują nadrobić zaległości w nauczaniu – w końcu majówka to czas matur.
Maturzystom życzymy powodzenia, a dla właścicieli psów mam kilka rad jak się przygotować do majówki z psem.
Jeśli jesteś z tych osób, które podobnie jak ja nie wyobrażają sobie odpoczynku bez psa zapewne wiesz, że trzeba pupila na wspólny urlop odpowiednio przygotować. Poniżej przedstawiam kilka rad, które pozwolą przygotować listę niezbędnych spraw i rzeczy do załatwienia przed wspólnym wyjazdem.
Znajdź miejsce przyjazne psom
Najważniejszą kwestią w planowaniu urlopu z psem jest znalezienie miejsca odpowiedniego zarówno dla pupila jak i dla ludzkiej części drużyny. Na szczęście teraz nie ma większego problemu ze znalezieniem kwatery przyjaznej psom. Ponieważ bardzo wiele obiektów wypoczynkowych chętnie przyjmuje kudłatych gości, jednak większym problemem dla podróżujących z psem jest dostęp do atrakcji turystycznych. W większości parków pies musi chodzić na smyczy, albo w ogóle nie jest do nich wpuszczany. Dlatego przy wyborze kierunku wypoczynku weźmy pod uwagę nie tylko nasz hotel, ale i pobliskie parki i obiekty, które chcielibyśmy zwiedzić, aby nie wprowadzać ograniczenia i stresujących sytuacji.
Miejsca nieprzyjazne psom np.: Bieszczady i Tatrzański Park Narodowy. Miejsca przyjazne psom Karkonosze, Góry Stołowe i Góry Sowie, Morze – Gdynia (Kolibki, 81-980 Gdynia psia plaża)
Poznaj zagrożenia podróży!
Warto też wiedzieć jakie są najważniejsze zagrożenia w rejonie, w którym będziecie odpoczywali, np.: w USA łatwo trafić na jadowitego skorpiona, Mazury są uznawane za siedlisko kleszczy, a Chorwacja jest mekką komara, który przenosi chorobę zwaną dilofilariozą, w krajach Morza śródziemnego panuje lejszmanioza.
Skontroluj stan zdrowia
Niezależnie od miejsca wyjazdu, psa należy odrobaczyć i sprawdzić aktualne szczepienia. Zawsze! 🙂
Chroń psa przed kleszczami
W celu zapewnienia bezstresowego urlopu zalecamy zabezpieczyć psa przed kleszczami ponieważ w maju te pasożyty żerują ze wzmożoną aktywnością. Przy wyborze zabezpieczenia warto wziąć pod uwagę doniesienia, że dorosłe postaci kleszczy uodporniły się na fipronil. To właśnie ta substancja jest najczęściej wykorzystywana w kroplach na kark i sprayach. Dlatego coraz więcej opiekunów psów i kotów decyduje się na stosowanie podwójnego zabezpieczenia plus obroża Foresto – ewentualnie tabletki + obroża, albo tabletki plus dźwiękowe odstraszacze.
Obroża foresto skutecznie odstrasza kleszcze a tabletki chronią przed chorobami przenoszonymi przez nie. Przy okazji wspomnę, że pojawiła się nowa odsłona tabletki przeciwko kleszczowej o nazwie Nexgard Simparica, różni się tym od poprzedniczki, że ma dodatkową funkcję odstraszania kleszczy. Z moich testów wynika, że ani nie odstrasza kleszczy ani nie zabija wszystkich. Po weekendzie poza miastem zdjęłam z psów aż 7 kleszczy w tym 1 napitego. Jak widać nawet najnowsze metody nie dają 100% gwarancji, trzeba psa po każdym spacerze przejrzeć. Ewentualnie można też połączyć chemiczne środki z naturalnymi np.: z octem jabłkowym, albo z czystkiem czy czosnkiem.
Czym karmić psa na wyjeździe?
Jeśli Twój pies karmiony jest na co dzień gotowanym jedzeniem może odmówić spożywania suchej karmy na urlopie. Dobre rozwiązanie przynosi Josera Festival, to sucha karma która po zalaniu ciepłą wodą staje się apetycznym sosem. Opcja dla wybrednych psów – skuteczne rozwiązanie podczas urlopów.
Problemu z wyżywieniem psa nie mają właściciele, którzy na co dzień podają im suchą paszę. Wówczas na wyjazd wystarczy odmierzyć odpowiednią ilość jedzenia i zapakować do worka. Ewentualnie można kupić mniejszy worek np.: 1,5kg ponieważ przesypywanie karmy do torebek foliowych sprawia, że strawa szybko wietrzeje i zmienia się jej smak. Jeśli nie chcemy kupować małych worków polecamy torby do przechowywania karm
O czym należy jeszcze pamiętać?
Wyjazdy z psem są fanatyczne, wspólne spędzanie czasu, spacery po górach czy nad morzem dostarczają okazji do dodatkowej aktywności. Jednak, aby w pełni korzystać z przywilejów miłego urlopu z psem trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Dlatego zacznij dużo wcześniej planować urlop i spisz listę niezbędnych rzeczy do spakowania: miski, kaganiec, książeczka szczepień. Na podróż zabierz też coś w czym psu będzie wygodnie: ulubione szelki i koniecznie przypnij psu adresatkę. Nie zapominaj o zabraniu dużej ilości zabawek i przysmaków. Warto również wziąć pod uwagę gdzie pies będzie spał – wówczas przyda się miły kocyk
Najciekawsze propozycje z naszego sklepu