KARMA KOEMA 90% MIĘSA   Sprawdź teraz » 

Pethomer

Furminator dla psa – czym jest i jak go używać?

Sierść opadająca na meble i ubrania jest dla wielu osób problematyczna. Furminator dla psa to akcesorium, dzięki któremu proces linienia przestanie być tak uciążliwy. Podpowiadamy, jak stosować to narzędzie.

Przemierzając ulicę, łatwo zauważyć opiekunów psów i kotów. Tym, co ich wyróżnia, jest ubranie pokryte sierścią. Kępki włosów przyklejające się do ubrań to podszerstek, czyli martwy włos gubiony w czasie linienia przez psy i koty. To on zalega na podłodze, wbija się w dywany, narzuty i fruwa dookoła. Standardowe szczotki do ubrań i mebli są pomocne, ale na dłuższą metę warto poszukać rozwiązania u źródła linienia, czyli na psie. Pogromcą psiego włosa jest furminator. Co to? Akcesorium, które wyczesuje 90% podszerstka, eliminując linienie i latające po mieszkaniu włosy. Dowiedz się więcej o pielęgnacji sierści z wykorzystaniem furminatora.

Promocja dla czytelników

Promocja Overzoo

Furminator – co to jest i do czego służy?

Kto ma domowe zwierzęta, ten wie, jak trudno jest czasem pozbyć się wszechobecnej sierści z ubrań, mebli i dywanów. Zwierzęce włosy są obecne dosłownie wszędzie: w umywalkach, szafach, na kuchennym blacie, w butach. Sposobów na ich pozbycie się jest mnóstwo – wiele osób tuż przed wyjściem z domu wykorzystuje rolki zbierające sierść z ubrań. Metod na ograniczenie włosów latających w pomieszczeniach i osiadających na meblach nie ma jednak tak wiele. Czy trzeba jednak nieustannie je sprzątać?

Powodem kłopotów opiekunów zwierząt jest proces zmiany sierści związany z porami roku – proces ten nazywa się linieniem. Linienie w naturze może dotyczyć nie tylko zwierząt posiadających sierść, lecz także innych, na przykład zmieniających naskórek, pancerz czy pióra.

Na linienie bezpośredni wpływ ma klimat, w jakim żyjemy. Z racji umiarkowanego klimatu zwierzęta zmieniają sierść najczęściej 2 razy do roku, w porze wiosennej i zimowej. Dostosowują w ten sposób ciepłotę swego ciała do panujących w danej porze roku temperatur. Stare włosy zwierzęcia są wypychane i zastępowane nowymi.

Sierść zwierząt składa się najczęściej z dwóch warstw – podszerstka i włosa okrywowego. Podszerstek znajduje się przy skórze zwierzęcia pod włosem okrywowym. Spełnia on bardzo ważną funkcję izolacyjną. Chroni przed zmianami temperatury oraz przed wilgocią, ponieważ jest wodoodporny. To właśnie podszerstek ulega procesowi linienia. Dla zwierząt go posiadających przeznaczony jest furminator – do krótkiej sierści sprawdzi się tak samo dobrze jak do długiej. To właśnie on jest sposobem na pozbycie się kłaczków.

Furminator dla psa do krótkiej sierści sprawdzi się tak samo dobrze jak do długiej.

Jak działa furminator?

Wiesz już, czym jest furminator. Szczotka dla psa w takiej wersji to prawdziwa pomoc w walce ze zwierzęcymi kłaczkami. Jak działa furminator?

Furminator dla psa dociera poprzez włos okrywowy do głębszych warstw sierści zwierzęcej, czyli podszerstka. Zapewnia to specjalny kształt grzebienia, w jaki wyposażono narzędzie. W podszerstku furminator czyni zmiany o podłożu pielęgnacyjnym i higienicznym. Polegają one na usuwaniu bardzo znaczącej ilości martwych włosów podszerstka, które wypadają w sposób naturalny. Producent narzędzia zapewnia, że skuteczność furminatora wynosi aż 99%. Liczba ta oznacza eliminację liniejącej sierści, z którą na co dzień walczą opiekunowie czworonogów.

U kotów używanie furminatora pomaga także wykluczać tworzenie się kul włosowych, które jak wiadomo, koty mogą połykać. Połykanie kul włosowych może się kończyć problemami z układem pokarmowym i trawieniem.

Aby furminator dla psa nie wyrządził krzywdy zwierzęciu i nie pozostawił ran na skórze, końcówka grzebienia wyposażona jest w specjalne przedłużenie, które utrzymuje potrzebny dystans pomiędzy skórą a ostrzem.

Dostępne są różne końcówki do furminatora. Jeśli chcesz ich używać, potrzebujesz specjalnego urządzenia działającego w systemie FURflex. Końcówki pozwalają na przystosowanie narzędzia do różnych typów sierści oraz różnych wielkości zwierząt. Furminator może być stosowany u psów, kotów, królików, a nawet koni. Jest narzędziem uniwersalnym dla różnych zwierząt pokrytych sierścią. Producent szczególnie poleca system FURflex dla osób opiekujących się różnymi zwierzętami. Aby dobrać odpowiedni rozmiar narzędzia, kieruj się długością sierści oraz wagą pupila. Możesz wybrać furminator do długiej sierści lub akcesorium do krótkiej.

Budowa urządzenia jest stosunkowo prosta. Przyrząd składa się z wyprofilowanej rączki, która jest obita gumą, co zapobiega ślizganiu się narzędzia w dłoni. Na końcu rączki umieszczony jest stalowy grzebień z ząbkami. Wielkość furminatora i rozstaw ząbków jest zależny od długości włosa psa i jego wagi. Część główna furminatora, czyli ząbki zostały wykonane ze stali nierdzewnej, więc można je myć i dezynfekować. Dodatkowo narzędzie ma specjalną nakładkę na ząbki, która chroni ostrze przed stępieniem. Oryginalny furminator posiada przycisk, który ułatwia usunięcie zebranego włosia ze szczotki.

Furminator dla psa nie jest zwykłą szczotką do rozczesywania sierści i do tego nie służy! Jego działanie można porównać do noża trymerskiego, który usuwa martwy włos. Jest zdecydowanie bardziej bezpieczny dla psa i prostszy w obsłudze. Groomerzy uważają, że obsługa noża trymerskiego wymaga wprawy i wiedzy. Takim akcesorium można psa łatwo skaleczyć, a nawet uszkodzić mu mieszki włosowe, a wówczas zabieg staje się bardzo bolesny. Tymczasem furminator został stworzony do usuwania sierści przez przeciętnego człowieka i jest łatwy w obsłudze – wystarczy naciągnąć sierść i przejechać po włosie szczotką, by pozbyć się nadmiaru podszerstka. To genialne urządzenie, które zostało przetestowane – furminator usuwa do 90% więcej włosów niż standardowe szczotki. Ogranicza linienie i ułatwia życie z psem czy kotem pod jednym dachem.

Aby dobrać odpowiedni furminator dla psa, kieruj się długością sierści oraz wagą pupila.

Furminator – dla kogo?

Furminator jest przeznaczony dla wszystkich opiekunów zwierząt mających sierść złożoną z włosa okrywowego i podszerstka. Jest przeznaczony dla psów długowłosych i tych z krótką sierścią. Urządzenie ma za zadanie docierać właśnie do podszerstka. Stosowanie go więc u zwierząt posiadających tylko włosy okrywowe mija się z celem. Dla takich zwierząt wystarczająca bywa zwykła szczotka i codzienne wyczesywanie za jej pomocą długiej czy krótkiej sierści.

Do psów, które nie mają podszerstka, należą między innymi maltańczyk, bichon frise, nagi pies peruwiański, yorkshire terrier. Zwierzęta, które mają podszerstek, to na przykład husky, samojed, owczarek niemiecki czy border collie.

Furminator dla psa jest idealnym narzędziem dla zwierząt posiadających podszerstek. Bez względu na długość sierści stosowanie furminatora pomaga w utrzymaniu jej w nienagannym stanie. Ogranicza problem występowania psich włosów we wszystkich zakamarkach mieszkania pod warunkiem regularnego wyczesywania zwierzęcia. To też narzędzie dla kota, który będzie miał piękną i lśniącą sierść po użyciu furminatora, a Twoje mieszkanie będzie pozbawione wszechobecnych kłaczków. Zazwyczaj koty lubią czesanie z użyciem furminatora. Jeśli na początku Twój pupil się sprzeciwia, nie rób niczego na siłę. Przekonaj kota, na przykład głaskaniem i przysmakami.

Przeczytaj także: Samojed (samoyed) – co musisz wiedzieć o tej rasie psów?

Furminator jest przeznaczony dla wszystkich opiekunów zwierząt mających sierść złożoną z włosa okrywowego i podszerstka.

Furminator – jak używać? 5 praktycznych wskazówek

Podczas pielęgnacji sierści z użyciem furminatora zwierzę nie odczuwa żadnego bólu. Zapewnia to wspomniana wcześniej specjalna końcówka, która jest przeznaczona do zachowania odległości pomiędzy skórą a ostrzem. Żeby przekonać zwierzę do zabiegów z użyciem tego narzędzia, trzeba je najpierw odpowiednio oswoić z furminatorem. Ważne są szczególnie pierwsze sesje. Jako opiekun zaplanuj wszystko tak, by nie wystraszyć pupila.

Stałe pory zabiegów pielęgnacyjnych

Po pierwsze wybierz stałe pory, w jakich zajmiesz się pielęgnacją sierści zwierzęcia. Najlepiej, by były to godziny wieczorne, kiedy zarówno opiekun, jak i jego zwierzę, mogą się w pełni zrelaksować, a także zapewnić sobie odrobinę czasu, w jakim nikt nie będzie im przeszkadzał.

Częstotliwość używania furminatora

Używanie furminatora powinno się odbywać raz w tygodniu przez około 10 do 20 minut. Czasem dopuszczalne są dwa razy w tygodniu. Pamiętaj, że częstsze usuwanie włosów z podszerstka, może prowadzić do całkowitego usunięcia podszerstka. Co z kolei może doprowadzić do zaburzenia naturalnych procesów odpowiadających za termoizolację oraz ochronę ciała i skóry zwierzęcia.

Codzienne czesanie

Do zabiegów codziennych natomiast jak najbardziej zaleca się rozczesywanie zwierzęcej sierści. Codzienne wyczesywanie szczotką włosów zwierzęcia dodatkowo pomaga także usunąć martwe włosy. Oprócz usuwania podszerstka dochodzi do oczyszczenia zwierzęcia z zanieczyszczeń, na przykład kurzu. Kiedy przyzwyczaisz pupila do codziennych zabiegów z jego sierścią, pozwoli mu to znosić dobrze również furminator. Szczotka dla psa w tej wersji nie będzie dla niego przerażająca, a stanie się normalnym elementem pielęgnacji.

Pamiętaj, że przed użyciem furminatora trzeba każdorazowo rozczesać sierść oraz pozbawić ją kołtunów. Można kupić do tego celu także specjalne narzędzie. Jest nim furminator dla psa do rozczesywania kołtunów, który ma specjalnie regulowaną końcówkę. Jednym kliknięciem możesz ją przystosować do sierści zwierzęcia.

Przeczytaj także: Czesanie psa – jak dbać o sierść psa?

Furminator do krótkiej sierści sprawdzi się tak samo jak do długiej.

Zasady użycia furminatora

Kiedy sierść jest dokładnie rozczesana i pozbawiona kołtunów, wykonuj pociągłe, zdecydowane ruchy. Powinny być podobne do tych, jakie wykonujesz szczotką podczas czesania pupila. Ważny jest nacisk końcówką furminatora na skórę. Powinien on być umiarkowany. Zbyt mocny nacisk może zanadto zbliżyć ostrze do skóry i spowodować powstanie ran.

Ruchy furminatorem zawsze wykonuj z włosem, nigdy pod włos. Rozpoczynaj od głowy zwierzęcia. Później przenieś się na grzbiet. Zwłaszcza u zwierząt dopiero co oswajanych z furminatorem brzuch i łapy zostaw na koniec zabiegu. Na tych częściach ciała pupila należy także zmniejszyć nacisk narzędzia, aby nie zranić delikatnej skóry. Należy pamiętać, by nie czesać kilkukrotnie tego samego miejsca.

Usuń martwe włosy

Na grzebieniu końcówki furminatora za każdym pociągnięciem zbierają się martwe włosy podszerstka. Aby je usunąć, wystarczy wcisnąć przycisk umieszczony na górnej krawędzi narzędzia. Włosy natychmiast uwolnią się z grzebienia i opadną.

Jakie korzyści wynikają z używania furminatora?

Z używania furminatora wynikają oczywiste korzyści dla opiekunów zwierząt, dla domowników oraz dla pupili.

Korzyści dla zwierząt mają wpływ bezpośredni na stan ich skóry. Czesanie furminatorem pozwala pozbyć się nie tylko martwych włosów, lecz także wszelkiego rodzaju brudu. Sierść po użyciu akcesorium staje się lśniąca i gładka. Pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń z sierści eliminuje problemy skórne takie, jak łupież czy swędzenie.

Martwe, luźne włosy podszerstka, gdy zalegają pod włosami okrywowymi, mogą wzmóc linienie. Gdy je usuniesz, powodujesz nie tylko naturalną regulację procesu linienia, lecz także pozwalasz rosnąć nowym włosom na miejscu starych. Znacznie poprawia to kondycję całej sierści zwierzęcia oraz pomaga chronić ciało pupila przed zmianami temperatury i negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Regularne stosowanie narzędzia pomaga uporać się z włosami zwierzęcia, które potrafią zalegać we wszystkich miejscach mieszkania. Co daje furminator? Efekty to prostsze i szybsze sprzątanie domu oraz znacznie ułatwiona walka ze zwierzęcymi kłaczkami na ubraniach, a także zdrowo wyglądająca sierść u zwierzęcia.

Co daje furminator? Efekty to prostsze i szybsze sprzątanie domu oraz znacznie ułatwiona walka ze zwierzęcymi kłaczkami na ubraniach.

Furminator dla psa – znajdź odpowiedni w sklepie Apetete

Wiesz już więcej na temat akcesorium, jakim jest furminator – jak używać, jakie daje efekty i czy warto. Czas wybrać model dopasowany do potrzeb Twojego zwierzęcia.

Furminator XS długa sierść

To furminator do długiej sierści, przeznaczony dla niewielkich zwierząt, których waga ciała nie przekracza 4,5 kg. Jest wyposażony w przycisk FURejector – dzięki niemu błyskawicznie oczyścisz akcesorium z sierści. Ostrze narzędzia nie wymaga wymiany. W modelu wykorzystano technologię Skin Guard, która zapobiega wbijaniu się zębów w skórę. Furminator XS jest przeznaczony do sierści dłuższej niż 5 cm.

Furminator dla psa XS długa sierść

Furminator S długa sierść

To furminator dla psa długowłosego, którego sierść ma więcej niż 5 cm. Model jest dopasowany do zwierząt o wadze 4,5-9 kg. Furminator S pomaga stymulować naturalną produkcję łoju, co gwarantuje lśniącą sierść. Łatwe w użyciu akcesorium nie niszczy długiej sierści zwierzęcia i nie kaleczy czworonoga.

Furminator dla psa S długa sierść

Furminator M długa sierść

Narzędzie zaprojektowane przez specjalistów ma ergonomiczną rączkę, która zapobiega ślizganiu się akcesorium w dłoni. Furminator dla psa długowłosego jest przeznaczony dla czworonogów o wadze 9-23 kg. Model wykorzystuje technologię Skin Guard, co redukuje ryzyko wbijania się zębów w skórę. Furminator M sprawdzi się do sierści dłuższej niż 5 cm. Możesz zdecydować się też na model L, który jest przeznaczony dla zwierząt o wadze 23-41 kg.

Furminator dla psa M długa sierść

Furminator XS krótka sierść

Nie brakuje też rozwiązań dla zwierząt o krótszej sierści – o długości mniejszej niż 5 cm. Model ten wzmacnia mieszki włosowe i działa skuteczniej niż tradycyjna szczotka dla psa. Furminator redukuje linienie. Antypoślizgowa rączka zapewnia wygodę podczas stosowania. Furminator XS jest przeznaczony dla psów ras miniaturowych, które ważą mniej niż 4,5 kg.

Furminator dla psa XS krótka sierść

Furminator L krótka sierść

To kolejna propozycja dla posiadaczy krótszej sierści, ale ważących więcej. Furminator L sprawdzi się dla psów o masie ciała 23-41 kg. Długość ostrza jest dostosowana do sierści, a technologia Skin Guard zabezpiecza przed wbijaniem się zębów w skórę. Produkt sprawdzi się między innymi dla labradora.

Furminator dla psa L krótka sierść

Podczas pielęgnacji sierści pupila sprawdzi się typowa szczotka dla psa. Furminator jednak również jest potrzebny, jeśli Twój czworonożny przyjaciel ma podszerstek. Co daje furminator? Efekty są widoczne gołym okiem. Sierść wygląda na zdrową i zadbaną, a Ty masz mniej do sprzątania. Furminator do krótkiej sierści sprawdzi się tak samo jak do długiej. Jest doskonałym akcesorium do pielęgnacji zarówno psów, jak i kotów. Chcesz prawidłowo dbać o sierść zwierzaka? Zajrzyj do Apetete, gdzie znajdziesz oprócz furminatorów klasyczne szczotki pomocne na co dzień.

Odwiedź nasz sklep

Najciekawsze propozycje z naszego sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły