Myjnia dla psa

Myjnia dla psa czyli istnieje takie miejsce gdzie można wykąpać psa a potem nie trzeba sprzątać łazienki i zbierać brudnych plam z podłogi, w takim razie gdzie najlepiej wykąpać psa?

 

Myjnia dla psa czy to potrzebne?

W ostatnich latach da się zauważyć znaczny postęp w dziedzinie kynologii. Nie wiadomo co spowodowało tę rewolucje kynologiczne, czy to wpływ telewizji, zmniejszona możliwość rozrodcza naszego gatunku? Obecnie właściciele psów są bardziej świadomi niż kilka lat temu i więcej wagi przykładają do wychowania i pielęgnacji psa, dlatego coraz więcej udogodnień czeka na właścicieli psów. Dziś już nie dziwi takie miejsce jak basen dla psa czy myjnia dla psa, w której można wykąpać pupila za drobną opłatą w sprzyjających warunkach..

Myjnia dla psa - fanaberia czy pomoc?

Jeszcze 15 lat temu, aby wykąpać psa trzeba było używać szarego mydła, albo szamponów dla dzieci, bo te dla zwierząt były trudno dostępne. Obecnie z zakupem  produktów do higieny psa nie ma większego problemu. Dodatkowo jeśli właściciel chciałby uniknąć sprzątania łazienki po psie może skorzystać z usług psiego fryzjera, albo pójść z nim na myjnie! Tak, od kilku lat w Polce pojawiają się punkty samoobsługowe w których za niewielką opłatą można wykąpać psa.

Jak wygląda myjnia dla psa?

Myjnie zostały przygotowane pod okiem specjalistów, weterynarzy i behawiorystów. Zaprojektowano je w taki sposób, aby zminimalizować strach zwierzęcia przed kąpielą. Automaty zaopatrzono w pochylnie, która ułatwiają wejście do wanny. Ponadto zwykłą słuchawkę prysznicową zastąpiono urządzeniem, które nie wydaje nieprzyjemnych ultra dźwięków – słyszanych przez psy. W niektórych myjniach można wypożyczyć kombinezon do kąpieli psa. Chroni on nasze ubranie przed zachlapaniem. Dodatkowo odwiedzające psy czeka miła niespodzianka w postaci pojemnika ze smakołykami.

Z samoobsługowej myjni może korzystać każdy pies bez względu na wiek rasę. Usługa jest przygotowana na każdą kieszeń. Za tę przyjemność zapłacimy od 1 do 2 zł za 1 minutę kąpieli. Mycie średniego psa to przeciętnie wydatek rzędu 15-30 zł. Myjnie zaopatrzono we wszystkie niezbędne do pielęgnacji kosmetyki i sprzęty, ale zapomniano o ręcznikach. Dlatego każdy kto zechce wykąpać psa w automacie musi pamiętać aby swój zabrać.

Na razie wyprać psa możemy w Szczecinie, w  Jastrzębie Zdroju ul. Warszawska; w Nowym Tomyślu, niedaleko Poznania; w Krakowie przy ul. Piastowskiej 20; w Piaskach; myjniadlapsa.pl w Toruniu myjnia nazywa się Pupil i mieści się na ul. Śląskiego 6. W Radomiu działa Pupilwash. Pierwsza myjnia powstała w Koninie w woj. wielkopolskim.... W Warszawie taka myjnia została niestety zamknięta do odwołania...

Powyższa lista jest oczywiście znacznie dłuższa i zapewne będzie uzupełniana o nowe pozycje.

Aktualnie brak komentarzy

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
pies z nadwagą
Otyły pies jak dbać?

Otyły pies jak dbać? Otyłość sama w sobie jest chorobą oraz sprzyja  w rozwoju innych schorzeń układu ruchu, serca. Pies...

Zamknij