Test – Furminator jak z niego korzystać?

Furminator to urządzenie, które staje się coraz bardziej popularne, choć wciąż budzi wiele emocji. Większość zadowolonych użytkowników twierdzi, że to niezwykle skuteczny sposób na sierść a dokładniej na pozbycie się jej z mieszkania, zaś nieprzychylne opinie wynikają z tego, że ludzie nie wiedzą jak używać furminatora i często robią to nieprawidłowo. Spróbujemy więc wyjaśnić:

 • Czym jest furminator?
 • Jak działa furminator?
 • Jak używać furminatora prawidłowo.
 • Podzielimy się naszymi wrażeniami z wieloletniego testowania produktu. 

Co to jest furminator?

Furminator dla psa i kota to wynalazek Angie Porter, która jest specjalistką w dziedzinie groomingu – psiego i kociego fryzjerstwa. Przyrząd ten służy do usuwania podszerstka. Jest wiec niezwykle skutecznym narzędziem zarówno do domowej, jak i profesjonalnej pielęgnacji zwierząt, które posiadają podszerstek – czyli warstwa tzw. puchu – włosów znajdujących się pod włosami okrywowymi, które pełnią rolę płaszcza ochronnego: izolując ciepło, zimno.

jak korzystać z furminatora Jak pozbyć się niechcianego włosa?

Przemierzając ulicę, nietrudno wyróżnić spośród tłumu właścicieli psów i kotów. To co ich wyróżnia, to oczywiście, poza pozytywnym nastawieniem – jest ubranie pokryte sierścią 🙂  Te kępki włosów, które przyklejają się do naszych ubrań to własnie jest podszerstek, czyli  martwy włos gubiony w czasie linienia przez psy i koty. To on zalega na podłodze, wbija się w dywany, narzuty i fruwa wszędzie dookoła. Co gorsza to właśnie w nim żyją roztocza, które wywołują alergie. Standardowe szczotki do ubrań i mebli są pomocne ale na dłuższą metę warto  poszukać rozwiązania u źródła linienia – czyli na psie.  Takim świetnym pomocnikiem i pogromcą psiego włosa jest właśnie furminator – to on wyczesuje 90% podszerstka, eliminując linienie i latające włosy po mieszkaniu.

jak wygląda furminatorJak zbudowany jest furminator?

Budowa urządzenia jest stosunkowo prosta. Przyrząd składa się z wyprofilowanej rączki, obitej gumą po to by utrzymać stabilny uchwyt, by przyrząd się nie ślizgał. Dodatkowo rączka jest wyprofilowana – idealnie pasuje do dłoni. Na końcu rączki umieszczony jest stalowy grzebień z ząbkami. Wielkość furminatora i rozstaw ząbków jest zależny od długości włosa psa i jego wagi. Furminatora część główna – ząbki zostały wykonany ze stali nierdzewnej, więc można go myć i dezynfekować. Dodatkowo posiada specjalną nakładkę na ząbki – która chroni ostrze przed stępieniem. Oryginalny furminator ( taki jak na zdjęciu) posiada przycisk – tzw. fur rejector, który ułatwia usunięcie zebranego włosia ze szczotki.

jak używać furminatora?Jak używać furminatora?

 • Skórę delikatnie naciągamy, ponieważ furminator ma ostre ząbki i na „fałdce” może ją uszkodzić.
 • Przesuwamy furminator z włosem, krótkimi, energicznymi ruchami.
 • Przyrząd trzymamy prostopadle do skóry, nie dociskając zbyt mocno.
 • Nie czeszemy kilkukrotnie tego samego miejsca!

O czym należy pamiętać?

Furminator nie jest zwykłą szczotką do rozczesywania sierści i do tego nie służy! Jego działanie można porównać do noża trymerskiego, który usuwa martwy włos. Jest zdecydowanie bardziej bezpieczny dla psa  i prostszy w obsłudze. Groomerzy  uważają, że obsługa trymera/ noża trymerskiego wymaga wprawy i wiedzy.  Nożem trymerskim można psa łatwo skaleczyć, a nawet uszkodzić mu mieszki włosowe – wówczas zabieg staje się bardzo bolesny. Tymczasem furminator  został stworzony dla przeciętnego człowieka i jest łatwy w obsłudze – wystarczy naciągnąć sierść i przejechać po włosie szczotką by pozbyć się nadmiaru podszerstka. To genialne urządzenie, które zostało dla was przetestowane – usuwa do 90% więcej włosów niż standardowe szczotki. Ogranicza linienie i ułatwia życie z psem, kotem  pod jednym dachem.

Warunek jest jeden – należy używać oryginalnego furminatora: ten prawdziwy posiada hologram na opakowaniu.

Zalety:

 • Mniej latającej sierści.
 • Można znowu zacząć nosić czarne ubrania 🙂
 • Mniej sierści na ubraniach.
 • Długa żywotność – mój furminator mam już  5 lat i nadal czesze tak samo jak na początku.
 • Gwarancja producenta.
 • Zdecydowanie ogranicza linienie.
 • Mniej zużytych rolek do ubrań .

Za zdjęcia dziękujemy @FB – Pieskograf by Katarzyna Adamów.

 

Zapraszamy do sprawdzenia pozostałych testów produktów:

Test karmy Brit Care Sensitive

TEST produktu- Brit care lets bite chipsy kurczakowe

Szelki Patento Pet – test Rico

Oceń nasz tekst
[Wynik: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły