Karma dla psa Brit Care Sensitive
Rico testuje nową karmę Brit Care Sensitive. Pokarm przeznaczony dla psów średnich i dużych ras o delikatnej skórze. Dlaczego wybraliśmy tę karmę jako nasz główny posiłek. Znaczy, psa 🙂 jak karma dla psa Brit wypadła w testach mojego psa, o tym przeczytacie w dalszej części wpisu.
Dlaczego wybraliśmy karmę Brit?
- Cena – Karma Brit Care jest dużo tańsza od innych bez zbożowych produktów dostępnych na rynku zoologicznym. Karmy Brit swoją niską cenę zawdzięczają niskim kosztom transportu, bowiem jest to produkt pochodzący od sąsiada – z Czech.
- Przychylna opinia użytkowników. W ostatnich tygodniach miałam okazję uczestniczyć w imprezach dla psiarzy. Podczas nich właściciele psów mogą wymieniać się informacjami dotyczącymi wychowania oraz żywienia psów. Okazało się, że większość znajomych mi psiarzy stosuje u psów z powodzeniem karmę Brit Care.
- Karma nie zawiera zbóż ani kukurydzy!
Ostatni trend w żywieniu psów, mówi że kukurydza w karmie to samo zło, skąd taka opinia?
Udowodniono, że kukurydza u większości psów wywołuje alergie. Ponadto zawiera 60-70% skrobi, 4-8% tłuszczu. Podczas przetwarzania skrobia ulega rozpadowi do cukrów prostych. W efekcie czego w diecie psa karmionego kukurydzą jest za dużo cukru, a ten jak wiadomo jest przyczyną nadwagi. Uważa się, że jest ona bogata w tyrozynę, która jest prekursorem noradrenaliny, która przeszkadza w produkcji serotoniny – tzw. hormonu szczęścia. Z tego wniosek, że spożywanie kukurydzy przez psy może przyczyniać się do powstawania zaburzeń behawioralnych na tle lękowym. Dlaczego więc większości karm stosuje się kukurydzę? Bo jest tanim wypełniaczem, na długo pozostawia w żołądku psa mylne uczucie sytości. Jest dobrym źródłem witaminy E i C, betakarotenu. Dietetycy żywieniowi polecają karmy bez zbożowe i bez kukurydzy bowiem charakteryzują się wysoką zawartością białka zwierzęcego, który jest materiałem budulcowym a także energetycznym dla organizmu zwierzęcia. Po krótkim wstępie na temat szkodliwości działania kukurydzy pora na test Brit Care.
Karma dla psa Brit Care Sensitive skład
Na początek skład karmy: mączka mięsna z łososia 35 – 45%, mączka ziemniaczana, zmielony ryż, tłuszcz drobiowy (konserwowany tokoferolem), olej z łososia, naturalny aromat, otręby ryżowe, suszona pulpa buraczana, drożdże browarniane, suszone jaja, ekstrakt z Jukki Schidigera, suszone jabłka, minerały, chlorowodorek glukozaminy, siarczan chondroityny, DL-metionina, L-lizyna, mannano-oligosacharydy, fructo-oligosacharydy, pięciowodny siarczan miedzi, niacyna, pantotenian wapnia, kwas foliowy, chlorek choliny, biotyna, witamina A, witamina D3, witamina E.
Dodatkowe plusy Karma dla psa Brit Care Sensitive
- Jest smaczna! Rico z apetytem zajada chrupki Brita, są one na tyle uniwersalne, że można je podawać zarówno małym jak i średnim psom. Dla dużych się nie nadają bo są zbyt małe i nie spełniają swojej funkcji ścierania zębów.
- Szczelne opakowanie karmy, które pozwala na ponowne zamknięcie karmy. To bardzo duże udogodnienie, bowiem nie trzeba karmy przesypywać do pojemników, a i tak utrzyma swoją świeżość i smakowity zapach na długo.
- Pies nie drapie się i nie wylizuje.
- Dobre stolce po karmie. Kupy są zdrowe bez naleciałości biegunkowych. Nie są też zbyt duże, bo to mogłoby oznaczać, że zwierzę nie przyswaja pokarmu.
- Sierść jest błyszcząca i mniej łamliwa. W karmie Brit Care znajduje się odpowiednia ilość kwasów tłuszczowych, które odpowiadają za kondycję włosa oraz skóry.
- Pies nie ma wzdęć.
- Pies nie czuje się ociężały, chętniej współpracuje na zajęciach oraz bawi się na spacerach.
Ogólna ocena produktu na 5. Nie dostanie 6, według mnie: 15% tłuszczu to jednak za dużo, zwłaszcza że Rico jako kastrat ma tendencję do tycia.
Jednak z czystym sumieniem po naszym miesięcznym teście stwierdzam, że karma Brit jest godna polecenia.
Najciekawsze propozycje z naszego sklepu