Vet Expert test szamponów dla psów

Według zaleceń WHO ( w związku z koronawirusem ) należy unikać zatłoczonych miejsc wobec tego zabrałam psy na wycieczkę do lasu. Na miejscu okazało się, że na genialny pomysł odpoczynku na łonie natury wpadło 10 innych psiarzy… Akurat w moim lesie, co za pech.. chcąc uniknąć radosnych tłumów,  skręciliśmy w bok i psy wpadły prosto do rzeczki. Nie trudno się domyśleć, że wycieczka skończyła się kąpielą pupili. Wobec tego wykorzystaliśmy brudne psy do testów szamponów Vet Expert. Jaki był efekt czy psy były czyste, jak pachną szampony. czy drażnią oczy?

Szampony dla psów

Szampony dla psów różnych typów, w tle testerzy: Rudy z długą sierścią wymagającą regeneracji -Lumi ma białą sierść i kręconą dla niego odpowiedni będzie szampon biały – kręcony, a Skiper to prawie terrier  o czarnej maści -dla niego szampon czarny, fot. Pieskograf

 

test szamponów przez 3 różne psy

Test szamponów przez 3 różne psy, fot. Pieskograf

Czy psy lubią się kąpać?

Retrievery i inne wodołazy, bardzo chętnie się kąpie ale nie w wannie. Myślę, że dla psa kąpiel jest mało przyjemna, ze względu na zapachy kosmetyków. Jak wiemy zwierzęta preferują inne perfumy…Nie koniecznie pachnące lawendą czy fiołkami. Jeśli ktoś wpadłby kiedyś na szampon o zapachu wiewiórki, albo innego leśnego zwierzątka to myślę, że moja ekipa chętniej by poddawała się zabiegom.

pies w kąpieli

Lumi nie wygląda na zachwyconego

Co to za Szampony?

Vet Expert ten sam producent od leków i psiej świetnej karmy Raw Paleo. Przygotował linie 6 szamponów dla psów, odpowiednio do jasnej, ciemnej sierści, dla szczeniąt, regenerująca, do kręconej

szampon dla psów o białej sierści

Lumi to pies w typie Pumiego ma wobec tego jasną sierść i kręconą, ale skłonną do podrażnień po szamponie dla białych ras o dziwo nie miał żadnej wysypki, fot. Pieskograf

Test White szampon

Ocena zapachu: Szampon pachnie aptecznie, ale nie natrętnie wobec tego nie drażni psa. Po kąpieli pies nie ma zapachu, co jest bardzo ważne, bo mam psa alergika – Lumi

szampon dla psów

Jak wygląda szampon dla białej sierści? – jest niebieski, czy to znaczy że Lumi będzie znowu biały?

Skład – bez SLS, parabenów i silikonów, kolorantów – naturalny szampon dla psów – świetny skład, czego dowodem jest brak wysypki po kąpieli u mojego białego alergika.

butelka vet expert

Szampon posiada dozownik, a do tego ma wąską butelkę dzięki czemu jest łatwy w obsłudze, to ważne gdy mamy psa co nie lubi kąpieli, fot. Pieskograf

Konsystencja – jak widać na zdjęciu – szampon jest bardzo wydajny, dobrze się pieni

szampon dla psa - pies w kąpieli

Skiper nie ma zachwyconej miny, bo nie lubi kąpieli – na zdjęciu szampon Black do czarnej sierści i balsam do łapek, idealny do pielęgnacji skóry na łapkach nie tylko zimą

butelka – bardzo podręczna, nie ma jakiś wymyślnych zbyt okrągłych kształtów, dzięki czemu łatwo ją chwycić. To ważne kiedy kąpie się psy, a one tego nie lubią. Wówczas trzeba w jednym ręku trzymać szampon a w drugim psa za obroże by nie uciekł z wanny  – zbyt duże butelki uniemożliwiają takie manewrowanie. Przez co jestem zmuszona przelewać do mniejszych butli. Kiedy nie prowadzi się salonu groomerskiego taka butelka starczy na rok!

efekt: Spójrzcie sami, sierść łatwa do rozczesania i czysta, może nie ma efektu super bieli, ale mój pies chyba nigdy nie był super biały. Najważniejsze, że szampon go nie uczulił. To zapewne dzięki łagodzącym dodatkom anatolinie i panthenolu. Ogólnie szampon oceniam na 5 i pewnie jak się skończy, kupię nową butelkę.

pies po kąpieli

Lumi po kąpieli – biała sierść i puszysta jak u szczeniaczka

Test szamponu do ciemnej sierści: Black 

Wszystkie 5 szamponów Vet Expert ma taką samą małą i podręczną butelkę o wąskim kształcie walca. Odnośnie zapachu szamponu Black to można go ocenić jako delikatny, apteczny zapach. jednak zapach odpowiadał psu bo nie rzucał się w czasie kąpieli. Oceniamy również skład szamponu na bardzo dobry bo brak w nim SLS, parabenów, i innych szkodliwych, wysuszających substancji. W efekcie pies po kąpieli wyglądał jak prosto z salonu, świeży, czysty i nie pachnący błotem – to duża odmiana dla psa, który zawsze wygląda jakby był brudny. Szorstko włose tak już mają, że bardziej bagiennego psa przypominają niż kanapowca.

pies w kąpieli

Skiper prezentuje tu wszystkie szampony od lewej czarny black, dla sierści kręconej, regenerujący i biały jednak my kąpaliśmy go tylko w Black, fot. Pieskograf

Szampon dla szczeniąt

Szampon dla szczeniąt przetestowała dla nas Falbanka. Być może kojarzycie suczkę z testów karmy Raw Paleo dla szczeniąt. Suczka należy do Retrieverów dlatego dla niej kąpiel nie jest problemem. Co do wyników testów:

Ocena zapachu – szampon dla szczeniąt pachnie ładnie, naturalnie, można powiedzieć że nie ma zapachu intensywnego. Pachnie najmniej spośród wszystkich szamponów Vet Expert, które miałam okazję wąchać.

Konsystencja – delikatna, łatwo się pieni wobec tego starczy na dłużej. Co najważniejsze producent zapewnia, że jest dermokosmetykiem. Wobec tego ma łagodne substancje myjące, nie wywołuje podrażnień.

Efekt: Idealny do wrażliwej sierści, czyli dla szczeniaków. Falbanka ocenia szampon na 5, choć zamiast testowania szamponów wolałaby próbować zabawki… W końcu to Retriever, a ich ulubioną czynnością jest aportowanie i noszenie.

Toller test szamponów Vet Expert

fot, Jarosław Brzeziński – Falbanka testuje

Oferta Vet Expert

W ofercie marki weterynaryjnej vet expert znajdziecie również szampony reapair – regenerujący, matowy zniszczony włos, szampony dla kręconej sierści oraz balsamy do łap, oczu, uszu – niedługo na naszym blogu recenzja innych produktów VET Expert. polubiliśmy tę markę,  pisząc my mam na myśli moich psich kumpli oraz zapsionych w sieci: świetnych fotografów: Pieskograf K. Adamów oraz J. Brzeziński za którym bardzo dziękuję za piękne zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły