KARMA KOEMA 90% MIĘSA   Sprawdź teraz » 

Pethomer

Kalendarz adwentowy dla psa. Jak go zrobić?

Nadchodzące święta nastrajają Cię do przygotowywania prezentów? W takim razie na pewno ucieszy Cię fakt, że możesz samodzielnie przygotować kalendarz adwentowy dla psa. Na czym to polega i jak się w ogóle do tego zabrać? Sprawdź!

Gotowe kalendarze adwentowe dla psów można kupić w większości sklepów zoologicznych, jednak nie zawsze są dobre dla każdego pupila. Mogą na przykład zawierać przysmaki, które są kiepskiej jakości albo mają nieznany skład. Nie nadają się dla psów z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi. Zresztą, nie każdy pies lubi przysmaki – te wybredne na pewno wolą zabawki, zarówno do samodzielnego zajęcia czasu, jak i zabawy z właścicielem. Dlatego warto samodzielnie przygotować kalendarz adwentowy. Pies na pewno będzie zachwycony!

Promocja dla psa

Czy wiesz, że możesz samodzielnie wykonać kalendarz adwentowy dla psa?

Koncepcja kalendarza adwentowego znana jest już z XIX wieku, kiedy na terenie Niemiec powstawały pierwsze tego typu kalendarze. Wówczas miały one formę wieńców, na których wieszano woreczki z niespodziankami. Na samym początku XX wieku kalendarze, oczywiście z motywami religijnymi, zaczęto drukować w formie zegara z dwudziestoma czterema godzinami. Część z nich miała na przykład mechanizmy, które samodzielnie otwierały okienka o konkretnej porze. Inne wymagały wciśnięcia odpowiednich przycisków – aby je znaleźć, trzeba była rozwiązać zagadkę.

Z czasem rozpowszechniały się kalendarze religijne, a potem te, w których umieszczano słodkości. W ostatnich latach jednak temat ten przeniósł się też na grunt świecki. Od tej pory nie tylko istnieją kalendarze, które zawierają na przykład kosmetyki, ale również takie przeznaczone dla zwierząt, w tym psów. Z tradycyjnymi wersjami łączy je przede wszystkim to, że zawierają dwadzieścia cztery okienka albo paczuszki, w których schowane są różne drobne niespodzianki. Każde pole ma swój numer i ma być otwarte dokładnie tego samego dnia. Ostatnie z nich otwierane jest w dniu Wigilii.

Komercyjny kalendarz adwentowy dla psa jest ciekawym pomysłem na prezent, jednak o wiele lepiej jest wykonać taką rzecz samodzielnie. Dlaczego? Przede wszystkim, nie jest to trudne – każdy sobie z tym poradzi, nawet jeśli nie ma specjalnych zdolności manualnych. Po drugie, Ty najlepiej znasz swojego psa – wiesz, co lubi, czy preferuje smakołyki, czy raczej zabawki. W ten sposób trafisz w jego gust i sprawisz, że faktycznie niespodzianka spotka się z jego pozytywną reakcją.

Jest jeszcze jeden powodów, dla którego warto przygotować własny kalendarz adwentowy – psy mogą pokochać nie tylko upominki, ale również ich rozpakowywanie! Wiele czworonogów rozładowuje swoją frustrację i emocje przy darciu papieru albo rozrywaniu opakowań. Gdy wiesz, z jakich materiałów wykonany jest dany produkt, możesz psu bezpiecznie pozwolić na jego samodzielne otwarcie. Pamiętaj, że kalendarz adwentowy dla szczeniaka czy psa dorosłego to również świetny sposób na przeprowadzenie inteligentnej gry węchowej. Twój pies to pokocha!

Pies przy choince

Jak zrobić kalendarz adwentowy dla psa z zabawkami?

Oto prosta instrukcja, dzięki której dowiesz się, jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru, a także niepotrzebnych pudełek. Sprawdź!

Zadbaj o opakowanie

Aby przygotować kalendarz adwentowy dla psa, potrzebujesz przede wszystkim materiałów do stworzenia odpowiednich opakowań. Nadadzą się do tego pudełka pochodzące z recyklingu – zwłaszcza gdy masz większego psa, więc nawet proste zabawki są po prostu duże – a także papier, w który schowasz pozostałe produkty. Do tego potrzebujesz nożyczek, wstążki, a także markera, aby oznaczyć każdy z produktów.

Czy używać wstążek i sznurków? Tutaj zdania są podzielone. Jeśli chcesz, aby kalendarze dla psów rozpakowywały one same, to zdecydowanie bezpieczniej będzie unikać takich rozwiązań. Postaw wówczas na nietoksyczny, ekologiczny klej albo sprawdź, czy jest możliwość zapakowania upominków tak, aby w ogóle nie trzeba było ich w żaden sposób zabezpieczać. Niektóre metody pakowania na to pozwalają, jednak potrzeba do tego nieco wyobraźni przestrzennej i umiejętności manualnych.

Z uwagi na to, że pies raczej nie przestrzega zasad i prawdopodobnie chciałby dobrać się do wszystkich prezentów naraz, warto zapakować każdy osobno. Wtedy możesz zaoferować psu jeden, odpowiedni, dziennie. On będzie miał mnóstwo zabawy z jego otwieraniem, a Ty zyskasz pewność, że otworzy tylko jeden prezent – a nie wszystkie naraz!

Pies z pudełkiem

Dobierz zabawki!

Teraz pozostaje jeszcze wybrać odpowiednie upominki! Najlepiej sprawdzą się takie zabawki, którymi Twój pies faktycznie lubi się bawić. Na przykład piłki dla psa mogą być doskonałym wyborem – wystarczy, że dopasujesz je do rozmiaru czworonoga. Na pewno znajdziesz zarówno takie, które będą idealne do aportu, jak i te przeznaczone do podawania w nich smakołyków. Pamiętaj tylko, aby dopasować je rozmiarem!

Jeśli przygotowujesz kalendarz adwentowy dla szczeniaka, wybierz zabawki dla szczeniąt – miękkie, przyjazne zwłaszcza w okresie wymiany zębów, a przy okazji pozwalające na rozwój szczenięcego umysłu i ciała. Co więcej, zazwyczaj produkty dla szczeniąt są również bezpieczne w razie próby zjedzenia. Nie będziesz ryzykować, że zaszkodzisz swojemu szczeniakowi, próbując zrobić mu przyjemność.

Zabawki dla psa

Kalendarze adwentowe dla psów – to musisz wiedzieć!

Nie zapominaj, że samo przygotowanie kalendarza to jeszcze nie wszystko. Bierz pod uwagę, że niektóre paczki mogą zawierać zupełnie inne rzeczy niż tylko zwykłe zabawki. Co więcej, musisz też dbać o bezpieczeństwo całej akcji oraz o to, aby była ona komfortowa dla wszystkich stron. Oto kilka podpowiedzi, które warto brać pod uwagę, jeśli planujesz przygotować kalendarze adwentowe dla psów.

Pilnuj paczek!

Chcesz przygotować piękne ozdoby jako kalendarz adwentowy? Psy prawdopodobnie nie podzielają Twojego podejścia! Jeśli chciałeś powiesić paczki w widocznym miejscu, do którego Twoje czworonogi mają dostęp, musisz liczyć się ze zniszczeniem dekoracji. Pamiętaj, że pies nie wie, na czym polega konkretnie idea tej zabawy. To Ty tutaj jesteś szefem i musisz rozdzielać wszystkie paczki tak, aby było sprawiedliwie.

Kalendarz adwentowy – nie tylko zabawki

Nie interesuje Cię kalendarz adwentowy dla psa z zabawkami, bo Twój pupil ma ich bardzo dużo albo wręcz przeciwnie – niechętnie się nimi bawi? To na szczęście nie jest jedyna z dostępnych opcji! Przede wszystkim możesz postawić na przygotowanie jednego pola, które będzie swego rodzaju zobowiązaniem z Twojej strony. W jednym z okienek umieść karteczkę z wyzwaniem, na przykład odnośnie zabrania psa na długi, zimowy spacer. W ten sposób spędzisz ze swoim pupilem czas, a w rezultacie on na pewno doceni tego rodzaju prezent. To też świetny sposób na nawiązanie i wzmocnienie więzi między Wami!

Oczywiście, zawsze sprawdzoną alternatywą dla zabawek są przysmaki dla psów. Problemem jest to, że wiele z nich pakowanych jest w bardzo duże opakowania. Co w takim przypadku zrobić? Najlepiej kupić przysmaki w większym opakowaniu, które zamykane jest strunowo, tak jak Carnilove Mackerel with Raspberris Crunchy Snack 200g. Potem otworzysz je tuż przed dniem, kiedy smakołyki będą miały trafić do paczki, a resztę szczelnie zamkniesz. Możesz wykorzystać je do prezentu na gwiazdkę albo po prostu podawać psu w formie przysmaków i nagród w trakcie treningu.

Jeśli Twój pies zawsze je suchą karmę, ciekawą alternatywę dla przysmaków będzie stanowić na przykład mokra karma. Przede wszystkim wybierz jednak produkt wysokiej jakości, w którym nie brakuje produktów pochodzenia zwierzęcego. W ten sposób Twój pupil na pewno będzie zadowolony, a przy okazji prezent wyjdzie mu na zdrowie. Takie małe puszki z przysmakami jak Farmina N&D Ocean Dog 140g x 12 sprawdzą się w tym przypadku wręcz idealnie! Wystarczą na jeden posiłek albo przekąskę dla psa, na pewno urozmaicą jego menu, a przy okazji zapewnią nieco przyjemnych smaków.

Pies na łóżku z prezentem

Zadbaj o bezpieczeństwo pupila

Jak zostało już wspomniane, kalendarze dla psów powinny być przede wszystkim dla nich bezpieczne. Jeśli decydujesz się na wykorzystanie jakichś materiałów, sprawdź, czy – jeśli pies je przypadkowo zje – nie będzie to stanowiło dla niego żadnego zagrożenia. Zrezygnuj raczej z rozmaitych dodatków typu sznurki czy folie, zwłaszcza jeśli przygotowujesz kalendarz adwentowy dla szczeniaka. W jego przypadku prawdopodobieństwo zjedzenia elementów jest szczególnie wysokie! 

Do zrobienia kalendarza wykorzystujesz klej czy flamastry? Sprawdź, czy nie są szkodliwe w razie zjedzenia czy polizania. Wybieraj produkty nietoksyczne, najlepiej takie, które przeznaczone są też dla dzieci. W ten sposób zyskasz pewność, że nie zaszkodzą również Twojemu pupilowi. Stawiaj na rozwiązania znanych marek, aby nie ryzykować choroby pupila tuż po tym, jak próbowałeś zrobić mu niespodziankę!

Prezent dla pupila

Jeśli masz w domu również inne osoby albo zwierzęta, uważaj na ich kalendarz adwentowy. Pies prawdopodobnie będzie próbował dobrać się do słodkości, które są zamknięte w książkowej wersji kalendarza Twojego dziecka. W rezultacie może skończyć się to nie tylko łzami malucha, ale i nerwami w poczekalni u lekarza weterynarii. Bierz pod uwagę, że zazwyczaj słodkości w kalendarzach są toksyczne dla psów, czy to z uwagi na zawartość czekolady, kakao, czy nawet ksylitolu – w wersji teoretycznie zdrowszej dla człowieka.

Wiesz już, jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru – jego rozpakowywanie to dla wielu czworonogów dodatkowa porcja zabawy. Jeśli jednak Twój pies ma w nawyku rozdzierać gazety czy papiery, a potem… je zjadać – to raczej pozwól mu otworzyć opakowanie i zabierz je do wyrzucenia. Pies zajmie się zabawką albo przysmakami, dlatego nie powinien mieć problemu z oddaniem garści papierów. W ten sposób uchronisz go natomiast przed niestrawnością.

  • A to historia! – Nie masz weny albo czasu na samodzielne przygotowanie kalendarza? W takim przypadku możesz kupić gotowy produkt! Upewnij się tylko, że jego producent oferuje akcesoria lub smakołyki wysokiej jakości, bo to jest najważniejsze w tym aspekcie. Możesz też zlecić przygotowanie tego rodzaju dodatku czy prezentu firmie, która zajmuje się rękodziełem albo wykonuje akcesoria czy przysmaki dla psów. Niektóre marki mają taką opcję w swojej ofercie.

Kalendarz adwentowy dla psa

Kalendarze adwentowe kojarzą się głównie z formatem dużej książki przeznaczonej dla dzieci, wypełnionej średniej jakości słodyczami. Teraz jednak świeckie wersje takich upominków nadają się również dla zwierząt domowych. Możesz kupić już gotowe rozwiązania, co jest dobrym wyborem, jeśli nie masz czasu albo pomysłu na samodzielne przygotowanie upominków. Jeśli jednak jest inaczej, a chcesz sprawić swojemu psu nieco przyjemności – zdecydowanie postaw na samodzielne wykonanie kalendarza. W ten sposób nie tylko masz pewność, co się w nim znajduje, ale i wiesz, że Twój pies będzie z tego zadowolony.

Jeśli przygotowujesz własny kalendarz adwentowy dla psa, na początek usiądź z kartką papieru i zastanów się, co chcesz w nim umieścić. W ten sposób o wiele łatwiej będzie Ci rozplanować ułożenie prezentów w formie zabawek czy smakołyków. Potem zastanów się, jak zapakować całość, aby rozpakowywanie również sprawiały psu przyjemność. Wszystkie upominki dla swojego czworonoga znajdziesz w sklepie Apetete. A może masz porady odnośnie przygotowywania takiego kalendarza dla psa? Jeśli tak, podziel się nimi z innymi czytelnikami w komentarzu! Być może pomożesz komuś w stworzeniu prezentu dla jego czworonoga!

 

Najciekawsze propozycje z naszego sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły