Karma mokra dla kota

Karma mokra dla kota to coraz częściej stosowany sposób żywienia wszystkich kotów. Czy warto dawać mokrą karmę dla kota oraz na co zwracać uwagę przy doborze karmy dla kota.

Przeczytacie w naszym mini podręczniku – czytaj dalej a dowiesz się, co robić aby Twój kot dłużej cieszył się doskonałym zdrowiem!

Czy karma mokra dla kota jest lepsza od suchej?

Karma mokra dla kota może być lepsza niż sucha, ponieważ zapewnia dodatkową wodę. Działa podobnie jak w przypadku, gdy kot zjada „surową” ofiarę na wolności. Mokra karma dla kota jest źródłem wody. To bardzo istotne zwłaszcza, że koty mają tendencję do unikania picia wody z miski.  Uważa się, że właśnie dodawanie mokrej karmy dla kotów jest najlepszym sposobem na przemycenie płynów do posiłku kota.

Ogólnie rzecz biorąc, mokra karma z podstawowym źródłem mięsa jest bardziej podobna do naturalnej diety kota niż sucha karma. Ponadto koty nie muszą pić tyle świeżej wody, jeśli jedzą karmę z puszki. Dlatego warto by w każdej diecie kota znalazło się miejsce na mokrą karmę! Ważne jest by dawać tyle do miski, aby kot mógł zjeść swoją porcję przy pierwszym podejściu.

Dlaczego koty nie lubią pić wody z miski?

Czy wiesz, że koty na wolności czerpią wodę wraz z pożywieniem? Dlatego tak trudno jest namówić kota do wypicia jej prosto z miski, po prostu jest to nie naturalne i mało wiarygodne źródło płynów (wg. kota) Poza tym koty nie odczuwają pragnienia, a podawanie suchej karmy pełnej soli, również nie wpływa na zmianę nastawienia do picia. Weterynarze ostrzegają, że przy długotrwałym żywieniu wyłącznie suchą karmą bez odpowiedniego nawodnienia – Twój kot zachoruje na zapalenie pęcherza moczowego, czy choroby nerek! Jeśli chcesz skutecznie zapobiegać odwodnieniu kota – to proponuje zastosowanie diety mieszanej tzw. sucha + mokra karma. Idealnym sposobem na podawanie wody, jest fontanna dla kota. Znajdziesz ją tutaj: 

karma mokra dla kota - fontanna

Mokra karma dla kota zalety

Karma sucha dla kota może zawierać zbyt wysoki procent węglowodanów. Natomiast koty powinny otrzymywać przede wszystkim mięsne produkty. W naturze węglowodany stanowią zaledwie 3-5 procent porcji żywnościowej i są one pozyskane głównie w postaci trawionej materii roślinnej z żołądka ofiar.

Jak zachęcić kota do jedzenia mokrej karmy

Zdarza się, że kot wychowany na suchej karmie wcale nie chce jeść mokrej, zdrowej strawy. Co wtedy robić? Najprostszym sposobem jest delikatne podgrzanie karmy mokrej, co spowoduje zwiększenie jej atrakcyjności. Ewentualnie by przyzwyczaić kota do mokrej karmy,  można mieszać ją z suchą karmą, albo smakołykami. Polecamy Toppery do polewania karmy, to apetyczne sosy, które zmienią na lepsze smak posiłku kota:

karma mokra dla kota - przysmak do podania

Jakie są rodzaje karmy mokrej dla kota

Karmy mokre dla kotów możesz kupić w  puszkach, saszetkach, na tackach, a także w formie pasztetów, musów, czy kawałków mięs. Również karmy mokre różnią się między sobą konsystencją, do wyboru pasztet, albo kawałki mięsa w galaretce, rosole. Dokładna wyszukiwarka produktów na stronie sklepu zoologicznego apetete pozwoli dobrać odpowiedni produkt do potrzeb Twojego mruczącego towarzysza.

Karma mokra z kotemkarma mokra dla kota fitmin

O czym należy pamiętać?

Dobra karma decyduje o stanie zdrowia Twojego mruczka, dlatego wybieraj tylko sprawdzone produkty z odpowiednią ilością mięsa, najlepiej bezzbożowe!

Oceń nasz tekst
[Wynik: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły