Pies z filmu „Maska” – co nas w nim urzekło?
Produkcje ze zwierzakami w roli głównej rozczulają Cię jak żadne inne? W takim razie koniecznie musisz poznać Milo. Pies z filmu „Maska” skradł serca widzów na całym świecie. Przekonaj się dlaczego!
Czy wiesz, że…
Czworonożni przyjaciele mają naprawdę wiele talentów. Są doskonałymi towarzyszami dobrej zabawy, wiernymi przyjaciółmi oraz odpowiedzialnymi stróżami. Co ciekawe, niektórzy z nich świetnie odnajdują się w branży filmowej! Zwierzęta coraz częściej można zobaczyć na wielkich ekranach już nie tylko jako statystów, ale pełnoprawnych bohaterów. Ogromny sukces w Hollywood osiągnął na przykład pies z filmu „Maska”. Rasa Jack Russell terrier, której Milo jest przedstawicielem, bezbłędnie radzi sobie z każdym powierzonym jej zadaniem. Dowiedzmy się zatem więcej o tej ponadprzeciętnej rasie!
Uggie to urodzony w 2002 roku Jack Russell terrier, który pojawił się między innymi w takich produkcjach jak: „Mr. Fix it”, „Pieskie życie” czy „Woda dla słoni”. Największy rozgłos przyniosła natomiast czworonogowi rola w filmie „Artysta”, gdzie zagrał psiaka Jacka. Po premierze niemego dzieła niektórzy krytycy śmiało orzekli, że Uggie przyćmił swoim blaskiem głównych aktorów i sam był największą gwiazdą na ekranie. Zadziwiające, prawda?
Na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2011 roku Uggie otrzymał nagrodę Palm Dog, natomiast w lutym 2012 roku pies został pierwszym w historii laureatem Złotej Obroży! Co więcej, Jack Russell terier pojawił się również na czerwonym dywanie podczas 69. ceremonii wręczenia Złotych Globów!
Inni przedstawiciele rasy Jack Russel terrier
Jak już wcześniej wspomnieliśmy, psy rasy Jack Russell terrier nie boją się żadnych wyzwań. Bothie jest jedynym psem w historii, który postawił swoją łapkę na obu biegunach kuli ziemskiej! Podróż, która trwała od 1979 roku do 1982 roku, czworonóg odbył ze swoimi właścicielami Ranulphem i Virginią Fiennes.
Ogromną odwagą wykazał się około 10-letni Jack Russell terrier o imieniu George pochodzący z Taranaki w Nowej Zelandii. Czworonóg otrzymał międzynarodowe odznaczenie po tym jak stanął w obronie piątki dzieci w walce z dwoma pit bull terrierami, która miała miejsce 29 kwietnia 2007.
Twinkie z Kalifornii ma z kolei inny powód do dumy. Pies pobił rekord Guinnessa w zbijaniu balonów na czas (100 balonów w 39,08 sekundy), natomiast Part-ex z Walii specjalizuje się w uprawianiu sportów ekstremalnych. Pływanie na desce, wspinaczka czy skakanie z klifów to jego ulubione formy rozrywki!
Nie można oczywiście nie wspomnieć o pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych suczce Tillamook Cheddar. Przedstawicielka rasy Jack Russell terrier jest jedną z najbardziej znanych na świecie zwierząt – malarzy. Tillie ma już za sobą kilkanaście prestiżowych wystaw nie tylko na terenie USA, ale również w Belgii, Holandii czy na Bermudach. Niektóre z jej prac zostały kupione za około 2 tysiące dolarów.
Psy rasy Jack Russell Terrier kocha nie tylko ekran kina, ale także celebryci. Ich posiadaczami byli między innymi: Książę Karol i Księżna Camilla, Mariah Carey, Katarzyna Cichopek, Katarzyna Dowbor czy Jolanta Fraszyńska.
Przeczytaj również: Czy pies ma osobowość?
Pies z filmu „Maska” – za co go pokochaliśmy?
Stanley Ipkiss, główny bohater amerykańskiej produkcji „Maska” z 1994 roku to zwykły urzędnik banku Edge City Savings, który wiedzie przeciętne, nieco nudne, życie. Jedynymi przyjaciółmi mężczyzny są jego współpracownik Charlie Schumacher oraz pies Milo. To właśnie ten ostatni stał się prawdziwą gwiazdą kina, której losy z wypiekami na twarzach śledzili zarówno młodsi, jak i nieco starsi widzowie. Co sprawiło, że piesek z filmu „Maska” zyskał tak duże grono fanów? Powodów jest naprawdę wiele!
Życie Milo i jego właściciela nieoczekiwanie się zmienia, gdy ten drugi znajduje w rzece niezwykłą maskę. Po jej założeniu nieśmiały źle traktowany przez ludzi Stanley przemienia się w pewnego siebie, energicznego mężczyznę, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.
Milo
A jaką rolę w tym wszystkim odgrywa pies Milo? Drobny, biało-brązowy czworonóg ze sterczącymi uszami wywołuje uśmiech na ustach odbiorców, gdy tylko pojawia się na ekranie. Uroczy przedstawiciel rasy Jack Russell terrier to prawdziwa opoka dla swojego właściciela – niezależnie od tego, czy mężczyzna w danej chwili ma na twarzy maskę, czy też jest po prostu sobą. Czworonóg uwielbia towarzystwo Stanleya i niecierpliwie czeka aż ten wróci z pracy, by wreszcie móc się z nim pobawić.
Gry i psoty to nie jedyne, co interesuje Milo. Pies odznacza się bowiem niezwykłym intelektem. Poszukiwanie kluczy do mieszkania czy sprytne uwolnienie swojego pana z aresztu? Dla czworonoga rasy Jack Russell terier to żaden problem! Spryt i posłuszeństwo są u niego równie mocno rozwinięte, co zamiłowanie do wariactw.
Mimo swoich niewielkich rozmiarów pies Majlo z filmu „Maska” nie zna pojęcia strachu. Gotowość ruszenia z pomocą, zwłaszcza swojemu właścicielowi, to jeden z powodów, dlaczego Jack Russell terrier jest ulubieńcem miłośników kina już od ponad 20 lat. Możliwości Milo znacznie wzrastają, gdy przywdziewa na pyszczek tytułową maskę. To właśnie ten magiczny przedmiot zmienia wygląd czworonoga i daje mu siłę niezbędną do pokonania wrogów. Razem z głównym bohaterem tworzą niesamowicie zgrany duet, który podbija serca ogromnej ilości publiczności.
Przeczytaj także: Jack Russell terrier – poznaj tego małego, dynamicznego psa!
Piesek z filmu „Maska” – wszystko, co powinieneś wiedzieć
Rasa psa z filmu „Maska” jest Ci już dobrze znana. Teraz czas dostarczyć Ci o niej jeszcze więcej cennych, dla niektórych zaskakujących informacji.
Rasa Jack Russell terier mimo brytyjskich korzeni pochodzi tak naprawdę z Australii. To głównie na Antypodach hodowane są przedstawiciele tej rasy. Jej protoplastą jest angielski pastor John Russell, który urodził się w 1795 roku w Dartmouth. Mężczyzna był zapalonym myśliwym, a jego głównym celem było stworzenie psa, który umiałby płoszyć z nor borsuki i lisy. W 1980 roku pod skrzydła pastora trafiła suka o imieniu Trump, która była matką rasy Russell terrierów. Po śmierci Johna Russella w 1883 roku prace nad doskonaleniem rasy były sukcesywnie kontynuowane, lecz dopiero w 1990 roku została ona oficjalnie zaakceptowana przez brytyjski Kennel Club.
Typowy przedstawiciel rasy Jack Russell terrier jest niewielki, ponieważ ma około 25 – 30 cm wysokości w kłębie i około 43 cm w obwodzie klatki piersiowej. Jego inne cechy rozpoznawcze to krępy tułów, prostokątna sylwetka, mocno umięśnione tylne nogi oraz wysoko osadzony ogon. Co ciekawe, nos osobnika tej rasy jest zawsze czarny, a jego małe uszy opadające lub guzikowate. W kwestii umaszczenia u Jack Russell terrierów dominuje kolor biały z czarnymi lub rudymi znaczeniami. Dorosły czworonóg waży około 5–6 kg, a jego przeciętna długość życia wynosi 13-16 lat.
Charakter rasy
Znając historię rasy można się łatwo domyślić, ze Jack Russell terier to aktywny pies, który lubi być w ruchu. Idąc z nim na spacer, nie zapominaj więc wyposażyć się w smycz i obrożę.
Żwawość i chęć do zabawy doskonale da się zaobserwować na przykładzie filmowego Milo. Rasa ta jest z natury dość spokojna oraz ufna i nie wykazuje agresywnych zachowań. Jack Russell terrier uwielbia towarzystwo ludzi i łatwo adaptuje się do nowych warunków. To pies bardzo inteligentny, który szybko przyswaja sobie nową wiedzę oraz komendy. Znakiem rozpoznawczym rasy jest doskonały węch, który możesz łatwo stymulować za pomocą specjalnej maty.
Podczas szkolenia należy im często dostarczać nowych bodźców oraz wrażeń, aby nie straciły zainteresowania. Pomocne okażą się także ulubione przysmaki, na przykład Carnilove Trout with Dill. Warto wspomnieć, że terrier ma silny charakter i czasami bywa nieustępliwy, jednak odpowiednio szkolony nie sprawia większych problemów. Tak, jak każdy pies ma swoją unikalną i wyjątkową osobowość!
Jack Russell terrier to rasa, która z reguły uchodzi za zdrową, jednak istnieje kilka schorzeń dla niej typowych. Podobnie jak inne teriery, Jack Russell ma skłonność do ataksji i mielopatii. Te neurologiczne choroby mogą dawać takie objawy jak zaburzenie wzorca chodu czy drżenie i wiotkość mięśni. Wystarczająca ilość ruchu, snu oraz odpowiednio zbilansowana dieta są kluczem do długiego i szczęśliwego życia.
Zobacz również: Pies nie chce jeść – co robić?
A to historia!
Wśród zwierząt pokazywanych na wielkim ekranie popularnością cieszy się nie tylko pies z filmu „Maska”. Rasa Jack Russel terrier jest rozpoznawalna wśród produkcji kinowych. Jednak w historii kina na przestrzeni lat zapisało się wiele dzieł filmowych z psami w rolach głównych, które poruszają widzów na całym świecie. Okazuje się, że aktorskie ambicje to domena nie tylko przedstawicieli rasy Jack Russell terrier.
Zastanawiasz się, jakie rasy najczęściej pojawiają się na ekranie? Analizy filmowej podjęła się firma Protect My Paws, która specjalizuje się w wyszukiwaniu najlepszych ubezpieczeń dla zwierząt domowych.
Do analizy zostały wykorzystane dane z IMDb, czyli największej na świecie internetowej bazy informacji o filmach. W ten sposób twórcy badania mogli sprawdzić, jaka rasa psa najczęściej pojawiała się na ekranie od ponad wieku. Okazało się, że na pierwszym miejscu ulokowały się owczarki niemieckie, które mogą się pochwalić aż 562 występami w filmach!
Owczarki niemieckie wykorzystywane są nie tylko w hollywoodzkich produkcjach. Wystarczy przypomnieć sobie Szarika – wiernego przyjaciela dzielnej załogi czołgu Rudy w polskim serialu „Czterej pancerni i pies”.
Drugie miejsce w rankingu zajęły buldogi angielskie, które znalazły się aż w 284 obsadach. Tuż za nimi uplasowały się pudle, które na swoim koncie mają 209 angaży. Czwarte miejsce (176 obsad) należy do dobermanów, zaś pierwszą piątkę zamyka najmniejszy pies świata, czyli chihuahua, który pojawił się w 167 produkcjach. Rasa, która w świecie kina cieszy się najmniejszą popularnością to buldog francuski – życiorys czworonoga obejmuje tylko 37 filmów.
Inne produkcje
Nie trzeba znaleźć się w piątce najchętniej wykorzystywanych psów, by zapaść w pamięć widzów. Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o wzruszającym filmie „Lassie wróć”. To pokrzepiająca opowieść o Owczarku szkockim, przyjacielu małego Joe’go. Rodzina chłopca była zmuszona sprzedać czworonoga ze względu swoją ciężką sytuację materialną. Owczarek nie pogodził się jednak ze stratą i uciekł od swojego nowego pana. Pies przemierzył cały kraj, by finalnie dotrzeć do swoich poprzednich właścicieli.
W wymienionym wyżej rankingu zabrakło także dalmatyńczyków – charakterystycznych, czarno-białych psów, które umie rozpoznać każdy. Film “101 dalmatyńczyków” z 1996 roku to fabularna wersja jednej z najbardziej rozpoznawalnych kreskówek Walta Disney’a. Film jest niezwykle popularnym dziełem – kojarzy je pewnie każdy z nas. Akcja amerykańskiej produkcji toczy się w Londynie. Mężczyzna o imieniu Roger jest właścicielem dalmatyńczyka Pongo. Podczas jednego ze wspólnych spacerów poznaje projektantkę mody Anitę, która posiada suczkę Perdy tej samej rasy. Zwierzęta i ich opiekunowie przypadają sobie do gustu i zaczynają wspólne życie. Ich plany chce pokrzyżować straszna Cruella de Mon, która marzy o kolekcji ubrań zrobionych z futra dalmatyńczyków. Jej celem jest porwanie wszystkich szczeniąt, jakie tylko napotkają. Roger i Anita robią wszystko, by uratować bezbronne szczeniaki.
Pies z filmu „Maska” – podsumowanie
Bez wątpienia każdy z nas kojarzy niezwykle popularną produkcję, jaką jest “Maska”. Pies z filmu „Maska” to już ponadczasowy bohater kina, którego trudno nie znać i nie kochać. Słodki pyszczek, błyskotliwość, spryt i cała masa dobrej energii sprawiają, że oglądanie go na wielkim ekranie nigdy się nie nudzi.
Nie tylko Milo, ale także inni przedstawiciele rasy Jack Russell Terier cieszą się tak wielką popularnością. Nie bez powodu! O ich inteligencji i brawurze świadczą rozmaite osiągnięcia – zarówno te sportowe, jak i artystyczne. Przedstawiciel tej rodziny otoczy Cię wielką miłością i zadba o to, byś nigdy się nie nudził. Ma on specyficzną, ale i niesamowicie wyjątkową osobowość. Pies tej rasy bez wątpienia przypadnie Ci do gustu!
Konieczne napisz nam, za co Ty kochasz psa z filmu „Maska”. A może znasz jakieś ciekawostki o rasie Jack Russell terier? Z największą przyjemnością dowiemy się czegoś nowego o tych żwawych czworonogach!
Najciekawsze propozycje z naszego sklepu