KARMA KOEMA 90% MIĘSA   Sprawdź teraz » 

Pethomer

Najlepsza karma dla wybrednego psa? Poznaj nasze rekomendacje

Jeśli w Twoim domu mieszka wybredny pies, to zapewne przetestowałeś już wiele różnych karm dla psów. Próbowałeś mieszania karmy mokrej z suchą, polewałeś karmę toperem i wszystko na nic. Pies nadal nie chciał jeść. Mamy rozwiązanie w postaci karmy z dobrym składem, polecanej przez najlepszych hodowców i świadomych opiekunów zwierząt – jest nim … jedzenie ACANA.

Kłopoty z psim niejadkiem?

Taki pies niejadek to wyzwanie dla opiekuna. W końcu żywienie jest podstawą zachowania dobrego zdrowia i kondycji, a kiedy pies nie je, nie dostarcza organizmowi energii. To może prowadzić do osłabienia organizmu i niedoborów żywieniowych. Tego żaden opiekun nie chce dla swojego psa. Dodatkowo brak motywacji pokarmowej (na karmę i/lub przysmaki) skutkuje nieefektywnym treningiem i poczuciem frustracji u psa. Opiekunowi utrudnia utrwalanie pożądanych zachowań i eliminowania tych niechcianych. To może przełożyć się na spadek jakości więzi z pupilem, a nawet załamaniem wzajemnej relacji. Co zatem zrobić, kiedy pies nie chce jeść? Jednym z rozwiązań może być zmiana karmy i przysmaków oferowanych psu podczas treningu.

Dlatego, zamiast stale wyrzucać jedzenie z miski i dokładać nowe lub – co gorsza – dokarmiać psa ludzkim jedzeniem, odkryj, jakie smaki są najbardziej atrakcyjne dla Twojego pupila i zapewnij je w jego diecie. Przedtem zastanów się, czy nie istnieje inna przyczyna niechęci do jedzenia w przypadku Twojego psa.

Dlaczego mój pies nie je?

Przed wyborem nowej karmy dla psa wybrednego, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Pies, który odmawia jedzenia, może cierpieć z powodu toczącego się procesu chorobowego. Zazwyczaj psy nie pokazują, że coś im dolega. To dlatego, że natura nie pozwala im na okazywanie słabości. Brak apetytu lub jego znaczący spadek może być sygnałem problemów ze zdrowiem, dlatego nigdy nie powinien być bagatelizowany przez opiekuna.

Zdrowe zwierzę chętnie przyjmuje pokarm

Jedną z najczęstszych przyczyn zdrowotnych, z powodu których psy odmawiają jedzenia, jest ból w obrębie jamy ustnej. Szacuje się, że aż 80% dorosłych psów ma problemy stomatologiczne o różnym stopniu nasilenia. Jeśli nie myjemy regularnie psu zębów albo nie podajemy czegoś do ich regularnego ścierania, np. kości to na zębach odkłada się żółty osad, tworzący płytkę nazębną. Z czasem ta płytka twardnieje, przekształcając się w kamień nazębny, który jest przyczyną bólu i problemów z dziąsłami.

Najczęściej problemy w obrębie jamy ustnej dotykają psy starsze (7+). Uważa się, że ze złym stanem zębów mierzy się aż 96% psów powyżej 12 roku życia (za: Raport o zdrowiu zwierząt domowych Banfield State, 2016). Dodatkowo szczególnie narażone na choroby przyzębia są psy ras małych i miniaturowych, psy z wadami zgryzu oraz psy ras brachycefalicznych (rasy z krótkim pyskiem, np. buldogi francuskie, mopsy, shih-tzu, pekińczyki). Dlatego, jeśli pies odmawia posiłku, to w pierwszej kolejności niezbędna jest wizyta u lekarza weterynarii: przegląd stomatologiczny i wykonanie innych badań diagnostycznych.

Najlepsza karma dla wybrednego psa

Sposób przechowywania karmy ma znaczenie

Pies może odmawiać posiłków, ponieważ dotąd otrzymywane jedzenie mu nie smakowało. Nie bez znaczenia dla smakowitości karmy, jest jej sposób przechowywania. Nieprawidłowo przechowywana karma wietrzeje i staje się doskonałym środowiskiem rozwoju mikroorganizmów, w tym pleśni. Karmę suchą należy przechowywać w suchym pomieszczeniu o temperaturze pokojowej i szczelnie zamykać każdorazowo po odsypaniu właściwej porcji. Jeśli mamy małego pieska, nie kupujmy dużych worków „na zapas”.

Karmę po otwarciu należy podawać maksymalnie przez 8 tygodni. To dlatego lepiej jest dostosować gramaturę kupowanego opakowania do potrzeb żywieniowych własnego pupila. Dzięki temu mamy pewność, że podawane jedzenie jest zawsze świeże i bezpieczne. Pies z dużym prawdopodobieństwem odmówi zjedzenia karmy zwietrzałej, zawilgoconej czy spleśniałej. I takiej nie należy mu podawać.

Na co zwracać uwagę przy wyborze karmy dla psa niejadka?

Kiedy już pies zostanie zbadany i jego stan zdrowia nie wzbudzi niepokoju lekarza, opiekunowi pozostaje zmiana karmy na bardziej smakowitą. Psy jako względni mięsożercy, instynktownie wybierają karmy, które zawierają więcej mięsa i tłuszczów. Taki posiłek w naturze gwarantował im poczucie sytości i odpowiedniego odżywienia organizmu.

Dlaczego psy wolą wysokomięsne i wysokotłuszczowe karmy? Tłuszcze pochodzące ze składników mięsnych zapewniają energię, pozwalają na ogrzanie organizmu i podnoszą smakowitość jedzenia. Dodatkowo w tłuszczach rozpuszczają się witaminy: A, D, E i K.

Psy doskonale znają swoją naturalne potrzeby, dlatego, jeśli Twój pies nie chce jeść swojej karmy, w pierwszej kolejności sprawdź jej skład i zawartość składników analitycznych. Dobra karma powinna mieć na pierwszym miejscu mięso. W dalszej kolejności w składzie powinny pojawić się podroby, chrząstki oraz dodatek dobroczynnych owoców, warzyw i ziół. Przykładem takiej karmy jest jedzenie ACANA.

Produkty marki Acana - baner

Karma dla psów małych ras ACANA Dog Adult Small Breed 6kg

Dla małych psich niejadków polecamy jedną z najlepszych formuł na rynku, od lat cenioną przez hodowców psów małych ras oraz świadomych opiekunów. Karma dla psów małych ras ACANA Dog Adult Small Breed, przeznaczona jest dla dorosłych maltańczyków, yorków, shih-tzu i innych psów małych ras, w tym także niewielkich rozmiarów kundelków. W jej składzie znajduje się świeże mięso kurczaka, surowa flądra oraz jaja. To wysoko energetyczna karma, stworzona na miarę potrzeb psów małych ras.  Dzięki drobiowi i rybom w składzie jest to posiłek lekkostrawny i odżywczy. ACANA Adult Small Breed zapewni Twojemu małemu przyjacielowi zdrowie i siłę, której potrzebuje, aby cieszyć się psim życiem każdego dnia.

Karma dla psa niejadka – Acana

Karma ACANA Grass-Fed Lamb dla wybrednych psów

Wszystkie formuły z linii ACANA Singles zawierają tylko jeden rodzaj białka zwierzęcego. W przypadku formuły ACANA Grass-Fed Lamb jest to delikatna i odżywcza jagnięcina. Dieta monobiałkowa, sprawdzi się szczególnie u psów z wrażliwym układem pokarmowym. Odpowiednio dobrana formuła może być także idealną dietą dla psa z nietolerancją lub alergią pokarmową. ACANA Grass-Fed Lamb sprawdzi się u psów z alergią na kurczaka czy wołowinę, ale dobrze tolerujących jagnięcinę.

To nie koniec zalet jedzenia ACANA. Formuła ACANA Singles Grass-Fed Lamb zawiera również odżywcze warzywa, owoce i zioła, w tym naturalne suplementy jak kurkuma – o działaniu przeciwzapalnym, ostropest plamisty – poprawiający pracę wątroby, korzeń łopianu, kwiat lawendy, korzeń prawoślazu lekarskiego, owoce dzikiej róży – źródło naturalnej witaminy C. Taka karma może być świetną propozycją dla psiego niejadka.

Karma dla psa niejadka – Acana

Dlaczego karma ACANA jest taka dobra?

Już wiecie, że zwierzęta instynktownie wybierają produkty zawierające więcej mięsa – jedzenie ACANA zawiera mięso w proporcjach Whole Prey – (więcej o tym dowiesz się w poprzednim wpisie) w skrócie, taki model ma odzwierciedlać naturalne żywienie psów, zakłada podawania składników mięsnych w całości, z uwzględnieniem organów wewnętrznych, kości, chrząstek itp. Proporcje Whole Prey odzwierciedlają naturalną zdobycz wolno żyjących psów.

Producent najlepszych na rynku karm Champion Petfoods przykłada ogromną wagę do zapewnienia wysokiej smakowitości tworzonego jedzenia, m.in. poprzez wysoką zawartość składników mięsnych, ich bogatą różnorodność i naturalne proporcje Whole Prey. To dzięki temu posiłki ACANA są tak chętnie zjadane przez psy. Dlatego odpowiadając na pytanie, jaka karma ACANA dla wybrednego psa, można wyróżnić ACANA Singles Grass-Fed Lamb, dostępną w opakowaniach   2 kg, 6 kg i 11,4 kg.

ACANA Red Meat dla wybrednych psów wszystkich ras*

Jeśli Twój pies nie próbował jeszcze jedzenia ACANA Red Meat, to koniecznie sprawdź tę formułę. Jest to jedna z najchętniej kupowanych karm dla psów wszystkich ras. Wyróżnia ją doskonała jakość użytych składników mięsnych, a przy tym ekonomiczne opakowanie.

W składzie nie ma zbóż o wysokim indeksie glikemicznym, a owies bezłuskowy, dzięki czemu poziom insuliny we krwi wzrasta stopniowo, nie powodując jej nagłych wyrzutów. Znacząco redukuje to ryzyko rozwoju otyłości u psa. Składniki mięsne wykorzystane do tworzenia jedzenia ACANA pochodzą z najlepszych hodowli na całym świecie i selekcjonowane są pod kątem najwyższej jakości. W przypadku smakowitej ACANA Red Meat to aromatyczne jagnięcina, wieprzowina i wołowina.

*z wyjątkiem szczeniąt dużych ras, dogów niemieckich do 14 tygodnia życia.

Najlepsza karma dla wybrednego psa

Podsumowanie

Przed wyborem karmy dla wybrednego psa należy sprawdzić przyczynę, dla której pies nie chce jeść. Nie zawsze niechęć jest związana z podawanym mu jedzeniem, a często ze stanem zdrowia zwierzaka.

Poza tym, nim zdecydujemy się na suchą karmę dla wybrednego psa, koniecznie sprawdźmy wielkość chrupek. Jeżeli będą one nieodpowiedniej wielkości pies może odmówić jedzenia. W ofercie ACANA znajdują się karmy o zróżnicowanych rozmiarach chrupek, umożliwiające wybór odpowiednich dla naszego pupila.

Wybierając karmę, kierujmy się przede wszystkim potrzebami psa. Dla szczeniąt możemy zdecydować się na formuły przeznaczone wyłącznie psom rosnącym (np. ACANA Puppy Small Breed dla szczeniąt małych ras, ACANA Puppy dla szczeniąt wszystkich ras z wyjątkiem dogów niemieckich do 14 tyg. życia, ACANA Puppy Large Breed dla szczeniąt ras dużych i olbrzymich, z wyjątkiem dogów niemieckich do 14 tyg. życia) lub formuły z linii stworzonych z myślą o psach wszystkich ras jak ACANA Classics czy monobiałkowa linia ACANA Singles. Dla psów dorosłych wybierajmy karmy odpowiadające ich potrzebom uwarunkowanych masą ciała i poziomem aktywności. Pamiętajmy o odpowiednim dawkowaniu karmy. Wszystkie formuły ACANA są pełnoporcjowe, co oznacza, że spełniają normy FEDIAF dotyczące zawartości składników odżywczych w diecie zdrowych psów.

apetete baner na bloga

Najciekawsze propozycje z naszego sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły