Karma dla małego psa - rasy małe 2kg - 10kg

1-30 of 612

Karmy suche i mokre dla psa małego

Niewielkie rozmiary, wesoły temperament i ogromna energia małych ras. Te cechy ma prawie każdy pies małej rasy co tłumaczy jego dużą popularność, poza oczywiście kompaktowym rozmiarem i uroczym wyglądem. Jednak żywienie psów małych ras nie jest łatwym zadaniem dla właściciela psa.

Dlatego, że małe rasy bywają bardzo często bardzo wybredne, wynika to z ich specyficznych potrzeb, a z drugiej strony – prawda jest taka, że właściciele małych ras – częściej ulegają ich kaprysom i np.: są karmione resztkami ze stołu, co prowadzi do wytworzenia nieodpowiednich nawyków żywieniowych.

Jaka powinna być karma dla małego psa?

Z wyglądu mały pies powinien dostawać mniej energetyczny posiłek. Nic bardziej mylnego. Te z pozoru niegroźne stworzenia to wulkany energii. Mają zdecydowanie większe zapotrzebowanie energetyczne, w przeliczeniu na wagę i w porównaniu do innych ras zdecydowanie dłużej żyją. Przeciętny pies małej rasy dożywa średnio do 18 roku życia, podczas gdy olbrzymi do 8 roku.

Odpowiednia wielkość krokietów zadba o zęby małego psa

Psy ras małych ze względu na niewielkie rozmiary zęby potrzebują karmy o odpowiedniej wielkości krokietów – to dotyczy karmy suchej. Ponadto karma sucha dla małej rasy musi zadbać o profilaktykę stomatologiczną, warto żeby miała odpowiednie stosunki wapnia i fosforu. Powinna być również z dodatkiem oral care – substancji wspomagającej wiązanie wapnia w ślinie. Ważna jest również przy doborze suchej karmy – struktura krokietów.

Najczęściej rozpoznawalne problemy zdrowotne u małych ras dotyczą zaniedbania zębów.
Drugą ważną kwestią jest wrażliwy przewód pokarmowy małych psów. Małe rasy psów bardzo często mają problemy trawienne, które wynikają z nieodpowiedniego trawienia białek. Tylko karmy o wysokiej strawności dostępne w sklepie dla psa – apetete.pl np.: Royal Canin, Eukanuba czy Brit Care powinny być podawane psom.

Karma dla małego psa musi poprawiać jego apetyt

Mokre karmy dla psów małych ras mają za zadanie przede wszystkim zwiększyć smakowitość posiłku. Ze względu na wyszukane gusta smakowe i delikatne żołądki karmy mokre dla małych psów spełniać dwie podstawowe funkcje:

• Poprawiać apetyt
• Dbać o higienę układu pokarmowego

Karmy dla małego psa w sklepie apetete

W sklepie dla psa apetete odnajdziesz bogatą i pełną ofertę karm mokrych dla małych psów od czołowych producentów: Royal Canin, Dolina Noteci, Animonda czy DogzFineFood i Rinti specjalnie przygotowali karmy z myślą o specyficznych potrzebach małych ras.