KARMA KOEMA 90% MIĘSA   Sprawdź teraz » 

Pethomer

Jaka obroża dla szczeniaka? Doradzamy

Obroża dla szczeniaka to jeden z istotniejszych elementów wyposażenia. To od jej rozmiaru, szerokości, materiału oraz jakości jej wykonania zależy komfort Twojego psa podczas spaceru. Wobec tego czym kierować się przy wyborze obroży dla szczeniaka? Które obroże są bezpieczne i dobre dla szczeniąt, a których unikać?

Obroża dla szczeniaka

Na co należy zwrócić uwagę wybierając obrożę dla psa

Z czego została wykonana – na rynku dostępne są zarówno obroże wykonane z tworzyw sztucznych, metalowe, skórzane i materiałowe. Te wykonane z tworzyw sztucznych są kolorowe, niezwykle trwałe i stosunkowo niedrogie niestety, podobnie jak metalowe mogą kaleczyć i wywoływać odparzenia. Dzieje się tak zwłaszcza gdy obroża jest źle dobrana dla psa.
Długość obroży – powinien być dostosowany do obwodu szyi zwierzęcia. Zbyt mała może uciskać szyję psa. Zbyt luźna pozwala na to by pies się z niej samodzielnie wyswobodził. Kupując obrożę, zwłaszcza gdy ma to być obroża dla szczeniaka, dobrym wyjściem są modele regulowane. Nawet gdy pies rośnie, ona pozostaje wciąż dobra.
Szerokość obroży – zbyt cienka będzie wżynać się w szyję zwierzęcia gdy ten będzie parł do przodu na spacerze. Zbyt szeroka krepuje ruchy jak kołnierz ortopedyczny.

obroża skórzana dla szczeniaka

obroża skórzana dla szczeniaka

obroża z podwójnym zapięciem

Obroża z eko skóry dla szczeniąt

obroża z eko skóry dla szczeniąt

Obroża dla szczeniaka

Obroża dla szczeniaka służy tylko w celach dydaktycznych nie można jej stosować jako akcesoria spacerowego, dlaczego? Szczenię ma za delikatną szyję i prowadzenie go na obroży może powodować powstawanie mikro urazów.

Na spacery ze szczeniakiem  lepsze od obroży będą szelki dla psów. Ponadto W sklepie apetete znajdziesz specjalne obroże dla szczeniąt, jednak służą one jedynie w celach identyfikacyjnych oraz edukacyjnych.

Trixie Obroże do identyfikacji szczeniąt 6szt.

Trixie Obroże do identyfikacji szczeniąt 6szt.

W przypadku psich maluchów najlepiej sprawdzi się obroża regulowana, bo rośnie wraz ze zwierzęciem. Innym wyjściem jest zakup tańszej obroży dla szczeniaka, by z czasem zmienić ją na dorosły, docelowy model.

Obroża dla szczeniaka i psa rodzaje

Obroże regulowane
Zapinane na sprzączkę – najpopularniejsze, bo niezawodne i dające pewien margines kontroli i regulacji obwodu obroży. Warto jednak pamiętać, że mają one jedynie kilka poziomów/ dziurek do zapięcia.
Zapinane na klips – wygodne do zapinania, jednak sprawdzają się jedynie w przypadku niedużych psów. Może się jednak rozerwać, gdy duży pies mocno szarpnie.

Obroże funkcyjne – rodzaje

Warto zwrócić uwagę na fakt, że oprócz typowych modeli noszonych na co dzień, rynek zoologiczny obfituje w obroże funkcyjne takie jak obroże przeciw kleszczom, obroże elektryczne (antyszczekowe), odblaskowe czy wyposażone w lokalizator GPS’a.

Obroża przeciwpchelna i przeciw kleszczowa – przeciw kleszczom, pchłom i innym insektom/ Takie obroże mają za zadanie odstraszanie pasożytów, a także ich zabijanie. Są wykonane ze specjalnego materiału przypominającego gumę. Nie podpina się ich do  smyczy. Zazwyczaj są przeznaczone dla szczeniąt powyżej 3 miesiąca życia!


Obroża elektryczna – nazywana też antyszczekową. Obroża emituje nieprzyjemne dla psa ultra-dźwięki, nieprzyjemne zapachy lub lekki impuls elektryczny, gdy pies zaczyna szczekać. Taka obroża ma za zadanie  oduczyć psa szczekania i wycia. Nie polecamy ponieważ ta metoda tylko nasila problem – działając na emocjach – strachu psa.
Obroża z GPS – dobre rozwiązanie dla posiadaczy psów uciekinierów. Wbudowany w obrożę lokalizator GPS może być przydatny, ponieważ pozwala łatwiej go odnaleźć.

Najciekawsze propozycje z naszego sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły