• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Szelki dla psa

1-30 of 60

Szelki to alternatywa dla obroży

Szelki to doskonała alternatywa dla psów z delikatna szyją, małych ras oraz szczeniąt. Szelki to również akcesoria szkoleniowe i treningowe, idąc z psem na wycieczkę w góry zdecydowanie łatwiej jest złapać go za szelki niż obrożę. Szelki odpowiednio dopasowane można również podpiąć do smyczy sportowej i w ten sposób rozpocząć swoją przygodę z psimi sportami jak dogtrekking, bikejoring, skijoring,czy psie zaprzęgi. Małe psy mają tendencję do zapadania się pierścieni tchawicznych, ich mikro figura oraz delikatna budowa sprawia, że są dużo częściej podatne na urazy szyi oraz kręgosłupa.
Ponadto szelki przydają się również kiedy mamy szczeniaka, dobrze dobrane nie uwierają psa, natomiast ściśle przylegają do ciała.

Rodzaje szelek dla psa

Szelki typu guard to najpopularniejszy model. Ich konstrukcja pozwala na odpowiednie rozmieszczenie ciężaru, szelki dopasowane są zarówno dla małych, średnich jak i dużych psów. W sklepie apetete dostępne w różnych kolorach. Dzięki temu, że szelki guard są najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla psów sportowych.

Szelki odblaskowe jeśli wyprowadzasz psa na spacery w nocy, rozważ uprząż, która ma odblaskowe wykończenie, które uczyni twojego psa bardziej widocznym. W sklepie apetete dostępne szelki Patento Pet z odblaskową nicią, oraz szelki Trixie odblaskowe czy Dino.

Szelki typu norweskiego to rodzaj uprzęży z uchwytem, ??która jest pomocnym narzędziem szkoleniowym – uchwyt pomoże ci lepiej kontrolować psa podczas spacerów. Możesz również podnieść psa za rączkę, jeśli jego waga i rozmiar pozwala na to a tobie starcza sił

O czym należy pamiętać przy doborze szelek dla psa

Wygląd szelek dla psa nie powinien być Twoim priorytetem, ale gdy już zdecydujesz się na konkretny model i odpowiednio dobierzesz rozmiar możesz wybrać kolor i wzór szelek. W sklepie apetete dostępne szelki materiałowe w różnych wzorach i kolorach, a także uprzęże wykonane z materiału wododpornego.

Standardowe szelki dla psa najbardziej rozpowszechniona uprząż rozprowadza siłę smyczy na klatce piersiowej i plecach psa, co sprawdza się w przypadku małych psów. Jednak nie jest to najlepsza opcja dla dużego, hałaśliwego psa, ponieważ pozwala mu na ciągnięcie na smyczy. Szelki są polecane dla psów spokojnych, wyszkolonych które nauczone są chodzenia przy nodze. Jeśli pies ciągnie na obroży – bez szkolenia na szelkach będzie ciągnąć bardziej.

Odpowiedni rozmiar i dopasowanie

Różne modele szelek mają różne pasowania, aby dobrać odpowiednio szelki dla psa należy zmierzyć jego obwód wokół klatki piersiowej. Pamiętaj, że uprzęże, które są zbyt ciasne, mogą powodować otarcia a ze zbyt luźnej uprzęży pies się uwolni.

Najlepsze szelki mają kilka możliwości regulacji. Odpowiednio dobrane szelki zabezpieczą psa przed otarciami, oraz przed wyswobodzeniem się z nich. Dlatego zauważ czy pies komfortowo czuje się w szelkach, nie krępuje ruchów, nie zmienił się jego chód oraz czy przylegają do ciała i nie obracają się w różnych kierunkach.

W celu dobrania odpowiedniego rozmiaru musisz zmierzyć psa oraz go zważyć, niektórzy producenci poza standardowym rozmiarem obwód szyi, klatki piersiowej podają również wagę dla jakiej został przeznaczony dany model szelek dla psa.

Dla jakiego psa szelki nie są dobre ponieważ uprzęże są mniej restrykcyjne i wygodniejsze niż obroże, psy w uprzężach są bardziej skłonne do ciągnięcia na smyczy. Dla psów, które ciągną nie polecamy szelek, lepszym rozwiązaniem będzie zakup wygodnej obroży dla psa. W sklepie apetete znajdziesz wiele różnych modeli, które pozwolą na komfortowe spacery z pupilem.

Przeczytaj na naszym blogu:


Jak dobrać szelki dla psa? Typy i najlepsze modele


Szelki czy obroża – co będzie lepsze dla Twojego psa? | blog sklepu Apetete

Szelki - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jak dobrać szelki dla psa?

Szelki dla psa mają różną budowę i różnią się od siebie sposobem zapinania. Najpopularniejsze szelki polecane również dla szczeniąt to szelki Guard, które sprawdzają się dobrze na codziennych spacerach po mieście, jak i podczas uprawiania aktywności w terenie. Dla właścicieli dużych psów, którzy lubią mieć pełną kontrolę nad swoim pupilem, polecamy szelki typu norweskiego. Step-In to szelki idealne dla psów rasy średniej, które nie wymagają przełożenia przez głowę. Natomiast szelki typu Easy-Walk stworzone są z myślą o czworonogach silnych, wyrywnych, które ciągną na smyczy. Stanowią doskonałą alternatywę dla kolczatki i dławika.

Jak zmierzyć szelki dla psa?

Bezpieczeństwo i komfort noszenia zapewniają wyłącznie dobrze dopasowane szelki dla psa. Przed zakupem danego produktu należy zmierzyć czworonoga – poznać szerokość obręczy barkowej, piersiowej oraz długość paska grzbietowego. Do tego należy wybrać miękki centymetr krawiecki i poprowadzić go dookoła klatki piersiowej psiaka. Do poznanego obwodu psa należy dodać kilka centymetrów zapasu, aby zapewnić zwierzęciu swobodę ruchu podczas spacerów.

Od kiedy szelki dla psa?

Szelki dla psa można zakładać szczeniętom, które nie stwarzają problemów podczas spacerów na smyczy. Najlepiej zaopatrzyć się w szelki typu Guard typowe dla szczeniąt, które są zbudowane z dwóch obręczy połączonych paskiem grzbietowym i mostkowym. Dla dorosłych psów o wykształconym kośćcu można zakupić szelki z zapięciem z przodu – idealne do nauki chodzenia na luźnej smyczy. Z kolei popularne szelki sportowe tak zwane sledy to doskonały wybór dla czworonogów towarzyszących swoim właścicielom podczas aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.