KARMA KOEMA 90% MIĘSA   Sprawdź teraz » 

Pethomer

Pchły u psa? Jak wybrać najlepszy preparat na pchły dla psa?

Właściciele czworonogów zastanawiają się, jaki jest najlepszy preparat na pchły dla psa. Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym tekście.

Skąd biorą się pchły u psa?

Zdaniem naukowców ponad 2000 różnych rodzajów pcheł pasożytuje na gatunkach, żyjących na świecie ssaków i ptaków. Psy zazwyczaj są atakowane przez pasożyty bytujące na ptakach, kotach, czy jeżach. Pchły potrzebują do przetrwania żywiciela. Pchły zaliczane są do wtórnie bez skrzydłowych owadów o kształcie ciała spłaszczonym po bokach. Osiągają one wielkość od 1 do 6 mm i są wyposażone w bardzo silne odnóża skoczne i kłująco – ssący aparat gębowy. Pożywienie pchły stanowi krew żywiciela. Z racji tego, że pasożyty te bardzo łatwo przemieszczają się, skacząc na bardzo duże odległości, mogą one z bez problemu zaatakować psa, który miał kontakt z zainfekowanym ssakiem lub ptakiem. Pchły u psa mogą pojawić się, gdy zwierzę ma kontakt z innym osobnikiem, opanowanym przez te insekty. Błyskawiczny cykl rozwojowy pchły jest spowodowany tym, że samice już kilka minut po osiedleniu się na żywicielu, zaczynają pobierać jego krew. Dlatego też już po dwóch dniach, rozpoczynają składanie jaj. Według naukowców pchła w ciągu swojego życia, które trwa około 100 dni, składa średnio do 30 jaj. Robi to zazwyczaj, kiedy pies odpoczywa. Dlatego też większość jaj spada na legowisko dla psa lub inne miejsce, w którym zwierzę często przebywa.

Larwy pcheł odżywiają się materiałem komórkowym oraz odchodami dorosłych osobników. To pasożyty, które są w stanie przetrwać nawet w niskich temperaturach i niesprzyjających warunkach atmosferycznych, ponieważ przebywając w kokonie, ulegają hibernacji, nawet na 50 dni, bez potrzeby posilania się krwią żywiciela. W sprzyjających warunkach, intensywnie namnażające się pchły, bytujące na danym psie, są w stanie zainfekować inne zwierzęta, przebywające w jego najbliższym otoczeniu. Pchły są także niebezpieczne dla człowieka. Przenoszą one różne choroby. Larwy, poczwarki, a także dorosłe osobniki, mogą chować się z zakamarkach, znajdujących się w domu lub mieszkaniu, takich jak szczeliny w podłodze. Ugryzienie pchły jest odczuwalne, zarówno u czworonoga, jak i u człowieka, który został przez nie zaatakowany. Jedyną, skuteczną metodą pozbycia się tych pasożytów, jest odpowiedni preparat na pchły. W sklepie zoologiocznym apetete.pl dostępne są środki chemiczne, służące do zwalczania tych insektów i odstraszania tych bytujących w otoczeniu psa. Można je stosować w warunkach domowych, bez obawy o to, że przebywające w tym miejscu zwierzęta, będą narażone na zatrucie związkami aktywnymi, obecnymi w składzie tych środków.

Pchły u psa - jak się ich pozbyć i który preparat na pchły dla psa jest najlepszy?

Pchły u psa – jak się ich pozbyć i który preparat na pchły dla psa jest najlepszy?

Najlepszy preparat na pchły dla psa – skuteczny sposób na insekty

Właściciel, który zauważył u swojego czworonoga intensywne drapanie się, czy wygryzanie sierści zębami, powinien sprawdzić, czy jego pies nie jest zainfekowany pchłami. Regularna kontrola stanu skóry i wyglądu sierści pupila, jest niezbędna do tego, aby ustalić, czy posiada on pchły. Ogromną rolę w wyeliminowaniu ryzyka zakażenia się pchłami przez psa, mają działania profilaktyczne. Polegają one na stosowaniu dostępnych na rynku środków chemicznych. Odpowiednio dobrany preparat na pchły, może skutecznie odstraszyć te insekty i nie dopuścić do pojawienia się ich na sierści oraz skórze zwierzaka. Wyróżnia się dwa typy popularnych produktów, które pomocne są w walce z pchłami. Można zastosować obrożę lub też krople. Pierwsza z nich jest dosyć powszechnym i skutecznym rozwiązaniem, jeśli pragnie się ochronić zwierzę przed insektami. Obroża na pchły dla psa nasączona jest odstraszającym te insekty środkiem, który jest dla nich nie tylko nieprzyjemny w pod względem zapachu i smaku, ale także trujący. Umiejętne zakładanie obroży i regularna wymiana jej na nową, jest w stanie zabezpieczyć pupila w czasie spacerów lub przemieszczania się zwierzaka po ogrodzie, czy polu lub lesie.

Według lekarzy weterynarii obroże na pchły nie przeszkadzają pupilowi w jego codziennej aktywności, czy odpoczynku. To rodzaj zabezpieczenia, który nie ma także wpływu na kondycję, czy stan zdrowia danego zwierzaka. W przypadku, gdy pies wraca ze spaceru do domu, obroża na pchły, może zostać zdjęta i ponownie założona przed wyjściem na dwór, jednak lepiej będzie jeśli pozostanie na szyi, utrzymując odpowiednie stężenie preparatu w skórze i w sierści. Warto wspomnieć, że ten rodzaj zabezpieczenia czasami nie jest odpowiedni dla zwierząt, borykających się z nadwrażliwością skóry, czy alergiami kontaktowymi, objawiającymi się silnym podrażnieniem lub zaczerwienieniem naskórka. Dlatego też po założeniu obroży, zawierającej preparat na pchły, warto obserwować czworonoga. W przypadku, gdy zauważy się jakiekolwiek niepokojące zmiany na skórze lub też intensywne drapanie się pupila, należy rozważyć zmianę sposobu zabezpieczenia przed wyżej wymienionymi insektami i wizytę u lekarza weterynarii.

Pchły u psa - jak się ich pozbyć i który preparat na pchły dla psa jest najlepszy?

Pchły u psa – jak się ich pozbyć i który preparat na pchły dla psa jest najlepszy?

Jak chronić zwierzę przed pchłami?

Zabezpieczenie czworonoga przed pchłami w postaci obroży, uznawane jest za bardzo skuteczną metodę. Warto jednak starannie dobrać jej rodzaj, głównie do trybu życia i aktywności danego czworonoga. W przypadku psów przebywających na dworze, w różnych warunkach atmosferycznych, kluczowe znaczenie ma wodoodporna obroża na pchły. Środek chemiczny, którym została ona nasączona, nie ulega wypłukaniu pod wpływem opadów atmosferycznych, co przekłada się na skuteczną ochronę pupila przez cały okres jej noszenia na szyi. Oprócz tego bardzo istotne jest regularne wymienianie obroży na nową. Okres aktywnego działania preparatu chemicznego, znajdującego się w materiale, z którego wykonana jest dana obroża, ma ograniczenia czasowe. Po upływie wyznaczonego terminu ważności, obroża na pchły przestaje spełniać swoje zadanie, ponieważ nasączony nią środek ulega wywietrzeniu. Oznacza to, że pies na powrót jest narażony na ugryzienie pchły.

Obroża zabezpieczająca przed atakiem pcheł, powinna być także założona zgodnie z instrukcją, umieszczoną na opakowaniu produktu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, warto skonsultować się z lekarzem weterynarii, który może zademonstrować właścicielowi czworonoga, w jaki sposób prawidłowo zakładać obrożę, aby była ona skutecznym środkiem odstraszającym pchły u psa. Duże znaczenie ma obwód obroży. Jeśli jest ona założona zbyt ciasno, zwierzę będzie odczuwało dyskomfort i próbowało pozbyć się tego przedmiotu. Z kolei obroża na pchły zapięta zbyt luźno może powodować przesuwanie się jej w sposób niekontrolowany, przy każdym ruchu, wykonywanym przez zwierzaka. Oznaczać to może, że preparat na pchły, zawarty w obroży, nie będzie wtedy spełniał swojego podstawowego zadania. Zbyt luźna obroża odstraszająca pchły, może również przez przypadek zsunąć się z szyi zwierzęcia lub też zostać przez niego zgubiona, głównie w trakcie codziennej aktywności fizycznej lub zabawy z innymi czworonogami.

Pchły u psa - jak się ich pozbyć i który preparat na pchły dla psa jest najlepszy?

Pchły u psa – jak się ich pozbyć i który preparat na pchły dla psa jest najlepszy?

Jak dobrać krople na pchły?

Polecany przez wielu specjalistów z zakresu weterynarii, preparat na pchły w postaci płynnej, to specjalnie dobrany środek, który zamknięty jest zazwyczaj w jednorazowej tubce. Substancję tą należy aplikować bezpośrednio na skórę karku zwierzęcia, delikatnie wcierając krople w to miejsce. Preparat na pchły w formie kropel, zawiera w sobie kombinację substancji czynnych, głęboko i trwale wnikających pod naskórek, dzięki czemu chroniących zwierzę przed inwazją insektów. Pchły nie atakują psa zabezpieczonego przy pomocy kropli. To najlepsza profilaktyka. Warstwa ochronna, która została wytworzona na skórze i w skórze pupila, nie dopuszcza do jej zaatakowania przez pchły.

Skutecznie działający preparat na insekty w formie kropel, jest bardzo łatwy w aplikacji i nie wymaga czasochłonnych zabiegów. W przypadku, gdy pupil posiada bardzo wrażliwą skórę, należy umiejętnie dobierać skład chemiczny preparatu. Jeśli na ciele zauważy się drobne podrażnienia, warto zmienić ten środek na inny – najlepiej przeznaczony dla czworonogów, cierpiących na alergie skórne. Preparat na pchły w formie kropel nie działa natychmiast po podaniu, podobnie zresztą, jak obroża. Wymagany jest okres oczekiwania na aktywizację środka chemicznego, odstraszającego wyżej wymienione insekty, zawartego w obu tych produktach. Właściciele psów, którzy planują wyjazd wakacyjny lub też spacery na otwartej przestrzeni, powinni mieć na względzie, że zabezpieczenie psa przed pchłami, musi nastąpić przynajmniej na 3 dni przed wyjściem na dwór, czy też wyjazdem na wycieczkę.

Doskonałym zabezpieczeniem psa przed pchłami są z pewnością dostępne na rynku preparaty na pchły u psa w postaci między innymi obroży, czy kropli. Dzięki nim można ochronić zwierzę przed ugryzieniem i problemami, wynikającymi z obecności tych insektów w sierści i na skórze czworonoga.

Najciekawsze propozycje z naszego sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły