• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Preparaty na pchły i kleszcze dla psa

30 produkt(ów)

Preparaty na kleszcze i pchły dla psów

Pchły i kleszcze to najpopularniejsze pasożyty, ale też najbardziej dokuczliwe. Samo ugryzienie nie jest tak niebezpieczne jak fakt, że pasożyty te roznoszą choroby. Pchły powodują pchle zapalenie skóry, nieprzyjemny świąd, a do tego są nosicielem tasiemca. Zaś kleszcz jest nosicielem wielu poważnych chorób między innymi babeszjozy, piroplazmozy, boleriozy. W przypadku tych chorób lepiej odpowiednio zabezpieczyć ulubieńca. W sklepie apetete proponujemy szeroki asortyment. Klienci mają do wyboru łagodne środki takie jak: szampony, spraye albo skuteczniejsze lecz bardziej inwazyjne krople na skórę zwane spot- on. Albo spraye. Najlepsi, sprawdzeni producenci tacy jak: Sabunol, Frontline, Fiprex.

Stosując preparaty na pchły i kleszcze zminimalizujesz ryzyko wystąpienia chorób, które przenoszą i wywołują.

Pamiętaj, że w przypadku zauważenia kleszcza należy go jak najszybciej usunąć pęsetą lub specjalną kleszczołapką.

Skuteczne sposoby na pchły I kleszcze u psów

Aby pozbyć się problemu pcheł użyj jednego z wielu specyfików, które są dostępne w różnych formach.

Krople na pchły i kleszcze to najpopularniejsze preparaty, mają wygodną w użyciu pipetę, dzięki której łatwo zaaplikować środek. Działanie kropli jest natychmiastowe, a okres ochrony na pchły to 3 miesiące, na kleszcze 4 tygodnie.

Obroża na pchły i kleszcze przeznaczona jest do stałego noszenia. Przez cały okres powinna stanowić barierę odstraszającą ale i bójczą na pchły i kleszcze. Niektóre rodzaje obroży jak np.: Foresto chronią psa przez kolejne 8 miesięcy. Obroża aby była skuteczna musi ściśle przylegać do skóry, nie poleca się jej psom z długim włosem. Dla nich lepsze będą krople.

Szampon na pchły i kleszcze nie jest to środek zapobiegawczy, ale pomaga usunąć pchły , odświeżyć psa i nieco odstraszyć kleszcze. Skuteczność szamponu jest różnie oceniania.

Spray na kleszcze dla psa skutecznie odstrasza i zabija pasożyty, jego aplikacja jest dużo trudniejsza bo działa tylko miejscowo. Dlatego trzeba uważnie spryskać całe ciało psa.
Bezpieczny dla szczeniąt i kotów.

Pasożyty zewnętrzne takie jak kleszcze, pchły najbardziej niebezpieczne są dla szczeniąt, które znacznie szybciej mogą zarazić się chorobami, kiedy ich organizm nie ma dostatecznie rozwiniętego systemu immunologicznego. Ich wrażliwa skóra może negatywnie reagować na środki chemiczne do zwalczania insektów. Najwcześniej możesz zastosować spray przeciw kleszczom dla psa. Krople odpowiednie są od drugiego miesiąca życia, a spraye – od czwartego.

Preparaty na pchły i kleszcze są bezpieczne dla Twojego psa

Kleszcze i pchły przenoszą wiele chorób dlatego bardzo ważna jest odpowiednia profilaktyka, nie ważne co zastosujemy czy obroże czy krople, a może spraye, ważne żeby to było skuteczne. Pamiętajmy, że żaden środek nie zabezpiecza psa w 100% dlatego najlepszą profilaktyką jest regularne przeglądanie sierści psa w poszukiwaniu pasożytów.