• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Preparaty na pchły i kleszcze dla psa

1-30 of 37

Preparaty na kleszcze i pchły dla psów

Pchły i kleszcze to najpopularniejsze pasożyty, ale też najbardziej dokuczliwe. Samo ugryzienie nie jest tak niebezpieczne jak fakt, że pasożyty te roznoszą choroby. Pchły powodują pchle zapalenie skóry, nieprzyjemny świąd, a do tego są nosicielem tasiemca. Zaś kleszcz jest nosicielem wielu poważnych chorób między innymi babeszjozy, piroplazmozy, boleriozy. W przypadku tych chorób lepiej odpowiednio zabezpieczyć ulubieńca. W sklepie apetete proponujemy szeroki asortyment. Klienci mają do wyboru łagodne środki takie jak: szampony, spraye albo skuteczniejsze lecz bardziej inwazyjne krople na skórę zwane spot- on. Albo spraye. Najlepsi, sprawdzeni producenci tacy jak: Sabunol, Frontline, Fiprex.

Stosując preparaty na pchły i kleszcze zminimalizujesz ryzyko wystąpienia chorób, które przenoszą i wywołują.

Pamiętaj, że w przypadku zauważenia kleszcza należy go jak najszybciej usunąć pęsetą lub specjalną kleszczołapką.

Skuteczne sposoby na pchły I kleszcze u psów

Aby pozbyć się problemu pcheł użyj jednego z wielu specyfików, które są dostępne w różnych formach.

Krople na pchły i kleszcze to najpopularniejsze preparaty, mają wygodną w użyciu pipetę, dzięki której łatwo zaaplikować środek. Działanie kropli jest natychmiastowe, a okres ochrony na pchły to 3 miesiące, na kleszcze 4 tygodnie.

Obroża na pchły i kleszcze przeznaczona jest do stałego noszenia. Przez cały okres powinna stanowić barierę odstraszającą ale i bójczą na pchły i kleszcze. Niektóre rodzaje obroży jak np.: Foresto chronią psa przez kolejne 8 miesięcy. Obroża aby była skuteczna musi ściśle przylegać do skóry, nie poleca się jej psom z długim włosem. Dla nich lepsze będą krople.

Szampon na pchły i kleszcze nie jest to środek zapobiegawczy, ale pomaga usunąć pchły , odświeżyć psa i nieco odstraszyć kleszcze. Skuteczność szamponu jest różnie oceniania.

Spray na kleszcze dla psa skutecznie odstrasza i zabija pasożyty, jego aplikacja jest dużo trudniejsza bo działa tylko miejscowo. Dlatego trzeba uważnie spryskać całe ciało psa.
Bezpieczny dla szczeniąt i kotów.

Pasożyty zewnętrzne takie jak kleszcze, pchły najbardziej niebezpieczne są dla szczeniąt, które znacznie szybciej mogą zarazić się chorobami, kiedy ich organizm nie ma dostatecznie rozwiniętego systemu immunologicznego. Ich wrażliwa skóra może negatywnie reagować na środki chemiczne do zwalczania insektów. Najwcześniej możesz zastosować spray przeciw kleszczom dla psa. Krople odpowiednie są od drugiego miesiąca życia, a spraye – od czwartego.

Preparaty na pchły i kleszcze są bezpieczne dla Twojego psa

Kleszcze i pchły przenoszą wiele chorób dlatego bardzo ważna jest odpowiednia profilaktyka, nie ważne co zastosujemy czy obroże czy krople, a może spraye, ważne żeby to było skuteczne. Pamiętajmy, że żaden środek nie zabezpiecza psa w 100% dlatego najlepszą profilaktyką jest regularne przeglądanie sierści psa w poszukiwaniu pasożytów.

Przeczytaj na naszym blogu:


Najlepsza obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psa


Pchły u psa – jak się ich pozbyć i który preparat na pchły dla psa jest najlepszy?


Dobry preparat na kleszcze dla psa – czyli jaki? Ranking | blog sklepu Apetete


Kleszcz u psa – czy to niebezpieczne? Jakie są objawy? | blog sklepu Apetete


Jak chronić psa przed kleszczami? 6 sprawdzonych sposobów | blog sklepu Apetete


Choroby odkleszczowe u psów – jak się przed nimi bronić?Preparaty na pchły, kleszcze - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Czy krople na pchły są skuteczne?

Krople na pchły charakteryzują się wysoką skutecznością działania. Zabijają insekty już po upływie kilku do kilkunastu godzin w zależności od konkretnych kropel. Eliminują dokładnie każdą pchłę, która znajduje się na ciele psa. Co więcej, otaczają pupila ochroną przed nawrotem inwazji pcheł na kolejnych 5 tygodni. Są łatwe w użyciu i mogą być stosowane także profilaktycznie nawet u młodych psów.

Jakie są rodzaje preparatów na pchły dla psa?

Preparaty na psy dostępne są w różnych opcjach. Na rynku popularne są krople na pchły, choć sporym zainteresowaniem cieszą się także obroże dla psów na pchły. Zakładając pupilowi taką obrożę, nie trzeba pamiętać o ponownej aplikacji, jak to ma miejsce w przypadku kropel. Można również podać pupilowi tabletkę, która ochroni go przed pchłami na następnych kilka tygodni. Zakupić można również preparaty w formie ampułek, którymi należy posmarować ciało psa.

Jak działa tabletka na pchły?

Zadaniem tabletki na pchły jest inwazja tych insektów poprzez wnikanie w krwioobieg pupila. To właśnie dlatego pchła musi najpierw ukąsić czworonoga, aby dopiero doszło do jej zakażenia. Taka pchła ginie od razu po kontakcie z substancjami czynnymi, które zawiera tabletka. Tabletki należy podawać regularnie w zależności od określonych właściwości konkretnego produktu. Zazwyczaj zaleca się podawać je co kilka tygodni. Takie leki często działają kompleksowo, odstraszając także kleszcze i inne insekty. Warto podawać je pupilom także profilaktycznie.