• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Obroże na pchły i kleszcze dla psa

27 produkt(ów)

Obroże dla psa na pchły i kleszcze

Kleszcze, pchły to najczęściej dokuczające naszym pupilom pasożyty. Kleszcze przenoszą wiele chorób zagrażających nie tylko zdrowiu ale i życiu naszych psów. Badania pokazują, że co 3 kleszcz jest zarażony Boreliozą i babeszjozą, to dwie autoimmunologiczne choroby bardzo niebezpieczne dla życia naszych zwierząt, kleszcze żyją w wysokich trawach, na krzewach i żerują praktycznie cały rok. Największa intestacja następuje w okresie wiosennym kiedy potrzebują więcej krwi do rozmnażania się. Wówczas kleszcze są najgroźniejsze i najbardziej żerne. W celu walki z kleszczami właściciele stosują wiele różnych metod: krople na pchły i kleszcze, spraye, a nawet obroże i tabletki. Niektórzy preferują bardziej naturalne metody, takie jak Czystek czy ocet, jednak ich skuteczność w przeciwieństwie do preparatów weterynaryjnych nie została jeszcze naukowo potwierdzona.

Rodzaje obroży na pchły i klepsze dla psów

W tym dziale znajdziesz obroże na kleszcze i pchły, wśród nich najpopularniejsza obroża Foresto, która działa przez okres 8 miesięcy. Jej substancja Imidaklopryd, który wykazuje aktywne działanie przeciwko larwom pcheł we wszystkich stadiach rozwoju, jak również przeciwko dorosłym osobnikom pcheł oraz wszy i wszołów drugą substancją w preparacie Foresto jest flumetryna, która jest odpowiedzialna za roztoczobójcze właściwości omawianego produktu leczniczego weterynaryjnego oraz zapobiega produkcji zapłodnionych jaj poprzez działanie bójcze na samice kleszczy.

Jak działa obroża na kleszcze Foresto – Obydwie substancje czynne (flumetryna i imidaklopryd) są w sposób powolny i ciągły uwalniane z obroży na skórę zwierzęcia. Obydwie substancje są obecne w sierści psa w stężeniach zapewniających roztoczobójcze/owadobójcze działanie przez cały okres skuteczności produktu, czyli przez 8 miesięcy. Substancje czynne ulegają rozprowadzeniu na całą powierzchnię skóry zwierzęcia.

Obroża Foresto występuje w dwóch rozmiarach dla mikro psów do 8kg i kotów oraz dla innych psów powyżej 8kg – maksymalna długość obroży 70cm, jest ona bezwonna, wodoodporna, bezpieczna dla dzieci i starcza na 8 miesięcy. Obecnie to najczęściej używany produkt na pchły i kleszcze.

Obroża Sabunol – produkt Dherma Pharm, zawiera w sobie permetrynę – substancję czynną która działa bójczo na kleszcze, pchły , podobnie jak Foresto zawiera imidaklopryd, ale w mniejszym stężeniu. Obroża chroni psa przez okres 3 miesięcy – 90dni, występuje w różnych rozmiarach i kolorach: czarny, różowy, czerwony i szary.

Obroża na pchły i kleszcze Bayer Klitix – pierwsza obroża firmy Bayer producenta obroży dla psów Foresto – Obroża zawiera dwie substancje czynne: propoksur oraz flumetrynę. Podczas noszenia obroży przez zwierzę uwalniają się one w sposób ciągły i rozprzestrzeniają w jego sierści, działając na pchły i kleszcze w sposób kontaktowy. Wchłanianie obydwu składników przez skórę psów jest znikome i nie stanowi żadnego zagrożenia dla zwierząt. Obroża służy do zwalczania i ochrony przed inwazją kleszczy z gatunku Rhipicephalus sanguineus oraz Ixodes ricinus, jak też pcheł Ctenocephalides canis, Ctenocephalides felis atakujących psy. Obroża nie jest wodoodporna, zaleca się ją zakładania po kąpieli. Na czas kąpieli psa lepiej obroże ściągnąć. W celu ciągłej ochrony – nie zaleca się zdejmowanie obroży.

Obroże na pchły i kleszcze dla psów w sklepie Apetete

Wiemy co potrzebne jest by zadbać o zdrowie Twojego przyjaciela, dlatego w naszym sklepie dla psa znajdziesz produkty, które pomogą ochronić Twojego przyjaciela przed grożącymi mu niebezpieczeństwami takimi jak pchły czy kleszcze. Dostępne w naszym sklepie preparaty pochodzą ze sprawdzonych hurtowni weterynaryjnych, tylko do obioru osobistego u kuriera.