KARMA KOEMA 90% MIĘSA   Sprawdź teraz » 

Pethomer

Test karmy Raw Paleo dla kociąt

Ponownie otrzymaliśmy do testów karmy Raw Paleo. Tym razem są to produkty dla kotów, a ściślej mówiąc dla kociąt. Z racji tego, że ja osobiście żadnego kota nie posiadam, przekazałam produkt koleżance. Dumnej właścicielce kota Brytyjskiego krótkowłosego, o kremowym umaszczeniu. Kociak o wdzięcznym imieniu Nanuk pochodzi z dobrej hodowli Montegri*PL. Jego opiekunka poświęciła sporo czasu i energii, aby mieć pewność, że jej pupil będzie zdrowy! To godna naśladowania postawa, dlatego postanowiłam zaprosić Kamilę na krótki wywiad. Podczas niego wypytałam o następujące kwestie.

jak wybrać dobrą hodowlę dla kotów?

– dlaczego wybrała Brytyjczyka a nie np.: Persa?

– jak smakowała Nanukowi Karma Raw Paelo i czy poleciłaby ten produkt dalej?

raw paleo

Raw Paleo – mokra

Kamila muszę powiedzieć, że Twój kot jest wyjątkowo pięknym okazem zdrowia. Mimo młodego wieku, ma taką mądrość w oczach. Widać, że pochodzi z dobrej hodowli, o czym świadczy jego zachowanie. Kotek wyjątkowo nie unika kontaktu, ani dotyku obcych. Czy wobec tego możesz mi zdradzić, dlaczego zdecydowałaś się akurat na tę hodowlę – czy ktoś Ci ją polecił, czy raczej szukałaś opinii u „wujka Google”?

Na hodowlę Montegri*PL natknęłam się na jednej z wystaw kotów w Warszawie. Moją uwagę zwrócił piękny, duży kocur Oktawian i sympatycznie wyglądająca Pani, która stała obok klatki z kotkiem. Podeszłam i porozmawiałam z Panią Magdaleną Garncarek współwłaścicielką hodowli o tym, jakie są Koty brytyjskie, jaki mają charakter, jak duże rosną itp. Zadałam kilka pytań i po rozmowie wiedziałam, że jeśli kiedyś będę chciała mieć kotka to właśnie z tej hodowli. Dodatkowo wybór ułatwiły mi pozytywne opinie, które znalazłam w internecie oraz fakt, że hodowla znajduje się niedaleko Warszawy.

Wiemy już w jaki sposób wybrałaś hodowlę, ale chyba powinniśmy zacząć pytanie od tego „jak wybrać swoją idealną rasę kota, która będzie do nas pasowała? Powiedz dlaczego zdecydowaliście się na rasę Brytyjski krótkowłosy?

kotek brytyjski

Kot Brytyjski Nanuk Fils Montegri*pl

Wybór „padł” na Brytyjczyka głównie ze względu na jego charakter. To spokojne koty, które lubią być blisko człowieka. Oczywiście, że ich wygląd również ma znaczenie, zawsze miałam słabość do puchatych zwierzątek. Ponadto za wyborem przemawiał fakt, że Brytyjczyki są rasą długowieczną. Rasa ta została w małym stopniu zmodyfikowana przez człowieka. Wobec czego nie jest obciążona chorobami genetycznymi, czy niesprawnościami np.: układu oddechowego, jak to jest w przypadku np: Munchkina, czy psów rasy Buldog Francuski. Wobec, takich informacji wybór był oczywisty – Brytyjczyk zwany „Brytolkiem”.

Jestem ciekawa co ten „majestatyczny osobnik” powiedział na temat testowanej karmy Raw Paleo. Przyznaj się, czy słyszałaś wcześniej o marce Vet Expert i jej nowej karmie?

O marce Vet Expert słyszałam, ale tylko i wyłącznie ze względu na suplementy diety, które posiadają w swojej ofercie. Natomiast karmy Raw Paleo to nowość na rynku i nie znalazłam zbyt wielu opinii na temat tej karmy. Dzięki Kamila, za szczerą odpowiedź mam nadzieję, że po testach Twoja wiedza na temat marki ulegnie zmianie:)

vet expert

                       Vet Expert                                                producent suplementów dla psów i kotów

 

Skąd czerpiesz informację na temat żywienia swojego kota?

Głównie z grup Facebook, dotyczących kotów Brytyjskich jak i grup o tematyce żywienia kotów dietą BARF. Ta ostatnia jest naprawdę godna polecenia ponieważ oprócz informacji na temat diety BARF, stosowania, obliczania dawek pokarmowych, suplementacji –  można również dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat samego żywienia kotów. Na grupie bardzo często można uzyskać informacje na temat tego: jaka karma jest najlepsza dla kota, jak czytać skład karmy oraz jak odpowiednio dobrać dietę. To naprawdę kopalnia wiedzy i nie trzeba chodzić na żadne kursy dotyczące, żywienia zwierząt. Choć przyznam się szczerze, że mam w planach jeden kurs prowadzony przez K. Hołdę – jednak teraz ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, zapewne zostanie on przesunięty. Ogólnie uważam, że zawsze warto się doszkalać bo żywienie jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju naszego pupila, a domowy kot nie ma wyboru. Je to, co poda mu opiekun. Dlatego do swojej roli właściciela kota podchodzę bardzo poważnie.

Mokra karma dla kotów

Mokra karma dla kotów – widać, że Nanuk wcześniej nie widział saszetek

Teraz po krótkim teście przeprowadzonym przez Twojego kotka możesz ocenić produkt. Proszę powiedz jakie są Wasze wrażenia. Mówiąc Wasze, mam na myśli: Twoje i degustatora, Nanuka?

Zacznę od rzeczy wydawałoby się mało istotnych, ale szata graficzna opakowań bardzo przypadła mi do gustu. Natomiast jeśli chodzi o samą karmę, to uważam, że ma bardzo dobry skład, bo ok 70% mięsa, pół na pół mięso z mięśnia z podrobami, nie dodano też żadnych zbędnych dodatków także wg. mnie skład jest naprawdę ok. Zapach jest odpowiedni i przy wykładaniu karmy na miseczkę widoczne były kawałki mięsa, co również bardzo mi się spodobało.

Mokra Karma Raw Paleo

Mokra Karma Raw Paleo wygląd po wyłożeniu z saszetki

Koty znane są z przyzwyczajeń kulinarnych i pewnych upodobań smakowy, wobec tego czy karma Raw Paleo dla kociąt zdała swój test smakowitości u Nanuka?

Karma Raw Paleo zdała test smakowitości na 5! Nanuk wykazał duże zainteresowanie nowym pokarmem. Początkowo nieśmiało obwąchał karmę, po czym zaczął ją ze smakiem jeść i zostawił pustą miseczkę, co zresztą możemy zobaczyć na zdjęciach.

mokra karma

mokra karma ocena zapachu by Nanuk

kotek z pustą miseczką

Test karmy Raw Paleo dla kociąt i ocena smaku jak widać karma zdała swój test 🙂

Najważniejsze, co interesuje opiekunów kotów jak się zachowywał Twój kociak po karmie Raw Paleo, czy dobrze ją tolerował, czy miał problemy z wypróżnianiem?

Kociak po zjedzeniu karmy zachowywał się normalnie. Bawił się jak zwykle i spał tak dużo jak zwykle. Sprawy kuwetowe wyglądały troszkę mniej ciekawie, ponieważ zostawił luźny stolec w kuwecie, ale stawiałabym, że to efekt szybkiej zmiany diety. Myślę, że jakbym chciała przestawić kota na karmę Raw Paleo Kitten nie było by z tym większego problemu. Jednak musiałabym to robić stopniowo, nie można tak z dnia na dzień zmienić kociakowi pokarmu, mają one delikatne brzuszki…

Na koniec już naprawdę ostatnie pytanie, proszę  powiedz czy poleciłabyś z czystym sumieniem karmy Raw Paleo innym właścicielom kotów i dlaczego?

Tak i zdecydowanie polecam tę karmę! Ma bardzo dobry skład, przyjemne zapach i konsystencję. Mój kotek ze smakiem ją zjadł. Co więcej zapakowana jest w wygodne saszetki, które ułatwiają porcjowanie karmy.

Test karmy Raw Paleo dla kociąt

Nanuk ocenił najpierw wygląd opakowania karmy

Bardzo Dziękujemy Kamili oraz Nanukowi za udzielenie informacji na temat testowanego produktu 🙂

Karmy Raw Paleo suche i mokre dla psów i kotów już są dostępne są w sprzedaży w sklepie Apetete,

karmy mokre dla dorosłych kotów Raw Paleo Adult

 

Najciekawsze propozycje z naszego sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły

gruby z miłości

Karma dla kota

Karma dla kota jaka jest najlepsza? W tym gąszczu produktów of...