• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Żwirki, kuwety, łopatki dla kota

1-30 of 164

Żwirki dla kota, łopatki, kuwety

Znalazłeś swojego kociego wymarzonego kota, czas zamówić dla niego odpowiednie produkty. Na twojej liście zakupowej poza karmą i przysmakami powinny znaleźć się rzeczy potrzebne do urządzenia kociej toalety. W tym dziale znajdziesz najlepsze kocie żwirki, kuwety, łopatki, a także maty i worki do kuwety odświeżacze do kuwety.

Jak wybrać żwirek dla kota

Zacznijmy od najważniejszej rzeczy wyboru żwirku – kiedyś koty załatwiały się na gazetach, jednak nie jest to ekologiczne ani higieniczne rozwiązanie. Mieszkanie w którym kot załatwia się na gazety pachnie okropnie. Na szczęście wynaleziono kocie żwirki do kuwet, które są bardzo łatwe do zastosowania. Oferta żwirków jest dość szeroka, ale dzięki temu można wybrać żwirek wg naszych predyspozycji zapachowych.
Żwirek dla kota powinien być dla niego zachęcający do korzystania z kociej kuwety. Niezastąpione są kocie żwirki przypominające piaseczek, czyli bentonit. Żwirek dla kota bentonitowy najpopularniejszy ze względu na to, że koty bardzo go lubią a cena jest ekonomiczna. Ponadto taki żwirek bardzo dobrze się zbryla, dzięki temu można łatwo zadbać o czystość w kociej kuwecie. W sklepie apetete sprzedajemy zarówno żwirki bentonitowe zapachowe, jak i bezzapachowe. Jeśli twój kot jest wrażliwy na zapachy, wybierz ten bez aromatów. Co jeszcze należy wiedzieć o żwirku bentonitowym dla kota? Zrobiony jest ze skały licowej, która po kontakcie z wodą twardnieje. Z tego względu nie wolno go spuszczać w toalecie! Żwirek bentonitowy należy regularnie usuwać z kosza na brudy, ponieważ może bardzo nieprzyjemnie pachnieć, o czym nie należy zapominać. Bentonit występuje w kilku rodzajach compact, czyli mikro granulki oraz normal. W sklepie apetete bogata oferta żwirków różnych firm takich jak Żwirek Benek – producent Certech ,Żwirek Bazyl –żwirki bentonitowe o działaniu przeciwbakteryjnym, Żwirek Bentonitowy Miluś oraz z najwyższej półki: Żwirek Bentonitowy Golden Grey .

Żwirek silikonowy dla kota powstaje z substancji zwanej silikatem jest bardzo wydajny i nie można go wrzucać do toalety ani dodawać do kompostu. Nie jest polecany dla kociaków, które mają tendencję do zjadania żwirku. Firmy, które produkują ten rodzaj żwirku dostępne w sklepie apetete.pl: Bazyl, Benek, Riga, *Sanica.
Żwirki drewniane dla kota ekologiczne i odpowiednie dla kotów w każdym wieku, nie ranią opuszek, koty bardzo je lubią, mniej się zbrylają od bentonitów, ale ich zaletą jest fakt, że można je utylizować w toalecie. W sklepie apetete dostępne firmy: Family Cat – żwirek 100% naturalny, Cat’ s Best, Bazyl natura i Żwirek super Benek Pinio.
Żwirki dla kotów kukurydziane wytworzone z naturalnego surowca roślinnego, bez dodatków chemicznych. Wyróżnia się dużą wydajnością, ograniczonym wynoszeniem poza kuwetę. W sklepie apetete dostępne następne warianty żwirków kukurydzianych Żwirek Super Benek Corn Golden, Żwirek Super Benek Corn Cat
Żwirek sodowy dla kotów w naszym sklepie dla kota znajdziesz dwie firmy produkujące ten rodzaj żwirku Sanicat i Easy Clean żwirki w formie białego proszku. Biały proszek nie przylega do łapek, za to doskonale pochłania wszystkie zapachy zapewniając idealnie, higieniczne warunki. Bezpieczny dla naturalnego środowiska. Można go usuwać w toalecie, jest też biodegradowalny.

Jak wybrać kuweta dla kota

Kuweta dla kota to również niezbędne wyposażenie, trzeba mieć w końcu gdzie nasypać nasz super żwirek. Do wyboru są kryte kuwety, czyli tak zwane zamknięte oraz kuwety otwarte, kuwety dla kotów z ramkami i bez, kuweta dla kociąt. Jak widać kuwety dla kotów są tak różnorodne, jak koty i ludzie, którzy je kochają. Dlatego oferujemy wielofunkcyjne systemy automatycznych skrzynek na żwirki, jak i tradycyjne kuwety, rozwiązania z pokrywkami, tace jednorazowe i wiele innych. Dzięki temu lepiej dopasujesz kuwetę do swoich potrzeb, jak i kota.
Przy wyborze kuwety dla kota należy wziąć pod uwagę rozmiar mruczka. Dla małego kota mniejsza kuweta prawdopodobnie będzie lepszym wyborem. Jednak duży kot będzie prawdopodobnie chciał większego pudełka. Upewnij się, że jest wystarczająco duża, aby kot zmieścił się w nim całym ciałem i mógł spokojnie obrócić. Dodatkowo to jakiej wielkości kuwetę wybierzesz jest również zależne od ilości miejsca, które możesz na nią poświecić. Jeśli masz mało miejsca w łazience polecamy kuwety narożne, których szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie. Firmy takie jak: Curver, Savic, StefanPlast, Yarro, Ferplast.

Łopatki do kuwety

W sklepie apetete znajdziesz również takie akcesoria jak łopatki do kuwety, z pozoru błaha rzecz, ale jeśli nie zastanawialiście się jak będziecie sprzątać kuwetę dla kota to teraz czas o tym pomyśleć. Łopatkę do kuwety dobieramy nie jak nazwa wskazuje do kuwety, ale do rodzaju używanego żwirku. Źle dobrana łopatka dla kota utrudni nam codzienną czynność jaką jest sprzątanie kuwety. Zbyt duże oczka w łopatce sprawią, że część czystego żwirku będziemy zmuszeni wyrzucić do kosza, zaś mała łopatka nie nada się do żwirków o dużej gramaturze np.: drewnianych. Jeśli nie wiesz jaka łopatka będzie dobra dla Twojego żwirku, to ten krótki przewodnik powinien rozwiać wszelkie wątpliwości:

 • łopatka mała – przeznaczona do zbrylającego się żwirku np.: bentonitowego
 • łopatki duże – odpowiednie do żwirków drewnianych
 • łopatki pełne – nie nadają się do czyszczenia toalety ale świetnie się sprawdzą do nakładania karmy suchej albo czystego żwirku do toalety
 • łopatki średnie – doskonałe do żwirków kukurydzianych, czy silikonowych

Przeczytaj na naszym blogu:


Czemu kot załatwia się poza kuwetą? | blog sklepu Apetete


Co zrobić kiedy kot załatwia się poza kuwetą? | blog sklepu Apetete


Najlepszy żwirek dla kota – ranking produktów!


Żwirek dla kota, który można wyrzucać do toalety? | blog sklepu Apetete