KARMA KOEMA 90% MIĘSA   Sprawdź teraz » 

Pethomer

Wakacje z pupilem

Kto podczas urlopu zajmie się naszym psem lub kotem? Kto będzie karmił rybki? To problem, który rok rocznie wraca w okresach urlopowych przed letnimi wakacjami i zimowymi feriami. Ale czy rzeczywiście jest to tak wielki problem? Podpowiemy jak zapewnić naszym pupilom najlepszą opiekę. Wakacje z pupilem, co zrobić?

Wielu ludzi w takim momencie podejmuje najgorsze z możliwych decyzje, by pozbyć się swojego pupila, a przecież warto pomyśleć o znalezieniu zastępczego „domu” dla niego na czas naszego wyjazdu. Coraz więcej ośrodków przyjmuje rodziny ze zwierzakami. Coraz popularniejsze i co ważniejsze coraz bardziej dostępne są hostele dla zwierząt. Zawsze też można liczyć na znajomych lub rodzinę, która przygarnie na ten czas naszego pupilka. Jeśli tylko naprawdę chcemy, rozwiązanie znajdzie się z pewnością.

Wakacje z pupilem

Wakacje z pupilem

Mniejsze zwierzątka są ponoć mniej kłopotliwe i można je zabrać ze sobą. Przewiezione we własnej klatce będą czuły się bezpieczne i nie sprawią nam kłopotów, ale lepiej zabrać dla nich zapas pożywienia. O ile królika, chomika czy świnkę morską możemy karmić mleczem czy koniczyną to już dla papużek trudno będzie znaleźć specjalistyczne wyżywienie.
Większy problem jest z psem czy kotem. A to one najboleśniej znoszą rozłąkę z właścicielem i w dodatku nie zawsze akceptują obce osoby w swoim otoczeniu. Zastanówmy się, więc czy naprawdę nie można zabrać zwierzaka ze sobą. Bardzo wiele ośrodków wczasowych nie ma nic przeciwko a inne wręcz reklamują się, że chętnie przyjmą rodziny ze zwierzętami. Oferują czasową opiekę w trakcie pobytu czy odpowiednio dostosowane pomieszczenia dla czworonogów. Jednak, gdy zdecydujemy się zabrać ze sobą naszego pupila, musimy się przygotować na podróż wraz z nim. Kota przewieziemy w transporterze, psom czasem trzeba podać leki na chorobę lokomocyjną.

Kota przewozimy w transporterze

Jeśli zabieramy kota ze sobą na urlop, i jeśli wcześniej tego nie zrobiliśmy, powinniśmy zaszczepić go przeciwko wściekliźnie. Przydatne może też okazać się zaopatrzenie kota w szelki i smycz, by mógł nam towarzyszyć na spacerach. Jeśli kot nigdy nie wychodził poza teren mieszkania lub jest płochliwy czy ma skłonności do włóczęgostwa, koniecznie trzeba przewozić go w specjalnym koszu lub kontenerku z klapką.

Pies w podróży

Pies, który jedzie z nami samochodem, nie musi być przewożony w klatce. Zwłaszcza gdy jest mały. W przypadku psów dużych ras podróż w klatce może być bezpieczniejsza dla samego zwierzęcia i dla podróżujących z nim ludzi. Zdenerwowany i zestresowany zwierzak w panice może zacząć uciekać a nawet kogoś ugryźć. Poza tym wiele klatek wyposażonych jest w pasy bezpieczeństwa, które gwarantują czworonogom bezpieczeństwo w przypadku wypadku samochodowego.
Jeśli nasz piesek nie miał dotąd doświadczeń w podróżowaniu, może okazać się że cierpi na chorobę lokomocyjną, wówczas trzeba podać mu leki(aviomarin lub inne zapisane przez weterynarza). Lepiej nie karmić nadmiernie psa przed podróżą i nie dokarmiać go w trakcie jej trwania. Ważne by miał możliwość napić się wody lub wyjść na chwilę na postoju, jeśli zasygnalizuje nam taką potrzebę. Podczas upałów nie zostawiajmy zwierzaka nawet na chwilę w zamkniętym samochodzie

Polecane przez nas produkty dla Twojego Pupila:

MidWest Contour Klatka dla psa
Savic transporter dla kota szary 48 x 32 x 28cm
Curver Transporter dla zwierząt 51 x 38 x 33cm
VetExpert KalmVet 60 tabl.
Zylkene 10 tabletek

 

Najciekawsze propozycje z naszego sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły