Ból stawów u psa jak rozpoznać, że on cierpi?

Czy wiesz, że problemy ze stawami występują powszechnie u psów i są nie zależne od jego rasy czy wieku? To znaczy, że będąc opiekunem szczeniaka możesz nie wiedzieć, że Twój pies cierpi. Ból stawów u psa jest niestety bardzo częsty…

Ponadto każda choroba stawów wpływa znacząco na jakość życia Twojego psa, dlatego dobrze jest nauczyć się rozpoznawać kiedy Twój pies odczuwa ból. Jeśli chcesz by Twój pupil wrócił na tor czy znowu żwawo biegał za piłką jest na to kilka metod. W tym artykule przedstawiliśmy najpopularniejsze i najskuteczniejsze z nich!

Jak rozpoznać, że mój pies ma problemy ze stawami?

Tak naprawdę zwierzęta takie jak psy wykształciły w sobie umiejętność ukrywania bólu. To bardzo utrudnia włascielowi diagnozę, ponadto pies w przeciwieństwie do człowieka nie powie, że go coś boli. Można jednak domyśleć się na podstawie wniklkliwej obserwacji, że pies nie czuje się dobrze. Poniżej przedstawiam najczęściej występujące objawy bólowe

 • kulawizna, utykanie
 • sztywność stawów a nawet słyszymy jak kości strzelają
 • zmieniona aktywność, niechęć do biegania za piłką
 • inny chód – jeśli zazwyczaj pies podnosił łapy, a teraz je szura to znaczy że go bolą
 • zdarte pazury
 • pies dużo śpi – przy cukrzycy również więc nie jest to jednoznaczy objaw
 • ma problemy z toaletą
 • nadmierne lizanie łapek – to może być również objaw alergii albo stresu – zbadaj to!
 • pies ma trudności w codziennych czynnościach takich jak: wejście po schodach, wejście na kanapę, czy nawet do samochodu.

Ból stawów u psa – jak mu pomóc?

Jeśli zauważyłeś któreś z powyższych objawów, nie przejmuj się! Na spokojnie przekaż swoje obserwacje lekarzowi weterynarii, który zbada pieska. Obecna medycyna weterynaryjna jest bardzo rozwinięta, możesz pomóc swojemu psu na wiele sposobów. Poniżej przedstawiam podstawowe działania, które pomogą Twojemu psu pokonać ból stawów.

Pierwsze co możesz zrobić by ulżyć jego obolałym stawom jest zmiana aktywności. teraz gdy już wiesz, że jest chory nie wymagaj od niego by skakał po schodach, jeśli masz możliwość skorzystania z windy to dobrze, w innym wypadku po prostu poczekaj cierpliwie aż pies zejdzie. Jeśli masz małego bądź średniego psa możesz go po prostu znieść.

Druga kwestia to powrót do wagi. Twój pies, podobnie jak ty odczuwa bolesność w stawach przez nadmierne kilogramy. Zapomnij na czas kuracji o psich słodyczach i podkarmianiu.

Twój pies jest naprawdę mądrym stworzonkiem, co znaczy że szybko się uczy. Jeśli zobaczy, że go nie karmisz przy stole, przestanie do Ciebie przychodzić! Sprawdzona metoda 🙂 Ponadto zmień karmę na odchudzającą, polecamy: Brit Care Weight Loss z mięsem królika, która zawiera tylko 10% tłuszczy! Możesz ją kupić tutaj:

Brit Care Weight Loss Rabbit & Rice

Chyba, że pupil preferuje mokrą karmę dla psa to polecam taką, która ma dużo mięsa i jest z dodatkiem suplementów na stawy: Dolina Noteci Care, znajdziesz ją tutaj:

karma na ból stawów

Trzecia kwestia to wizyta u weterynarza, regularne kontrole oraz zakup odpowiednich suplementów na stawy.

Co więcej mogę zrobić by pomóc mojemu psu z chorymi stawami?

Jest wiele metod na bolesne stawy najpopularniejsze z nich to:

– hydroterapia – terapia masażem

– masaże dla psów

– terapia laserowa

– akupunktura

– komórki macierzyste

Jak wybrać dobre suplementy na ból stawów u psa

W sklepie zoologicznym czy u lekarza weterynarii możesz zakupić środki wspomagające walkę z bolesnością stawów. Co powinien zawierać dobry lek na stawy dla psa?

 • Chlorowodorek glukozaminy – pomaga w odbudowie chrząstki stawowej
 • Siarczan chondroityny – dba o odpowiednią ilość mazi stawowej, ma działanie przeciwbólowe
 • Kwasy Omega 3 – wraz z chondroityną i glukozaminą pomaga w naprawie aparatu ruchu
 • Kwas hialuronowy – główny składnik płynu stawowego. posiada właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody – łagodzi stany zapalne i ma działanie przeciwbólowe.
 • Witamina C – kwas askorbinowy – ma działanie odtruwające, likwiduje stres oksydacyjny w komórkach kości

Dobry preparat na stawy dla psów może również zawierać takie dodatki jak: MSM, czarci pazur,czy  cynk, Na koniec ważna wskazówka –  najlepiej przyswajalne są chondroterapeutyki podawane w postaci płynnej, takie jak : Dolfos Arthromax, Sizarol, Artoflex, Apto-flex. Większość z tych leków różni tylko producent, a jakość i ilość substancji wspomagającej ochronę kości i stawów jest podobna.

 

https://apetete.pl/hyalutidin-dc-na-stawy-125-ml.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły