• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Suplementy diety na stawy i kości dla psa

30 produkt(ów)

Suplementy na kości i stawy psa

Zdrowie stawów Twojego psa to szczególnie ważna kwestia w przypadku dużych rasach psów oraz szczeniąt. Niedobory w okresie szczenięcym mogą powodować niedorozwój a także złą postawę i bolesność. Ponadto w okresie wzmożonego wysiłku, psy sportowe czy psy mieszkające na zewnątrz również wymagają odpowiedniej diety, wraz z suplementami które zadbają o zdrowie kości i stawów. W tym dziale znajdziesz produkty, witaminy, oleje i tabletki które pomogą zadbać o zdrowie kości twojego psa niezależnie od wieku.

Jeśli nie wiesz co jest dobre dla Twojego szczeniaka zapytaj hodowcy lub lekarza weterynarii, który zna Twojego psa. Odpowiednio dobrany suplement diety zagwarantuje mu zdrowie i aktywność przez cały okres życia.

Na co zwracać uwagę przy doborze diety dla szczeniaka

Tak naprawdę nasze psy potrzebują tego samego dla utrzymania zdrowych kości co ludzie: składają się na to regularne ćwiczenia, masaże, a także dieta. Niedobory witaminy D, wapnia, fosforu można w łatwy sposób uzupełnić odpowiednimi suplementami dla psa na kości i stawy, które znajdziesz w tym dziale.

Czego potrzebuje pies – czyli jak dobrać suplementy na kości

Zaspokajanie potrzeb żywieniowych psa – szczególnie w odniesieniu do wapnia, witaminy D i fosforu jest proste, większość dostępnych karm w naszym sklepie apetete posiada odpowiednie proporcje mineralne i nie wymagają one dodatkowej suplementacji. Inaczej się sprawa ma w przypadku karmienia psów domowym jedzeniem – jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla zdrowia kości.
W przypadku zwierząt, które już cierpią na problemy z kośćmi i stawami pomocne będą suplementy zawierające kwasy tłuszczowe omega-3. Wybierając produkt omega-3, należy upewnić się, że zapewnia on EPA (kwas eikozapentaenowy) i DHA (kwas dokozaheksaenowy) w wystarczających stężeniach.

  • chondroityna i glukozamina
  • MSM
  • czarci pazur
  • wapń
  • witamina D
  • kwasy omega 3

Oferta suplementów na kości i stawy dla psa w sklepie Apetete

W dziale Preparaty lecznicze, suplementy znajdziesz szeroką ofertę produktów wspomagających dietę Twojego pupila.

Przeczytaj na naszym blogu:


Zapalenie stawów u psa – objawy i leczenie


Nagły problem z chodzeniem u psa? Sprawdź czy to nie ból stawów!

Kości, stawy - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Co warto suplementować u psa?

Warto suplementować wszelkie braki w organizmie psa. Popularne suplementy stosowane profilaktycznie to np. te na stawy albo zdrową skórę i sierść. Są to przeważnie witaminy C i E oraz kwas hialuronowy. Zwykle w suplementach na stawy znajduje się również chondroityna i glukozamina, które skutecznie chronią chrząstkę stawową. Opiekunowie często sięgają także po preparaty na problemy żołądkowe u swoich czworonogów.

Kiedy podawać psu suplementy na stawy?

Suplementy na stawy warto podawać psu, kiedy pojawiają się widoczne wskazania, jak problemy z układem ruchu. Może występować kulawizna, dysplazja stawów biodrowych i łokciowych. Warto suplementować również psy po zabiegach ortopedycznych oraz psy starsze. Często zaleca się podawanie takiego suplementu każdemu psu większej rasy, który może mieć tendencje do problemów ze stawami i układem ruchu. Najbardziej narażone rasy psów to: labrador, sznaucer olbrzymi, owczarek niemiecki, amstaff czy dogi.

Czy pies powinien brać witaminy?

Do prawidłowego funkcjonowania każdy pies potrzebuje witamin B1, B2 oraz B12. Witamina B dla psa jest ważna do zachowania odpowiedniej kondycji fizycznej. Witaminy z grupy B wpływają bowiem na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, mają pozytywny wpływ na pracę mózgu i układu pokarmowego. Dlatego warto podawać pupilowi kompleks witamin, w którym znajduje się całe zapotrzebowanie dobowe na witaminy i minerały u psa. Zawsze warto swoją decyzję skonsultować także z weterynarzem, który doradzi, czy faktycznie suplementacja jest uzasadniona w przypadku konkretnego czworonoga.