KARMA KOEMA 90% MIĘSA   Sprawdź teraz » 

Pethomer

Czy kot wychodzący powinien mieć w domu kuwetę?

Dyskusje dotyczące tego czy kot żyjący w czterech ścianach mieszkania jest szczęśliwszy od tego, który ma możliwość wychodzić na zewnątrz wciąż trwają i budzą nieodmiennie emocje i kontrowersje. Dziś jednak skupimy się na innej kwestii. Czy kot wychodzący powinien mieć w domu kuwetę, czy jest ona zbędna?

Jeśli kot mieszka w domu z ogrodem, który leży w spokojnej i mało ruchliwej okolicy, możemy pozwolić mu, by zwiedzał okolicę. Jednak zanim zdecydujemy się na taki krok, musimy mieć pewność, że kot wraca w miarę regularnie do domu, przynajmniej na posiłki lub na wołanie.

Co powinniśmy zapewnić kotu wychodzącemu?

Kot musi mieć poczucie bezpieczeństwa, którą daje mu możliwość powrotu w każdej chwili, gdy poczuje się zagrożony, głodny, zmarznięty lub gdy zmęczy się. Nieistotne, czy kot wychodzący śpi w korytarzu, ma ciepłe i suche posłanie w garażu, czy wraca na kanapę w domu. W miejscu które uważa za swoje schronienie, oprócz posłania powinien móc liczyć na to, że po powrocie będzie miał dostęp do wody, jedzenia oraz toalety.

Dlaczego kot wychodzący powinien mieć w domu kuwetę?

Panuje przekonanie, że kot wychodzący powinien wszystkie swoje potrzeby załatwiać na zewnątrz. Owszem, najczęściej to robi. Jednak pamiętajmy, że te zwierzęta lubią sprzątać, w tym wypadku, zakopywać swoje odchody. Dlatego nie dziwmy się, że na miejsce swojej toalety wybiorą grządkę z kwiatami, czy warzywami lub co gorsza piaskownicę. Jeśli chcemy uniknąć takich sytuacji, również na zewnątrz przygotujmy dla kota miejsce, gdzie będzie mógł bez problemu się załatwić nie wyrządzając strat i nie sprawiając nam kłopotów. Najlepszym rozwiązaniem jest mini piaskownica, którą łatwo będzie nam wysprzątać.

Powszechnie wiadomo, że koty to czyściochy

Jednak jeśli chodzi o korzystanie z toalety, ich zamiłowanie do czystości może zmienić się w nasz problem. Doświadczeni opiekunowie kotów wiedzą, że nie chętnie skorzystają one z zanieczyszczonej kuwety. Nie istotne, czy wypełnimy ją zwykłym piaskiem, zbrylającym się żwirkiem bentonitowym, czy drewnianym. Użyta kocia toaleta jest do czyszczenia. Tymczasem jeśli kot wychodzący wraca do domu na noc, możemy nie mieć możliwości natychmiast jej sprzątnąć. W przeciwieństwie do kota, nie jesteśmy zwierzętami nocnymi i raczej o tej porze śpimy, a nie polujemy na myszy. Stąd dobrą praktyką jest używanie dwóch kuwet lub umożliwienie kotu wyjścia na zewnątrz.

Polecane przez nas produkty dla kotów wychodzących

Brit Care Cat Cheeky I’m living Outdoor
Royal Canin Outdoor 30
Versele Laga Oropharma Stop Outdoor Odstraszacz do stosowania zewnętrznego 500ml
Ferplast Drzwiczki brązowe Swing
Savic Toaleta dla kota Nestor szara 56 x 39 x 38,5cm

Opieka nad zwierzęciem, nieistotne czy mieszka on z nami w domu, czy jest tylko zaprzyjaźniony z naszą rodziną, wymaga dostosowania się do jego obyczajów i umożliwienie mu życia w zgodzie z naturą. Założenie, że sprawimy żeby kot żył w myśl naszych reguł, to prosta droga do kłopotów.

A jakie są Wasze doświadczenia z kotami wychodzącymi? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Najciekawsze propozycje z naszego sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuły